Czy mogę udostępniać Internet mojego iMaca na iPhonie lub iPadzie przez USB?


55

Mam iMaca, podłączonego do Internetu za pośrednictwem Ethernetu i iPhone'a 4. Chciałbym udostępnić połączenie internetowe iMaca z moim iPhonem kablem USB (ponieważ moja żona marzy o domostwie pozbawionym Wi-Fi).

Skonfigurowałem Udostępnianie Internetu, określając „udostępnianie z: Ethernet przez: iPhone IPhone”, ale kiedy testuję, iPhone nie może połączyć się z Internetem. Czy muszę coś aktywować na iPhonie?

iMac, wersja Mac OS X: Mountain Lion, 10.8.4 iPhone 4, IOS Wersja: 6.1


> 52000 wyświetleń, a Apple nadal nie chce włączyć tej funkcji. Czasami komórkowa i WiFi nie są przyzwoitymi opcjami. Wiem, że jest to teoretycznie możliwe, mój stary Pocket PC miał kiedyś Internet z USB.
kal-al

Nie musiałeś długo czekać na @ kal-al, aby Apple wysłał tę funkcję dla wszystkich. Pixieline i cała reszta czekanie było trochę dłuższe.
bmike

Odpowiedzi:


27

Począwszy od późniejszych wersji systemu macOS 10.12 i iOS 10 jest to teraz możliwe od razu po wyjęciu z pudełka. System macOS 10.13 rozszerzył tę funkcję w ramach buforowania zasobów i funkcji Apple Configurator 2 dla wielu urządzeń iOS współużytkujących sieć Mac.

Przed iOS 10 i macOS 10.13 tethering przez USB działał tylko w jednym kierunku lub dla jednego urządzenia. Przed systemem macOS 10.12 - usługa internetowa wypływała z systemu iOS, ale nie do systemu iOS z komputera Mac przez USB.


1
Żona niezadowolona z tego, że większość głosujących to Wi-Fi za pośrednictwem komputera Mac.
Tom Roggero,

Nie ma ograniczeń technicznych. Dzięki właściwemu programowi zainstalowanemu na iPhonie zepsutym jailem możesz łatwo wykonać takie przywracanie przez USB.
xApple

1
Ta odpowiedź jest nieaktualna od wersji macOS Sierra.
Aaron Brager

1
Dzięki za korektę @AaronBrager. Potrzebna była poważna edycja.
bmike

19

Opisana metoda spowoduje udostępnienie połączenia internetowego Twojemu telefonowi iPhone na najnowszych komputerach Mac i iPhone. W szczególności w systemie macOS Sierra postępuj zgodnie z instrukcjami w artykule wsparcia Apple, macOS Sierra: Udostępnij połączenie internetowe na komputerze Mac, ale zdecyduj się udostępnić Internet komputerom za pomocą iPhone'a USB .

  1. Na komputerze Mac otwórz Preferencje systemowe i kliknij Udostępnianie.

  2. Włącz udostępnianie Internetu, klikając pole wyboru.

  3. W menu podręcznym Udostępnij swoje połączenie wybierz Ethernet (lub Thunderbolt Ethernet na MacBookach za pomocą adaptera Thunderbolt-Ethernet).

  4. Z listy Do komputerów używających wybierz iPhone USB.


3
+1, To zadziałało dla mnie, MacBook Air (początek 2015 r.), Mac OS Sierra 10.12.5, wspólne połączenie Wi-Fi (GoGoInflight) z urządzeniem iPhone 6s na USB z systemem iOS 10.3.2. Dzięki za wskazówkę!
Peter Gluck

1
To faktycznie działa !!
ascandroli

1
nie wiem jak to działa, ponieważ to nigdy nie działa dla mnie mac os heigh sierra i ios 11
Muhamed

Nawiasem mówiąc, w większości przypadków spowoduje to podwójne NAT. W większości przypadków nie będzie to miało znaczenia w przypadku urządzenia z systemem iOS, ale jeśli chcesz zmostkować połączenie USB z siecią LAN, możesz utworzyć interfejs wirtualnego mostu za pomocą usługi sieciowej za pomocą sieci Ethernet, a następnie użyć, ifconfigaby dodać iPhone USB do mostu. Nie ma w tym żadnych rzeczywistych korzyści (oprócz nieznacznie poprawionego jittera), ale jest to alternatywna konfiguracja, która ułatwia niektóre rzeczy, takie jak monitorowanie ruchu za pomocą komputera Mac.
user3052786,

8

Przed iOS 10 jedyna istniejąca metoda byłaby możliwa w przypadku urządzenia z jailbreakiem, ponieważ Apple nie oferowało tej funkcji wcześniej.


