Jak wyłączyć ładowanie baterii?


22

Ze strony podręcznika pmset:

ARGUMENTY ŹRÓDŁA ENERGII

-g z argumentem „batt” lub „ps” pokaże stan wszystkich podłączonych źródeł zasilania.

[…] Niektóre narzędzia do kalibracji baterii Apple mogą tymczasowo wyłączyć ładowanie baterii, nawet jeśli urządzenie przenośne Apple jest podłączone do zasilania sieciowego.

Takie narzędzia nigdy nie zaskoczą Cię takim zachowaniem; będziesz wiedział, że to się dzieje. Stan ten zostanie odzwierciedlony w dodatkowej linii danych wyjściowych do odczytów „batt” lub „ps”, w tym pidaplikacji wywołującej takie zachowanie.

     'ChargeInhibit':    1432

Czy istnieje jakieś publicznie dostępne oprogramowanie, które zmusi akumulator do nienaładowywania?


2
Jestem trochę ciekawy, dlaczego ktoś miałby chcieć coś takiego zrobić? Baterie mają być ładowane i rozładowywane, aby były zdrowe. Również po pełnym naładowaniu akumulatora oczywiście się zatrzyma.
bluewoodtree,

3
SMC już zapobiega ładowaniu, jeśli zaczyna się na poziomie akumulatora 93% lub wyższym, ale akumulator Li-Ion jest idealnie przechowywany na poziomie około 40%. Jestem jednym z tych, którzy prawie nigdy nie przenoszą komputera z biurka.
Ryccardo

Okej, teraz rozumiem o co chodzi. Będzie jednak dobrze, jeśli bateria będzie w pełni naładowana i rozładuj ją do 20% co najmniej raz w miesiącu. Korzyści z przechowywania na poziomie 40% są ważniejsze, jeśli planujesz przechowywać baterię przez około rok bez jej używania.
bluewoodtree,

I ten cholerny projekt SMC zawsze powoduje, że martwię się o zdrowie mojej baterii. LOL!
Shane Hsu

Cześć, próbowałem się tego dowiedzieć kilka lat temu ... ale nic nie znalazłem. Moim pomysłem było kontrolowanie ładowania moich komputerów Mac za pomocą generowania mocy mojego wiatraka :-)
otmezger

Odpowiedzi:


37

Jeśli użyjesz małego kawałka taśmy do zablokowania środkowego (sygnałowego) styku ładowarki MagSafe, komputer Mac nie ładuje się, ponieważ nie może zidentyfikować ładowarki.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


6
Jeśli usuniesz ładowarkę, również się to nie zmieni.
CousinCocaine

3
Oczywiście, ale OP chciał wiedzieć, jak wyłączyć ładowanie „pomimo tego, że Twój przenośny Apple jest podłączony do zasilania sieciowego”.
Kevin Chen

2
Potwierdzam, to działa. Jestem w stanie utrzymać 40% naładowania na zawsze podczas korzystania z prądu przemiennego, czego dokładnie chciał OP, choć rozwiązaniem nie jest oprogramowanie, ale sprzęt :) Mam Magsafe 2
Sergei

2
Użyłem tego, aby mój MacBook działał z niedociążonym falownikiem samochodowym, aby pobierał mniej energii i działał świetnie. Dzięki!
Justin Cherniak,

4
Dlatego nie ładuje akumulatora, ale zużywa energię do normalnego zużycia. Fajne rozwiązanie!
CousinCocaine

2

Nie jest to odpowiedź zatwierdzona przez Apple, ale aby rozwiązać główną przyczynę (ćwiczyć baterię regularnie, gdy twój MBP jest zawsze przy twoim biurku), rozważ zabezpieczenia przeciwprzepięciowe z zaplanowanym włączaniem / wyłączaniem (na przykład około 40 USD w Rosji). Możesz go zaprogramować, aby wyłączał się na początku nocy i włączał około 4 rano, aby bateria była ładowana do czasu pojawienia się przy biurku. Uważam, że aby zaoszczędzić na cyklach ładowania, nie należy tego robić codziennie, ale może raz lub dwa razy w tygodniu.


ile to rubli :) świetna i skuteczna odpowiedź +10
Ruskes

Prosty zegar (5 USD,) zrobiłby to samo, prawda?
CousinCocaine

@cousincocaine Znacznie więcej pracy fizycznej, prawda?
yurkennis

Nie, jest cyfrowy, niewiele pracy.
CousinCocaine

1

Nie sądzę, aby można było wyłączyć ładowanie po podłączeniu (jeśli masz niewymienną baterię, jak to robią najnowsze modele).

Apple produkowało adapter MagSafe linii lotniczej (który nie ładował komputerów, aby uniknąć wyzwolenia wyłącznika wylotowego samolotu (lub jakiejkolwiek przyczyny), który nie spowodował żadnego zasilania), ale został wycofany wiele lat temu.

Komputer automatycznie przerwie ładowanie, gdy osiągnie wystarczająco wysoki poziom naładowania. Nie można „wyłączyć ładowania”, chyba że ma już naładowaną baterię.


1

Nie, nie można przerwać ładowania, gdy jest ono podłączone. Jest to domyślna funkcja, która włącza się po podłączeniu przenośnej ładowarki do źródła zasilania, a jeśli jakiekolwiek oprogramowanie to zrobi, z pewnością zaszkodzi urządzeniu, ponieważ a nawet bateria jeszcze więcej. Lepiej więc zachować to w ten sposób.


0

Kiedy otworzyłem przewód (między transformatorem a złączem magsafe) do ładowarki w moim Macbooku Pro, były tylko 2 przewody. Dlatego wydaje się prawdopodobne, że niewielki środkowy pin na złączu magsafe nie robi nic elektrycznego!


0

Mój Magsafe ma obecnie zablokowany jeden z zewnętrznych pinów, wydaje się, że nie mogę go wydobyć, zamówiłem nowy akord, ale interesujące jest to, że nie ładuje baterii. To zasila MacBooka Pro, ale mój procent baterii nie rośnie. może przykleić taśmę PVC na jednym z zewnętrznych styków, jeśli nie chcesz ładować akumulatora?


Witamy, pytaj inaczej! Jest to w zasadzie powtórzenie tej odpowiedzi , choć mówi o środkowym kontakcie zamiast zewnętrznych.
Glorfindel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.