Jak zgłosić naruszenie zasad App Store?


40

Czy istnieje link lub miejsce do zgłoszenia naruszenia zasad App Store? W szczególności, gdy aplikacja używa powiadomień push do wysyłania reklam / promocji, mimo że jest to wyraźnie sprzeczne z zasadami Apple.

Najbliższą rzeczą, jaką znalazłem, jest formularz zgłaszania naruszeń własności intelektualnej i nie mogę znaleźć niczego, co jest blisko.

5.6 Aplikacje nie mogą używać powiadomień push do wysyłania jakichkolwiek reklam, promocji lub marketingu bezpośredniego.

Ostatnio AppGratis został usunięty ze sklepu za to (i inne) naruszenia.

Mam dość jednej aplikacji, Real Racing 3, wysyłającej mi reklamy „kupowania” samochodów w grze. Musisz włączyć powiadomienia w aplikacji ze względu na inne mechanizmy związane z grą, na przykład gdy przyjaciel zaprosi Cię na wyścig lub samochód zostanie naprawiony. Nie mogę znaleźć opcji rezygnacji z komunikatów reklamowych.

Kontaktowanie się z programistą (EA, FireMonkey) nie przyniesie nic dobrego, ponieważ ich to nie obchodzi, więc mam nadzieję, że jeśli zwróci to uwagę Apple, będą one egzekwować własne reguły.

Oczywiście mogłem po prostu usunąć aplikację i przestać jej używać, ale denerwuje mnie to, że mali programiści nie mogą jej uciec, a duzi dostają darmową przepustkę.


Zynga był również winny tego w przeszłości, chociaż wydaje się, że przestał.
TJ Luoma 16.04.13

Odpowiedzi:


18

Firma Apple wprowadziła wiele zmian w 2017 i 2018 r. Wraz ze wzrostem wielkości sklepu. To, jak uzyskasz wsparcie, zależy od relacji z Apple.

  • Jako konsument zgłaszasz prośbę o wsparcie w oparciu o dokonane zakupy. Jako programista masz dedykowany kanał do zgłaszania naruszeń praw, oszustw i ogólnych problemów.
  • App Store jest teraz znacznie lepszym miejscem, w którym możesz głosić krytyczne recenzje i otrzymywać opinie od programistów, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Jeśli główna aplikacja robi rzeczy, które zaskakują ludzi, widać to bardzo wyraźnie w recenzjach.

Ale tak naprawdę, chyba że jest coś poważnego, dlaczego nie miałbyś po prostu wyłączyć powiadomień dla tej aplikacji, a następnie otworzyć bilet pomocy technicznej u sprzedawcy i być może zostawić złą opinię i usunąć aplikację?

Oczekuję, że wsparcie Apple pokaże ci, jak usunąć aplikację i jak wyłączyć powiadomienia, a następnie przekażę programistę, jeśli nie sprawią ci radości.

Jeśli kupiłeś aplikację niedawno (co powinno obejmować większość rzeczy, które są rażąco złe)

  1. http://reportaproblem.apple.com

Strona raportu Apple przekierowuje Cię na stronę internetową wymienioną w celu uzyskania pomocy. Nawet ta strona jest bardzo starannie zaprojektowana, aby obsługiwać produkty Apple, takie jak fakturowanie i subskrypcje , ale odpowietrzanie / raportowanie / tattling / narzekanie na aplikację nie jest czymś, co Apple ma na stronie internetowej, aby otrzymywać opinie, które można łatwo znaleźć w aplikacjach App Store lub ogólne strony pomocy technicznej.

Jeśli jesteś programistą, zaloguj się i skontaktuj się z pomocą techniczną:

  1. https://developer.apple.com/contact/#!/topic/select

W 2013 r. Stan zgłaszania problemów był mniej sformalizowany. Wsparcie było bardziej indywidualne, a przeglądy były jednokierunkowe (programiści nie mogli w ogóle odpowiadać na skargi, a tym bardziej publicznie).