5

Jest to możliwe dzięki narzędziu programistycznemu Apple, które jest zwykle używane do przechwytywania ruchu aplikacji, ale robi to także iPhone → Mac → Tethering przez Internet.

Zdalne przechwytywanie pakietów na urządzenia z systemem iOS polega na węszeniu ruchu aplikacji, ale jest też prosty przewodnik krok po kroku, jak wysyłać ruch przez Mac. Wystarczy postępować zgodnie z akapitami pomiędzy nagłówkami „Remote Virtual Interfaces” i „Using tcpdump”.

Jeśli rvictlna komputerze brakuje polecenia , prawdopodobnie musisz zainstalować narzędzia wiersza polecenia zawarte w Xcode .


Czy możesz podać link lub dodatkowe informacje o „narzędziu programistycznym firmy Apple” oraz o tym, jak możesz udostępniać iPhoneowi Internet za jego pomocą?
Alex Brown

Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób rvictlmożna wykorzystać serwer proxy do ruchu na urządzeniu mobilnym? Dla mnie wygląda na to, że jest w stanie przechwytywać ruch, nie zastępując go ani nie obsługując .
Elist

3

Mogę bez problemu udostępniać połączenie Wi-Fi mojego MacBooka Pro (macOS Sierra) z moim iPhonem SE (iOS 10.3.3). W telefonie iPhone nie ma specjalnych ustawień. Wystarczy wyłączyć Wi-Fi w telefonie i automatycznie łączy się on z Internetem za pomocą kabla USB-> Lightning do MacBooka Pro.

Nie miałem sukcesu ze swoim starym iPhonem 4S, który mógłby naprawdę skorzystać z udostępniania Internetu przez USB, ponieważ jego antena Wi-Fi okresowo się psuje i muszę go ożywić za pomocą suszarki do włosów i zamrażarki, które mogą być niewygodne, szczególnie w drodze .


Ha! Chciałbym usłyszeć, jak opracowujesz sztuczkę z suszarką do włosów i zamrażarką.
Jungledev

1

Wcześniej można było udostępniać Bluetooth PAN wszystkim urządzeniom iDevices. Teraz wygląda na to, że działa sporadycznie tylko na urządzeniach iPad . Większość iPhone'ów jest zgłaszanych jako niedziałające. W pewnym momencie działało, a Genius Bar potwierdził, że nie jest już obsługiwany. Apple może postrzegać ich funkcjonalność icloud jako sprawdzanie i uniemożliwianie połączeń komputer z iDevice.


1

możesz także udostępniać IMac Ethernet na iPadzie / iPhonie za pomocą dodatkowego kabla Ethernet, ale wymaga to drugiego portu Ethernet / przełącznika Ethernet, zasilanego koncentratora USB i dodatkowego adaptera Ethernet oraz standardowego kabla micro / usb, jak pokazano tutaj https: / /www.youtube.com/watch?v=nKp02y4JXVs Niezbyt elegancki, ale funkcjonalny. Działa również Tethering Blutooth, ale głównie z iPadami i urządzeniami z Androidem.


0

Może być konieczne ponowne uruchomienie komputera Mac. Udostępnij Ethernet przez Wi-Fi (nie mów swojej żonie) Gdy działa, ikona Wi-Fi na komputerze Mac jest wentylatorem ze znakiem wykrzyknika.


-1

Tak, możesz udostępniać swój Internet Ethernet, klucz USB do urządzeń iPhone / iPad. Właśnie natknąłem się na to: jak udostępnić połączenie Wi-Fi z komputera Mac na iPhone'a . Mam nadzieję, że to pomoże tobie i innym osobom, które borykają się z tym problemem.


Ten link służył do udostępniania połączenia bez połączenia Wi-Fi z iPhone'em używającym komputera Mac jako routera Wi-Fi. Nie do końca odpowiedź na pierwotne pytanie, ponieważ autor chciał „gospodarstwa domowego bez WiFi”.
Eric Hu,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.