Jak mogę zresetować rolkę z aparatu do zdjęcia IMG_0001.jpg na iOS?


11

Właśnie przywróciłem kopię zapasową iPhone'a 5 do iPoda touch na iOS 6.1.3 (10B329), aby szybko załadować każdą aplikację i ustawienie, ale naprawdę chciałbym, aby kamera zaczęła od nowa od 0001.

Wszedłem i usunąłem wszystkie zdjęcia, które zostały przywrócone na iPadzie za pomocą Image Capture, ale licznik jest przechowywany na urządzeniu w sposób, którego nie mogę zrozumieć, jak uzyskać dostęp

Czy istnieje sposób na wyczyszczenie tego licznika i zrobienie następnego zdjęcia, które zrobię, aby być IMG_0001.jpg bez konieczności usuwania całej zawartości i ustawień i rozpoczynania bez przywracania kopii zapasowej?


Czy włamanie do więzienia byłoby dla ciebie opcją?
nohillside

Byłby to ostateczność, ale nie ograniczyłem go, ponieważ może pomóc komuś innemu i może dokładnie udokumentować miejsce przechowywania licznika. Trudno powiedzieć bez szczegółów (i nie jestem również zainteresowany wykonalnością jailbreak w wersji 6.1.3)
bmike

Odpowiedzi:


11

Za pomocą aplikacji takiej jak iExplorer przejdź do PhotoData / MISCmiejsca, w którym znajdziesz plik o nazwie, DCIM_APPLE.plistktóry zawiera następujące elementy:

<plist version="1.0">
<dict>
    <key>DCIMLastDirectoryNumber</key>
    <integer>100</integer>
    <key>DCIMLastFileNumber</key>
    <integer>251</integer>
</dict>
</plist>

DCIMLastFileNumber parametr jest dość oczywista. Ustaw numer, od którego chcesz zacząć licznik, i ponownie uruchom iPhone'a, aby zastosować zmiany.


3
Doskonały. Korzystając z PhoneView, mogłem zresetować zarówno mój ostatni katalog do 100, jak i obraz do 0001. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. Po próbie usunięcia zdjęć za pomocą Image Capture niektóre pozostały, więc przyciąłem je również za pomocą tego narzędzia. Następnie miałem kilka pustych albumów w aplikacji Zdjęcia, ale ich usunięcie wydaje się być czyste, aby zacząć od nowa.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.