  1. Powinieneś wysłać wiadomość do programisty (ponieważ masz zamiar kupować ich produkty w App Store) - daj im szansę na poprawienie sytuacji, ponieważ mogą mieć poprawkę lub być w stanie pomóc bezpośrednio.
  2. Wejdź do App Store i oceń aplikację. Jeśli dasz im jedną gwiazdkę i krótką recenzję - zabij ich z uprzejmością: „Gdybym tylko mógł zignorować ciągłą sprzedaż płatnych aktualizacji, mógłbym polubić tę grę”
  3. Przyjrzyj się opisowi w App Store. Jeśli istotnie błędnie przedstawili stan aplikacji (powiedzmy, że zrzuty ekranu są ilustracjami marketingowymi, a nie zrzutami ekranu) - zgłoś problem z tym zakupem w iTunes. Znajdź ten zakup i kliknij link Zgłoś problem. To strzela flagą do tego przedmiotu w sklepie. Nie dostaniesz odpowiedzi, ale jestem pewien, że masowo są one sprawdzane, a najczęściej zgłaszane problemy są poddawane największej kontroli. Ten link może wyświetlić formularz, aby dodać szczegóły - jeśli nie, przeniesie Cię na poniższą stronę.
  4. http://www.apple.com/support/itunes/ - Znajdź sekcję dotyczącą kontaktowania się z pomocą techniczną i kliknij ją.
  5. Przeniesie Cię na inną stronę - i będziesz chciał przesłać do Apple szczegółowe informacje zwrotne zawierające listę aplikacji, godzinę / datę naruszenia oraz sekcję zasad, które Twoim zdaniem są naruszane.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pod koniec tego procesu możesz również wziąć udział w ankiecie wsparcia Apple i poprosić o usprawnienie procesu zgłaszania problemów, aby wyjaśnić, w jaki sposób / kiedy użytkownicy powinni wysyłać opinie do Apple. Możesz się założyć, że gdy wystarczająco dużo osób zacznie korzystać z podanych narzędzi i wystarczająco narzeka (grzecznie i ze szczegółowymi dowodami), że zgłaszanie oczywistych problemów z narzędziami do przeglądu zajmuje zbyt dużo czasu - można to naprawić.

Wiem, że jeśli / kiedy twój raport dotrze do biurka osoby wspierającej programistę, będzie on wiedział, ile kroków musisz zrobić, aby otrzymać raport o problemie i jest bardziej prawdopodobne, że zagłębią się w niego, jeśli twoja skarga będzie zasadna.

Co najważniejsze, jeśli zapłaciłeś za aplikację, rozważ prośbę o zwrot pieniędzy . Wyjaśnij, dlaczego aplikacja nie jest zgodna z opisem lub nie przestrzega norm, które widziałeś, jak Apple publikuje, i jak źle się czujesz, wspierając finansowo zarówno Apple, jak i programistę, gdy nie przestrzegają ustalonych zasad.

Finansowe konsekwencje, dobrze uzasadnione skargi / krytyka i korzystanie z narzędzi, które Apple dał konsumentom do oceniania aplikacji razem, będzie wyraźnym sygnałem, że firma nie wykonała wystarczająco dobrej pracy, sprzedając konkretną aplikację. Kiedy gromadzą się wzorce awarii, nie mogą pozostać niezauważone.


Miałem problemy ze znalezieniem opisanej opcji wsparcia (teraz na początku 2017 r.) Na stronie wsparcia Apple. Ale udało mi się znaleźć tę drugą stronę, na której można przesłać
justinpawela

Link do zgłaszania problemów nie obejmuje aplikacji, w których nie dokonano ostatniego zakupu; na przykład nie obejmuje istniejących aplikacji, które „aktualizują” do złośliwego oprogramowania.
arp

3

Szukałem oprogramowania zmieniającego głos, a trzy najlepsze wyniki to aplikacje, które miały tysiące 5 gwiazdek. Naprawdę?

Po przeczytaniu niektórych opinii najwyraźniej aplikacje te wykorzystują tę samą technikę, aby robić oszustwa z ocenami. Zasadniczo wymagają od użytkowników, aby ocenili je za pomocą 5 gwiazdek, aby mogli odblokować więcej funkcji, zgodnie z rzeczywistym opisem w recenzjach! To plus wiele recenzji to oczywiście tylko wygenerowany tekst z niedorzecznym angielskim. Naprawdę?

Po kilku poszukiwaniach sposobów zgłaszania oszustw związanych z oceną w sklepie Apple App Store znalazłem link, za pomocą którego inni programiści Apple mogą to zgłosić. Niestety nie będzie to działać, jeśli nie jesteś programistą sklepu z aplikacjami :(

http://itunesconnect.apple.com/WebObjects/iTunesConnect.woa/wa/jumpTo?page=contactUs&contactfaq=fraudconcern


Dzięki, to mi się przydało! Użyłem go, aby zgłosić Szept za naruszenie prywatności - jak na ironię, do czego mówią, że ich aplikacja jest przeznaczona, ale śledzą wszystkie posty i Twoją lokalizację, a zdjęcia czatów itp. ... nie są dobre.
Traderhut Games

Wow, manipulacja ocenami scummy w najgorszym. Apple ma łatwy sposób to naprawić: usuń funkcję API, która pozwala programistom zapytać w aplikacji o ocenę przyznaną przez bieżącego użytkownika w aplikacji. W ten sposób programiści nie mogą powiedzieć, jaką recenzję ocenia użytkownik, mogą wyświetlać tylko swój łączny wynik na stronie aplikacji.
user1258361

1

Mam ten sam problem z bardzo przydatną aplikacją na komputery Mac „Memory Clean”.

