Pomijać ekran ładowania podczas używania rEFIt?


2

Mam zainstalowany REFIt . Czy jest jakiś sposób, aby wybrać domyślny system operacyjny do uruchomienia, który z kolei powstrzymałby wyświetlanie ekranu ładowania po uruchomieniu komputera?

Szukam sposobu, aby uczynić to bardziej natywnym programem ładującym rozruch systemu Mac OS X. Tam, gdzie domyślnie uruchomi się ostatni uruchomiony system operacyjny bez pokazywania menu. Menu zostanie wyświetlone tylko po przytrzymaniu go optionpodczas uruchamiania komputera.

Jeśli nie ma na to sposobu, czy istnieje sposób na dostosowanie czasu, w którym system automatycznie wybiera system operacyjny do uruchomienia? To znaczy, domyślnie uważam, że masz 20 sekund na wybór systemu operacyjnego. Nieprzestrzeganie tego spowoduje uruchomienie podświetlonego systemu operacyjnego. Chciałbym zmienić ten 20 sekundowy interwał na coś w rodzaju 2 sekund.


Czy jest jakiś powód, aby nie odinstalowywać programu remont?
Dori

@Dori: Lubię to menu bardziej niż domyślne menu Mac OS X.
Sensowny

Odpowiedzi:


1

W tej chwili nie ma takiej opcji w rEFIt. Poproszono o to, ale nie potwierdzono jego wdrożenia.

Zawsze możesz wziąć udział w tworzeniu aplikacji, a tym samym w implementacji funkcji :)


0

W wersji 0.7.8 (jeśli nie wcześniej) limit czasu uruchamiania systemu operacyjnego został zaimplementowany w rEFInd. Pobierz pakiet, uruchom ./install.sh, a następnie edytuj plik konfiguracyjny pod adresem /EFI/refind/refind.conf.

Obsługuje również ukrywanie menu, ale nie sądzę, że może uruchomić ostatni wybrany system operacyjny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.