Najnowsze elementy są wyświetlane w obszarze „Brak daty” podczas sortowania według daty w wyszukiwarce


37

To doprowadza mnie do szału.

Często, gdy pobieram lub tworzę nowy plik, a następnie muszę przesłać go na stronę internetową lub coś takiego, pojawi się on po najstarszych elementach w sekcji „Brak daty”.

Prowadzę Mountain Lion, ale zdarzyło mi się to również w Lionie.

Wszelkie pomysły, jak to naprawić?

Zrzut ekranu


Dzieje się tak, gdy dane pliki mają w przyszłości opcję „Data modyfikacji”.
duci9y

DOBRZE. Dlaczego tak się dzieje? Czy to problem strefy czasowej?
yonix

Metadane pliku mogą być uszkodzone.
duci9y 16.04.13

3
Doświadczyłem tego tylko w otwartym oknie przeglądarki Chrome - czy występuje to jako ogólny problem w Finderze, czy tylko w Chrome?
Emil Rasmussen

1
@EmilRasmussen obecnie mogę to odtworzyć tylko na chrome, ale jestem całkiem pewien, że w przeszłości zdarzało się to w oknach wyszukiwarki lub w otwartych oknach innych aplikacji.
yonix

Odpowiedzi:


20

Nie wiem, czy tak naprawdę jest to „rozwiązanie” per se, ale i tak jest to obejście, które wolę: zmieniłem „Rozmieść według” na „Brak”, jak opisano tutaj Mac OS X - Okno dialogowe otwierania plików: Nie można sortuj lub zmieniaj rozmiar kolumn

Pozbywa się kategoryzacji według Dzisiaj / 7 dni / 30 dni / itd. w całości i po prostu daje proste okno dialogowe, które pozwala sortować, jak chcesz (czy to Data Zmodyfikowana, Nazwa, czy Rozmiar). Uważam, że jest to o wiele bardziej przydatne i nie widzę przewagi drugiego widoku (który jest prawie bezużyteczny przez ten błąd No Date).

Pamiętaj, że niektóre aplikacje (np. MS Office) nie pozwalają na zmianę ustawienia automatycznego aranżacji. Po prostu otwórz inną aplikację, która działa (np. Chrome) i ustaw ją tam (po prostu przejdź do Otwórz plik lub podobny - nie musisz tak naprawdę otwierać pliku). Wydaje się, że ta akcja ustawia to ustawienie globalnie (w wersji 10.8.4).

Ten problem dotyczy całej sieci. Dlaczego Apple nie komentuje tego? Czy to nie obchodzi jego użytkowników? Dlaczego nie wydaje poprawki? Czy iTunes jest o wiele ważniejszy? Ten błąd wydaje się niemal niedorzeczny: ustawieniem sortowania według używanym do kategoryzacji jest (zwykle) „Data modyfikacji”, a rzeczywista data modyfikacji jest wyraźnie pokazana w kolumnie Data modyfikacji. Indeksowanie w ogólnym przypadku może musi się zdarzyć nie w czasie rzeczywistym (np jeśli oglądania „All Files”), ale gdy otwieramy okno, można nie tylko (zazwyczaj bardzo mało, ale najważniejsze) nie Data Pliki być ręcznie indeksowane w tym momencie?


2
Jest teraz 2015, prawie 2016. Czy Apple naprawił to? Czy to obejście jest jedyną realną opcją? Całkowicie zgadzam się z givo -> dlaczego Apple nie naprawi tych absurdalnych sprzecznych z intuicją konfiguracji!?!?!
lobi

Zauważ, że sortowanie według daty utworzenia również to rozwiązało.
lobi

1
Nadal mam problem. macOS Sierra 10.12.6
jakobdo

To zadziałało dla mnie. OS X El Capitan 10.11.6
Czy Sheppard

Widzę to w Mojave, 10.14.04
drevicko

2

Po pierwsze, Force quit Finder. Możesz to zrobić, naciskając klawisze option+ command+ esc, a następnie wybierając Finder z listy i klikając Relaunchprzycisk.

Następnie spróbuj usunąć plik preferencji Findera: com.apple.finder.plist, znaleziony w ~ / Library / Preferences.

rm ~/Library/Preferences/com.apple.finder.plist

Ten plik wydaje się łatwo ulegać uszkodzeniu. Koszowanie to dobry pierwszy krok, gdy Widoki stają się zwariowane - cokolwiek wspólnego z Finderem.


1
To nie zadziałało.
Użytkownik

-1

Wystarczy kliknąć Dzisiaj, aby zaktualizować pliki do pobrania do ich prawidłowej daty.


Nie działało OS X El Capitan 10.11.6
Will Sheppard,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.