Dlaczego wewnętrzne głośniki mojego Macbooka są niedostępne?


17

Mój Macbook (wersja aluminiowa unibody) stracił głośniki wewnętrzne. Kiedy otwieram Preferencje systemowe -> Dźwięk -> Wyjście, widzę tylko „Wyjście cyfrowe”. Jeśli podłączę parę słuchawek, zmieni się to na „Słuchawki”. W ogóle nie widzę „głośników wewnętrznych”. Słuchawki wydają się działać dobrze.

W Profilu systemu -> Audio -> Dostępne urządzenia, widzę „Głośnik: Połączenie: wewnętrzne”.

Właśnie wyczyściłem Snow Leopard, więc wydaje się, że jest to problem sprzętowy.

Czy jest coś, co mogę zrobić, aby to naprawić, poza zabraniem go z powrotem do Apple? Jest poza gwarancją.


Wcześniej widziałem problem, w którym rzeczy wyginały się w gnieździe słuchawkowym 3,5 mm, tak że myślał, że zawsze były podłączone słuchawki / próbował wysyłać optyczny dźwięk. Nie sądzę, że to może być problem?
Ciaocibai

Jak dawno wygasła gwarancja?
deiga

@deiga: Ma już prawie 2 lata, więc nie ma gwarancji od prawie roku.
Craig Walker

@IntuitionHQ: Może tak być, choć to dziwne, że z powodzeniem wykrywa rzeczywiste słuchawki. Czy jest jakiś sposób na wyłączenie wyjścia cyfrowego?
Craig Walker

1
Gdy stało się to z moim komputerem, wykryłoby to także fakt, że słuchawki zostały włożone. Podobnie jak mówi deiga, gniazdo blokuje się w określonym trybie (słuchawkowym lub optycznym) i nie będzie już wyprowadzało dźwięku do wewnętrznych głośników. Jeśli czujesz się swobodnie w swoim komputerze, możesz spróbować go otworzyć i nieco wygiąć wtyczkę, co może rozwiązać problem. Zawsze możesz wypróbować rozwiązanie deigas również wykałaczką - chociaż wolałem po prostu wejść prosto do środka i rozwiązać problem bezpośrednio. W każdym razie powodzenia.
Ciaocibai

Odpowiedzi:


15

Jeśli spojrzysz na gniazdo słuchawkowe, czy świeci się czerwone światło?
Jeśli tak, oznacza to, że masz włączone wyjście cyfrowe, co zakłóca konfigurację głośników.

Jest tutaj wątek , który ma kilka możliwych poprawek.

Aktualizacja Wewnątrz gniazda utknął przełącznik. Podłącz kilkakrotnie gniazdo głośnika, jednocześnie obserwując panel preferencji System dźwięku wyjściowego. Opcja głośnika wewnętrznego zostanie włączona, jeśli przełącznik zostanie odblokowany.

Zabranie wykałaczki i majstrowanie w gnieździe dla niektórych rozwiązało problem, powinieneś spróbować. (Nie łam wykałaczki w środku :))

Od: http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=239287

Problem jest w rzeczywistości spowodowany przez niewielki przełącznik w gnieździe, który się zacina. Po włożeniu kabla audio przesuwa on przełącznik w dół. Jeśli jest to kabel analogowy, koniec jest wykonany z metalu. Jeśli jest optyczny, koniec jest wykonany z tworzywa sztucznego. Jeśli przełącznik zostanie wciśnięty, komputer sprawdzi, czy wtyczka jest metalowa czy plastikowa na podstawie przewodności. Kiedy się zacina i nic tam nie ma, myśli, że kabel optyczny jest podłączony, ponieważ przełącznik jest wyłączony, ale nie ma w nim nic przewodzącego. Dlatego współpracuje ze słuchawkami lub zewnętrznymi głośnikami analogowymi.


Nie, nie ma czerwonego światła.
Craig Walker

To naprawdę dziwne, ponieważ nie powinieneś widzieć Digital Out, chyba że przełącznik cyfrowy w gnieździe jest włączony.
deiga

magiczna wykałaczka zadziałała dla mnie!
Wiebe Tijsma

Wystarczyło kilka razy włożyć i wyjąć moje gniazdo słuchawkowe! Tak jak wyjaśniono, mogłem zobaczyć tylko Cyfrowe wyjście jako urządzenie audio, widziałem czerwone światło przez krótką chwilę, ale nie paliło się, gdy szukałem rozwiązania.
Teddy

4

Sam tutaj, podłączyłem słuchawki i szarpnąłem je trochę w środku, a następnie wyciągnąłem je do połowy. Gdy to zrobiłem, mogłem zobaczyć suwak głośności, a głośność można było zwiększać i zmniejszać. Wyciągnąłem je do końca, a ich głośność znów stała się szara. Wepchnąłem słuchawki z powrotem, a następnie wyciągnąłem je i teraz wszystko jest w porządku.


3

Miałem ten problem i rozwiązałem go, podłączając (a następnie odłączając) słuchawki iPoda.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.