Czy OS X może uzyskiwać dostęp do plików na moim koncie Dropbox bez zajmowania miejsca na lokalnym dysku twardym?


10

Pytanie w tytule. Czy jest jakiś sposób na taką konfigurację? LUB przynajmniej, że pliki są przechowywane tylko na jednym komputerze. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mogę korzystać z wersji Dropbox w przeglądarce internetowej, ale chciałbym używać wersji na komputery stacjonarne, ale dokładnie tak, jak działa wersja przeglądarki, tzn. Bez utraty miejsca na dysku twardym.


Jeśli używasz przeglądarki Chrome, możesz użyć aplikacji Chrome: Dropbox for Chrome . Istnieje również opcja selektywnej synchronizacji folderów w Preferencjach Dropbox> Zaawansowane . Jeśli jednak nie zsynchronizujesz folderów z komputerem Mac, nie będziesz mógł ich przeglądać lokalnie. Dlatego użyłbyś ikony menu, aby uzyskać dostęp do interfejsu internetowego bez hasła. Wreszcie, jeśli nie chcesz synchronizować Dropbox lokalnie, musisz użyć jakiegoś interfejsu internetowego! Co jest lepszego niż przeglądarka internetowa?
gentmatt,

Odpowiedzi:


8

Aktualizacja : Zobacz poniżej odpowiedź nassimhddd dotyczącą ExpanDrive, która pozwala zamontować konto DropBox jako dysk (zewnętrzny) - od wersji Mac 3.0.3021 maja 2013 .

Krótka odpowiedź na to: Nie. O ile mi wiadomo, nie można zamontować konta Dropbox jako pewnego rodzaju zdalnego udziału plików - zsynchronizowane pliki są zawsze zapisywane na dysku lokalnym.

Mimo to, można zmienić lokalizację folderu Dropbox z dala od jego niewypłacalności ~/Dropbox, więc jeśli masz osobny dysk wewnętrzny lub zewnętrzny można umieścić Dropbox folderu tam.

Mogą jednak wystąpić problemy, jeśli Dropbox czasami nie może uzyskać dostępu do odłączonego woluminu zawierającego jego folder. Zobacz tutaj :

Folder Dropbox musi być dostępny podczas uruchamiania komputera i przed uruchomieniem aplikacji komputerowej Dropbox. Na przykład niektóre napędy USB wymagają czasu, zanim komputer je rozpozna. Aplikacja komputerowa Dropbox może zostać uruchomiona, zanim taki dysk będzie gotowy i ulegnie dezorientacji. Otrzymasz błąd, a Dropbox da ci możliwość ponownego połączenia konta Dropbox lub wyjścia, jeśli nie będzie w stanie znaleźć Twojego folderu Dropbox.


7

ExpanDrive

Od wersji Mac 3.0.3021 ExpanDrive umożliwia to. Właśnie go przetestowałem i jestem bardzo zadowolony: bardzo łatwy w konfiguracji, a nawigacja po folderach jest bardzo reaktywna (co nie było w przypadku DropDAV). Ponadto działa z wieloma innymi usługami (dysk Google, box itp.).


3

Możesz skorzystać z usługi strony trzeciej, takiej jak Otixo lub DropDAV , która pozwoli ci połączyć się przez protokół webdav. Niestety nic nie wiem za darmo.

W każdym razie po utworzeniu konta wystarczy nacisnąć cmd + k w wyszukiwarce i połączyć się z serwerem przy użyciu nowych poświadczeń. Spowoduje to zamontowanie wirtualnego dysku z zawartością Dropbox. Możesz także zamontować dysk przy starcie, dodając go do listy elementów logowania.


-1

rclone mount pozwala Linuksowi, FreeBSD, macOS i Windowsowi zamontować dowolny system przechowywania danych w chmurze Rclone jako system plików z FUSE.

rclone mount


To nie wydaje się być odpowiedzią na pytanie w OP, które wymaga rozwiązania w Dropbox. Proszę wyjaśnić, w jaki sposób twoja odpowiedź odnosi się do Dropbox lub zmodyfikuj ją.
Alper


-3

To trochę stare pytanie, ale tak, można to zrobić bardzo łatwo.

ExpanDrive to aplikacja, która to robi. Działa nie tylko z Dropbox, ale także z Dyskiem Google, S3, SFTP WebDAV i wieloma innymi rozwiązaniami do przechowywania danych w chmurze.


1
Ta odpowiedź została już udzielona. Jeśli chcesz je poprawić, zaktualizuj lub dodaj do niego, edytuj istniejącą odpowiedź.
Jaime Santa Cruz,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.