Wymuszenie wyświetlenia okna dialogowego wprowadzania hasła Wi-Fi


10

Gdy administrator sieci Wi-Fi zmieni hasło sieciowe na coś nowego, wcześniej skojarzone urządzenia, które mają zapisane stare hasło, nie będą mogły się połączyć, dopóki nie wprowadzą ponownie swoich haseł Wi - Fi.

Niestety OSX radzi sobie z tą sytuacją w dość nieprzewidywalny sposób:

Wydaje się, że wszystko, co się dzieje, ma związek z używanym protokołem bezpieczeństwa sieci, a także różni się w zależności od dostawcy. Czasami po prostu nie powiedzie się po cichu, czasem wyskakuje okno ostrzeżenia o przekroczeniu limitu czasu połączenia, czasem wydaje się, że utknęłoPozycja paska menu AirPort

Czy można zmusić komputer MacBook do zapomnienia i / lub przywrócenia okna dialogowego wprowadzania hasła sieciowego ?


Na większości urządzeń mobilnych, iOS i Android, banalne jest „zapomnienie” sieci Wi-Fi, a następnie wybranie jej ponownie, skutecznie wywołując dialog wprowadzania hasła. (Zdarza się to bardzo często, jeśli często odwiedzasz dowolną liczbę kawiarni (restauracji) lub przestrzeni publicznych z włączonym Wi-Fi.)
conny

Odpowiedzi:


7

Otwórz Preferencje systemowe (w folderze Aplikacje ).

Wybierz panel Sieć , a na lewej liście źródeł wybierz Wi-Fi lub AirPort (różni się w zależności od wersji OS X).

W prawym dolnym rogu kliknij przycisk Zaawansowane ... . Wyskoczy okienko, a na liście kart u góry wybierze się Wi-Fi lub AirPort (w zależności od OS X). To jest karta najbardziej na lewo; jeśli nie jest, kliknij na niego.

Powinieneś zobaczyć listę preferowanych sieci . To jest lista wszystkich sieci bezprzewodowych, o których wie Twój komputer Mac i uważa, że ​​zna hasła. Wybierz sieć, która ma zmienione hasło na liście, i naciśnij mały -przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu listy.

Następnie naciśnij OK w prawym dolnym rogu panelu, a następnie Zastosuj w prawym dolnym rogu okna Preferencji systemowych.

To „zapomina” o sieci. Następnym razem, gdy poprosisz komputer Mac o połączenie z tą siecią, zobaczy ją jako nową sieć i wyświetli monit o podanie hasła. Po wprowadzeniu nowego hasła OS X potraktuje je tak jak poprzednio (logowanie i automatyczne łączenie się za Ciebie).


5

Do tej pory znalazłem tylko dwa sposoby:

  • Wybranie opcji „Dołącz do innej sieci ...” z paska menu AirPort, ręczne wpisanie nazwy sieci (może być dość trudne, gdy SSID zawiera obce znaki lub białe znaki) i ręczne wybranie prawidłowego protokołu bezpieczeństwa
  • Wyłącz Wi-Fi, otwórz Dostęp do pęku kluczy, upewnij się, że wybrałeś „wszystkie” źródła w lewym okienku, wybierz Znajdź, wprowadź nazwę sieci, wybierz wszystkie pasujące elementy z listy, usuń je (- może wymagać uwierzytelnienia jako administrator)

Żaden z nich nie jest przyjazny dla użytkownika: - /


Dlaczego musisz wybrać „wszystkie” zamiast po prostu „Hasło”?
Pacerier

3

Przekonałem się, że czasem zapomnienie sieci nie pomoże. Oprogramowanie, które hotele traktują połączenie jako już ustanowione. Uciekłem się do zmiany adresu MAC (unikalnego identyfikatora sprzętowego) dla interfejsu Wi-Fi Ethernet. To zmusza hotel do ponownego nawiązania połączenia. Nie martw się - adres wróci do normy przy następnym restarcie.

  1. Wyłącz Wi-Fi

  2. Otwórz terminal i wprowadź: ifconfig

  3. Spowoduje to wyświetlenie listy interfejsów zawierających następujące elementy:

en0: flags=8863<UP,BROADCAST,SMART,RUNNING,SIMPLEX,MULTICAST> mtu 1500 ether d2:00:3d:71:51:05 ...

  1. Sześć par cyfr szesnastkowych oddzielonych dwukropkiem to adres MAC. en0 jest zwykle podstawowym interfejsem sieciowym i twoim Wi-Fi. Zmodyfikuj ostatnią cyfrę (np. Dodając jedną z nich, tak jak mam poniżej) i wprowadź tę linię do terminala, aby miękko zmienić adres MAC (wyświetli się monit o podanie loginu / hasła administratora):

sudo ifconfig en0 lladdr d2:00:3d:71:51:06

  1. Następnie ponownie włącz Wi-Fi i połącz się z hotelowym Wi-Fi. Powinien pojawić się monit logowania, jakbyś był nowym użytkownikiem.

To jedyna odpowiedź, która działała dla mnie za każdym razem (powinna być oficjalna odpowiedź). Utworzyłem listę dla własnych rekordów, aby inni też mogli uzyskać pomoc: gist.github.com/sshadmand/c41846faa104a4ddf75d94b55aaebac7
Sean

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.