Wysyłanie powiadomienia push do iPhone'a za pomocą AppleScript


9

Czy jest jakaś kombinacja aplikacji na iPhone'a i / lub Maca, których mogę użyć do wysłania powiadomienia push do mojego iPhone'a?

Na przykład, powiedzmy, że chcę utworzyć usługę (wywoływaną przez (Nazwa aplikacji)> Usługi), która wysyła podświetlony tekst z mojego Maca do mojego iPhone'a jako wiadomość push.

Odpowiedzi:


7

Myślę, że kombinacja Growl (OS X notifier) ​​i Prowl (aplikacja na iPhone'a, która przesyła dalej powiadomienia Push z Growl) z twoim AppleScriptem, który bezpośrednio komunikuje się z Growl, byłaby dobrym rozwiązaniem.


4

Darmowa aplikacja Boxcar umożliwia przekazywanie powiadomień Growl na Twój iPhone. Możesz także użyć ich interfejsu API do wysyłania niestandardowych powiadomień wypychanych z dowolnej aplikacji lub skryptu. Używam go z Growl (chociaż nigdy nie korzystałem z ich API) i działa świetnie.


1

Chciałbym tylko zauważyć, że niedawno napisałem skrypt i opublikowałem go na stronie http://macscripter.net/viewtopic.php?id=41045


1
Proszę streścić wszelkie linki do zewnętrznych stron. 1 - Informuje ludzi, czy mogą chcieć zbadać twoje rozwiązanie. 2 - pomaga, gdy link w końcu umiera, ponieważ ta odpowiedź jest całkowicie bezużyteczna bez tego linku, który jest żywy i zawiera treści, które były tam, kiedy go podłączyłeś.
bmike

A co najważniejsze, dziękuję za dołączenie i witamy w Stack Exchange.
bmike

1

Tak, zgadzam się, dziękuję za uwagę: Pierwotnym zamiarem było link do tego wątku, ponieważ był to pierwszy hit w Google, a ja miałem rozwiązanie

Niedawno napisałem skrypt jabłkowy, aby wysłać powiadomienia boxcar. Dostęp do niego można uzyskać za pomocą komendy Terminal:

osascript /path/to/script boxcar_username "Title of Notification" "Body of Notification" "URL/to/54x54icon"

To z kolei odwzorowuje:

on run {BoxcarUSER, boxcartitle, boxcarmessage, BoxcarICONURL}

Zmienna BoxcarUSER jest jedyną wymaganą, reszta użyje wartości domyślnych. Jeśli masz własnego dostawcę, możesz otworzyć skrypt w edytorze skryptów i zmienić właściwość u góry skryptu (obecnie mam to ustawienie u stworzonego przeze mnie dostawcy, więc możesz to zmienić) Inne wartości domyślne można zmienić w set {w run{}przewodnika. Niektóre wychwytywanie błędów jest trudne, ponieważ jeśli nie masz połączenia z Internetem, cURL nie powiedzie się ze statusem niezerowym (myślę, że nie ma tam prawdziwego eksperta), więc skrypt nie może złapać komunikatu o błędzie.

Kilka pomysłów, o których myślałem. Ponieważ możesz zmapować ikonę wyświetlaną w wagonie, możesz użyć różnych ikon 57 x 57, aby pokazać użytkownikowi różne rzeczy, które się dzieją. Więc może możesz wypchnąć czerwoną ikonę zatrzymania, zieloną, aby przejść itp.

Gdyby ktoś mógł zaprojektować lepszą ikonę, byłoby świetnie = p


1
 1. Zarejestruj się w Prowl
 2. Zainstaluj aplikację Prowl iOS na swoim iPhonie
 3. Użyj tego skryptu w OSX („sendClipboardAsPush.sh”), aby wysłać schowek do iPhone'a jako powiadomienie push:
#!/bin/sh
set -x
# Posts growl notifications to iOS device using prowl & curl

# Fill in with your own Prowl API key here and remove 123456789
APIKEY=123456789
# Make up a cache filename in /tmp/ based on our PID
CACHE=/tmp/$$.cache.txt

# clipboard -> temp file CACHE
pbpaste > $CACHE

# Post notification to Prowl using curl
curl --globoff https://api.prowlapp.com/publicapi/add \
 -F apikey=$APIKEY \
 -F application=RSS \
 -F event="" \
 -F description="`cat $CACHE`"

rm $CACHE

Klucz API Prowl można znaleźć tutaj .


0

Zależy od tego, czego szukasz, ale możesz użyć funkcji Znajdź mój iPhone . Jest darmowy , natywny i łatwy w instalacji oraz zawiera „Display Message” wpychany do telefonu.


1
Czy istnieje interfejs API dla „Wyświetl wiadomość”? Byłoby to konieczne, w jakiejś formie, do wywoływania w AppleScript.
Timothy Mueller-Harder

@ Timothy Naprawdę nie wiem, ale założę się, że nie ma.
cregox 30.01.12

Więc Znajdź mój iPhone jest nieco nieistotny.
Timothy Mueller-Harder

@Timothy to prawda, ale jest wystarczająco blisko, aby o niej wspomnieć. Można go nawet zastosować jako rozwiązanie o niskim zużyciu.
cregox

Prawdziwe. Rozumiem co masz na myśli.
Timothy Mueller-Harder

0

Istnieje usługa internetowa http://pushme.to/ i aplikacja iOS, która mogłaby zostać zaimplementowana, która rozwiązałaby twój problem, chociaż wydaje się, że nie jest w sklepie z aplikacjami w oczekiwaniu na kilka naprawionych błędów.

Istnieją inne aplikacje, które używają interfejsu API do dziwnego przesyłania wiadomości do urządzenia iOS za pośrednictwem witryny Wordpress. http://ipush.me/

powinieneś być w stanie stworzyć natywną aplikację za pomocą strony internetowej (możesz utworzyć), która skutecznie jest formularzem do wysyłania szczegółów (nazwy / wiadomości) do tej usługi.


0

Jeśli ktoś na to natknie się, po prostu chciał zaktualizować i polecić https://boxcar.io/ jako rozwiązanie.

Teraz używam go do wysyłania powiadomień do siebie, gdy poziom naładowania baterii mojego Macbooka jest niski. W tym celu właśnie utworzyłem skrypt PHP i dodałem go do mojego crontab.

Podstawowy skrypt to:

<?php
$notify_when_below = 10;
$battery_charge = trim(exec("pmset -g batt | grep -o ...% | grep -o ..."));
if((int)$battery_charge < $notify_when_below){
  curl_setopt_array(
  $chpush = curl_init(),
  array(
    CURLOPT_URL => "https://new.boxcar.io/api/notifications",
    CURLOPT_POSTFIELDS => array(
    "user_credentials" => 'YOUR_DEVICE_ACCESS_TOKEN',
    "notification[title]" => 'Low battery alert!',
    "notification[long_message]" => '<b>Macbook battery level is at '.(int)$battery_charge.'%!</b>',
    "notification[sound]" => "detonator-charge",
  )));
  $ret = curl_exec($chpush);
  curl_close($chpush);
}
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.