Jak korzystać z Aquamacs na klawiaturze spoza USA?


1

Od czasu do czasu używam Aquamacs na moim Macbooku Pro. Kupiłem także klawiaturę Apple z amerykańskim układem angielskim, ponieważ nie jest praktyczne programowanie na komputerze Mac z układem francuskim (lub bardziej ogólnie prawdopodobnie innym niż angielski). Te znaki {} | \ ~ [] nie ma nawet na klawiaturze i musisz użyć różnych kombinacji meta klawiszy, aby je uzyskać.

Oczywiście nie działa dobrze, gdy potrzebujesz: M- \, ponieważ pisanie odwrotnym ukośnikiem wymaga już meta-klawiszy.

Jak więc używać Emacsa na klawiaturze innej niż angielska, jeśli to w ogóle możliwe?

I mógł przełączyć wbudowany układ klawiatury na angielski, ale nie jest to bardzo wygodne, aby używać go przez dłuższy czas. Robię to, gdy nie mam innego wyboru, na przykład, gdy w pewnym momencie potrzebuję dużo nawiasów klamrowych, ale to tylko tymczasowe.

Odpowiedzi:


3

W Aquamacs sprawdź menu Opcje-> Opcja, Polecenia, Meta-klucze. Pozwala przełączać powiązania klawiszy różnych meta-klawiszy. Mam ten sam problem z szwajcarską niemiecką klawiaturą i bardzo M-;pomaga mi przełączanie zachowania Meta / Alt.


1
Na początku nie było dla mnie oczywiste, że to poprawna odpowiedź, ale tak jest. Problem polega na tym, że Aquamac domyślnie mapuje Alt na Meta. Po prostu odznacz to, a klawiatura narodowa będzie działać poprawnie.
tripleee

Ponadto dla init.el:(setq ns-alternate-modifier nil)
potrójnego

0

Możesz użyć Ukelele do modyfikacji amerykańskiego układu, aby ułatwić dostęp do francuskich znaków. Na przykład dodaj je pod caps lock, a następnie dodaj coś takiego do private.xml w KeyRemap4MacBook:

<autogen>__KeyToKey__ KeyCode::OPTION_R, Option::KEYTOKEY_BEFORE_KEYDOWN, KeyCode::CAPSLOCK, Option::KEYTOKEY_AFTER_KEYUP, KeyCode::CAPSLOCK</autogen>

Przekazywanie stanu CapsLock LED wyłącza światło Caps Lock na niektórych klawiaturach.

  • Aby zastosować zmiany w keylayout, obecnie musisz na przykład uruchomić, sudo touch /Library/Keyboard\ Layouts/wylogować się i zalogować ponownie.
  • Układów klawiatury w ~/Library/Keyboard Layouts/nie można wybierać w oknach dialogowych z hasłami ani na ekranie logowania, ale te w /Library/Keyboard Layouts/.
  • Pliki XML keylayout nie działają z popoverami pokazanymi przy przytrzymywaniu kluczy, ale pakiety keylayout działają.
  • Domyślne źródła wejściowe można usunąć, edytując ~ / Library / Preferences / ByHost / com.apple.HIToolbox. *. Plist .
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.