Tryb konsoli z pulpitu


2

Z większością dystrybucji Linuksa możesz nacisnąć control + alt + F1 lub podobne i uzyskać konsolę. Jest to bardzo przydatne, gdy menedżer X11 / display zawiesza się, ponieważ można ponownie uruchomić ten proces / usługę w ciągu kilku sekund i wrócić do niego.

Czy istnieje sposób, aby zrobić to samo z mac (10.8.2)? To dość irytujące, gdy widzisz, że twój ekran się zawiesił i wiesz, że twoje jądro jest prawdopodobnie w porządku.

Rozejrzałem się w poszukiwaniu odpowiedzi, ale wszystko, co mogłem znaleźć, to włamanie do okna logowania .

Dzięki!


1
Czy chcesz mieć szybki dostęp do terminala lub sposób na zabicie niereagujących programów?
Gerry

Zrestartuj serwer okien, gdy terminal nie odpowiada / odzyskiwania. Przypuszczam, że mógłbym uruchomić serwer ssh i dostać się do niego z mojego telefonu lub czegoś takiego, ale to jest zagrożenie bezpieczeństwa i dość ronda.
pnovotnak

Ponowne uruchomienie serwera okien zabija wszystkie aplikacje GUI. Jak często znajdujesz się w sytuacji, w której wymagane jest ponowne uruchomienie serwera okien? Może jest inny problem do rozwiązania? W takich przypadkach ponowne uruchomienie prawdopodobnie byłoby lepsze.
Gerry

@Gerry - „Ponowne uruchomienie serwera okien zabija wszystkie aplikacje GUI” racja, ale nie powinno zabijać rzeczy takich jak GNU Screen lub co masz. Prawdopodobnie dobrze, po prostu ciekawy, czy istnieje prosty sposób.
pnovotnak

1
@pnovotnak zabije ekran, który zostałby uruchomiony z terminalu, który został zabity. OS X! = Linux
Mark

Odpowiedzi:


0

Nie - nie tylko nie możesz przełączać tego z sesji po zalogowaniu, ale faktycznie musisz wylogować się ze wszystkich innych sesji graficznych opartych na użytkownikach przed & gt; konsola skrót zadziała.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.