Wykorzystuje powiadomienia wypychane (na komputerze Mac) do reklamowania innych produktów dewelopera. Ponadto w Preferencjach systemowych Memory Clean nie pojawia się nawet na liście aplikacji, które wysyłają powiadomienia - co oznacza, że nie ma sposobu, aby temu zapobiec.

Jest to wielokrotne naruszenie - wysyłanie powiadomień push wyłącznie w celu reklamowania innych produktów; oraz za nieudzielenie użytkownikowi możliwości wyłączenia powiadomień.

Właściwy język TOS:

-> 5.3 Aplikacje wysyłające powiadomienia push bez uprzedniej zgody użytkownika zostaną odrzucone

-> 5.5 Aplikacje korzystające z powiadomień push do wysyłania niechcianych wiadomości lub w celu wyłudzania informacji lub spamowania zostaną odrzucone

-> 5.6 Aplikacje nie mogą używać powiadomień push do wysyłania jakichkolwiek reklam, promocji lub marketingu bezpośredniego

Skontaktowałem się z programistą, a moje prośby zostały zignorowane. Więc faktycznie nazywa obsługi klienta firmy Apple to zgłosić, a przedstawiciel powiedział powinienem porozmawiać z deweloperem. Powiedziałem jej, że już to zrobiłem, a ona nie miała innych zaleceń.

Nie mogę uwierzyć, że Apple nie ma oficjalnego mechanizmu zgłaszania tych rażących naruszeń.

Aktualizacja:

@bike: Dziękuję za odpowiedź, ale Memory Clean to aplikacja na komputery Mac , a nie aplikacja na iOS. Link do zgłaszania problemów z iTunes nie ma zastosowania. Jest to również bezpłatna aplikacja, więc prośba o zwrot nie będzie miała zastosowania.

Mimo to nawet darmowe aplikacje powinny być zgodne z zasadami. Ale Memory Clean używa powiadomień wypychanych, aby nakłonić użytkowników do zakupu innych aplikacji dewelopera, i NIE MA ŻADNEGO sposobu na usunięcie Memory Clean z Centrum powiadomień. Deweloper zaprojektował go „sprytnie”, tak aby nie pojawił się nawet na liście elementów, które można dodać lub usunąć z Centrum powiadomień.

Wiele razy kontaktowałem się z programistą - i byłem wielokrotnie ignorowany. Poprosiłem nawet o płatną wersję aplikacji. Zignorowano także.


Udokumentowałem oficjalny sposób rozpowszechniania twoich skarg. Ja również skorzystałem z tej możliwości wsparcia, aby wyraźnie powiedzieć firmie Apple, dlaczego czułem, że ich proces sprawdzania zawiódł użytkowników, i czasami prosi o zwrot pieniędzy, wyjaśniając, w jaki sposób aplikacja nie spełnia opublikowanych standardów i że przegląd Apple powinien poprawić błąd / naruszenie . Jestem pewien, że obciążenie zwrotne zostanie zauważone zarówno przez Apple, jak i programistę, ale to, czy przewyższy ono zyski z innej sprzedaży, zależy od wystarczającej liczby osób żądających zwrotu pieniędzy.
bmike

1

Przejdź do tej strony: reportaproblem.apple.com


2
Ta odpowiedź jest po prostu niepoprawna. Powyższy link brzmi „Aby zgłosić problem z zakupami iTunes, iBooks Store, iOS lub Mac App Store dokonanymi w ciągu ostatnich 90 dni”, aby nie zgłaszać naruszenia App Store.
Charlie74

Nie zgadzam się - dodam to do mojej odpowiedzi.
bmike

-1

Myślę, że może będziesz musiał przemyśleć to jeszcze raz. Apple nie lubi tylko ogłoszeń i reklam dotyczących PRAWDZIWYCH PRODUKTÓW, które powinieneś kupić za PRAWDZIWE PIENIĄDZE.

W twoim przypadku -> Gra „Real Racing 3” są to Powiadomienia o samochodach InGame, które możesz kupić za prawdziwe pieniądze lub pieniądze InGame, które możesz wygrać w wyścigach, więc myślę, że nie odniesiesz sukcesu dowolny sędzia amerykański.


1
Ta odpowiedź jest w zasadzie niezrozumiała.
user1258361

@ user1258361 więc czego dokładnie nie rozumiesz?
konqui

-1

i 1-800-my-Apple (1-800-692-7753 ... i getsupport.apple.com ... Poproś o pomoc online na czacie, aby wysłać raport do administratorów.


1
Czym różni się to od już zaakceptowanej i najlepiej głosowanej odpowiedzi?
Allan,

1
Ten link w 2019 r. Dotyczy sporów dotyczących własności intelektualnej. Nie sądzę, że OP naprawdę uważa, że ​​o to chodzi. Obawiają się, że muszą wyłączyć powiadomienia w szczególności dla jednej aplikacji.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.