Jak zapobiec zasypianiu podczas tworzenia kopii zapasowej Time Machine?


13

Jestem jednym z tych, którzy bardzo cierpią na problem z TM, w którym cała kopia zapasowa na serwerze NAS ulega uszkodzeniu, jeśli Mac przejdzie w stan uśpienia w trakcie operacji tworzenia kopii zapasowej. Jest to długi proces odzyskiwania kopii zapasowej , ale byłoby znacznie lepiej, aby uniknąć korupcji w pierwszej kolejności.

Czy jest jakiś sposób zhakowania funkcji uśpienia, aby komputer Mac nie chciał przejść w tryb uśpienia, jeśli trwa tworzenie kopii zapasowej TM? Lub, jeśli nie jest to możliwe, czy jest przynajmniej jakiś sposób, aby wyświetlić okno dialogowe potwierdzenia podczas ręcznego wybierania „uśpienia” z menu Apple, aby poprosić o ręczną weryfikację, czy żadna TM nie jest obecnie uruchomiona?

Wyjaśnienie: Jedną z sytuacji, przed którą muszę chronić, jest mój zwyczaj ręcznego wybierania „snu” z menu jabłek. Dlatego coś takiego jak kofeina, która tylko zapobiega automatycznemu śnie, nie jest dla mnie rozwiązaniem.


1
W ostateczności możesz spróbować użyć aplikacji Caffeine ( itunes.apple.com/us/app/caffeine/id411246225?mt=12 ). Po uruchomieniu Kofeiny na pasku menu zostanie umieszczona ikona, która pozwoli Ci uniemożliwić komputerowi Mac zasypianie po włączeniu. Lepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie sposobu na automatyczne wyłączenie snu przed uruchomieniem TM i ponowne włączenie snu po zakończeniu TM. Ktoś, kto zna AppleScript, prawdopodobnie z łatwością może coś połączyć.
recklesscoder

@recklesscoder proszę zobaczyć wyjaśnienie.
GJ.

Ciekawy. Na moim Macbooku Pro TM aktywnie zapobiega zasypianiu. Widzę to w pmset, jeśli sprawdzę twierdzenia.
Dmitri

Odpowiedzi:


6

Rozwiązałem to za pomocą skryptu bash . Polega na wbudowanym poleceniu kofeinowym i NoSleepCtrl (zapobiega zasypianiu przy zamkniętej pokrywie).

W mojej konfiguracji mam wyłączoną funkcję TimeMachine i uruchamiam ją za pomocą tego polecenia. Utworzenie opakowania nie powinno być trudne, które uruchamiałoby go okresowo i albo pytał użytkownika o potwierdzenie, albo wybudzał komputer i robił to automatycznie.

Moje doświadczenie i kroki dotyczące uszkodzenia kopii zapasowej TM na QNAP .


zobacz wyjaśnienie.
GJ.

Wypróbuj narzędzie NoSleep. Zapobiega to zasypianiu, nawet jeśli wywołujesz funkcję Sleep z menu. Sprawdziłem to za pomocą prostego: podczas gdy prawda; umówić się na randkę; spać 1; Gotowe. Tylko na kofeinie zatrzymuje się; z ekranem NoSleep gaśnie, ale pętla się nie zatrzymuje.
brablc

2

Spowoduje to, że Mac będzie czuwać przez dwa dni:

przekształć go w skrypt i upewnij się, chmod +x stayup.shczy jakkolwiek jest nazwa skryptu.

#! /bin/sh
let TIME=$(expr 24*60*60*2); # 2 days in seconds
echo caffine for $TIME;
caffeinate -s -m -i -t $TIME;

lub po prostu caffeinate -t 3600 &
& - pozwala uruchomić w tle, zwalniając terminal.


1

Wypróbuj aplikację Mac o nazwie „Caffeine”, która utrzymuje komputer Mac przez pewien czas lub na czas nieokreślony.


1

Miałem ten sam problem, więc wyłączyłem funkcję uśpienia, hasło, a także zaznaczyłem „zapobiegaj zasypianiu komputera, gdy wyświetlacz jest wyłączony”. Mam nadzieję, że to zadziała. Właśnie odkryłem, że kopia zapasowa nie działała przez 76 dni. Dzięki za inną pomoc.


0

Tak, myślałem o poleceniu aplikacji Caffeine, szczególnie jeśli masz zwyczaj ręcznego tworzenia kopii zapasowych Time Machine ręcznie.

Inną opcją może być przejście do Preferencji systemowych> Oszczędzanie energii i ustawienie timera uśpienia komputera bliżej 3 godzin . Pamiętaj jednak, że zwiększy to ilość energii zużywanej przez komputer (ponieważ będzie czuwać dłużej dla każdej sesji). Możesz ograniczyć czas wyświetlania do rozsądniejszego czasu, aby oszczędzać energię. Uśpienie wyświetlacza nie wpłynie na Time Machine.0

Cierpiałem z powodu Wehikułu Czasu, który został przerwany przez to, co myślałem, że Mac będzie spał. Ustawiłem oszczędzanie energii na „Nigdy nie spać”, ale wróciłem do komputera Mac i wróciłem do „zalogowania”, a działanie Wehikułu Czasu zostało zatrzymane. W końcu uświadomiłem sobie w ustawieniach bezpieczeństwa, że ​​„Wylogowanie (po tylu minutach) zostało zaznaczone. Po odznaczeniu tej opcji byłem w stanie pozostać zalogowany.


0

Może to być nieco uproszczone, ale wybrałem Preferencje systemowe, otworzyłem Oszczędzanie energii i przesunąłem suwak, aby „nigdy nie spać”. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej powrócę do oryginału.


0

Jednym z rozwiązań do wykonywania kopii zapasowych, które mogą trwać dłużej niż domyślny czas uśpienia, który nie wymaga zapobiegania uśpieniu komputera Mac, jest użycie funkcji Nap Nap, która umożliwia wykonanie kopii zapasowej podczas snu po podłączeniu do gniazdka sieciowego (przy założeniu, że używasz Time Machine do tworzenia kopii zapasowych).

Pamiętaj, że kopie zapasowe można wykonać tą metodą tylko wtedy, gdy komputer Mac jest podłączony do zasilania. Jednak to rozwiązanie będzie działać nawet podczas problemu OP polegającego na ręcznym zmuszeniu komputera Mac do uśpienia.

Power Nap można łatwo włączyć, przechodząc do Preferencji systemowych → Oszczędzanie energii i klikając pole wyboru obok opcji Włącz Nap.

Zrzut ekranu przedstawiający Power Nap na macOS Mojave

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z artykułem Wsparcia Apple:

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.