Do ilu monitorów może wyjść 13-calowy komputer MacBook Pro z siatkówką?


12

15-calowa siatkówka może wykonać trzy (i sama) poprzez połączenie dwóch piorunów (lub po prostu za pomocą dwóch portów) i portu HDMI. Czy 13-calowa siatkówka jest w stanie to zrobić?


Gdzie znalazłeś link pokazujący 15-calową siatkówkę, która może obsługiwać trzy jednoczesne wyświetlacze zewnętrzne (łącznie 4)? W specyfikacji Apple podaje dwa zewnętrzne wyświetlacze jako maksimum dla linii siatkówki na stronie support.apple.com/kb/HT5219#dispnum
bmike

1
Korzystam z 3 zewnętrznych plusów wbudowanych na 15- calowym teraz podczas pisania. Oto artykuł: forums.macrumors.com/showthread.php?t=1391042 . I wideo: I świetne wideo: youtube.com/ zegarek? v = qJhvyLB_Tbw Nie wiem jednak o 13 ".
Siriss,

Jest to możliwe w 2015 roku, patrz @ mkn.us/blog/how-to-use-3-external-monitors-on-macbook-pro-2015 . Nie jestem pewien, dlaczego Apple jeszcze tego nie rozpoznał.
MKN Web Solutions

Jeśli łącze mkn.us zniknie, podstawową cechą jest to, że co najmniej jeden z kabli Mini Display Port musi być „aktywny”. GPU może obsługiwać tylko dwa zewnętrzne wyświetlacze „pasywne”, ale może wykonać trzeci, jeśli ma „aktywny” kabel.
Abhi Beckert

@MKN Czy na pewno działa z MacBookiem 13 "? Ten artykuł wydaje się dotyczyć 15-calowego Macbooka z dyskretnym procesorem graficznym AMD. To pytanie dotyczy 13", które jest dostępne tylko ze zintegrowanym procesorem graficznym Intel.
bain

Odpowiedzi:


8

Według Apple ( http://support.apple.com/kb/ht5219 ):

4 komputery MacBook Pro (Retina, połowa 2012 r.), MacBook Pro (Retina, 13-calowe, koniec 2012 r.) I Mac Mini (koniec 2012 r.) Mogą korzystać z urządzenia zgodnego z HDMI na porcie HDMI podczas korzystania z jednego wyświetlacza Thunderbolt lub może korzystać z dwóch wyświetlaczy Thunderbolt.


1
Ta odpowiedź jest poprawna dla OS X, ponieważ trzy zewnętrzne wyświetlacze nie są konfiguracją zatwierdzoną przez Apple, ale 13-calowy sprzęt siatkówki jest w stanie obsługiwać trzy zewnętrzne wyświetlacze i działa dobrze pod Linuksem.
bain

To jest rzeczywiście możliwe, zobacz moją odpowiedź poniżej. Link skopiowany tutaj - mkn.us/blog/how-to-use-3-external-monitors-on-macbook-pro-2015
MKN Web Solutions

10

Możesz prowadzić 3, w tym wewnętrzny na 13 ". Jednak nie możesz uruchomić 3 zewnętrznych wyświetlaczy, nawet jeśli nie używasz wewnętrznego.

źródło: Mam jeden i przetestowałem to.


3

Nowa Retina 13 jest w stanie połączyć i obsługiwać dwa wyświetlacze kinowe piorunów, jak wyjaśniono w tym bardzo ładnym artykule:

Ponieważ 13-calowy MacBook Pro korzysta z tego samego kontrolera Intel HD Graphics 4000, kontrolera Thunderbolt DSL3510L i pojedynczego fizycznego portu Thunderbolt, co nowy MacBook Air, powinien być w stanie przepchnąć łącznie trzy monitory za pomocą połączonych szeregowo wyświetlaczy Thunderbolt.

źródło: Ars Technica

Jednak nie jest jasne, czy mogą jednocześnie prowadzić dodatkowy wyświetlacz przez port HDMI (łącznie cztery, w tym wyświetlacz laptopa), tak jak może to zrobić model 15 cali. 15 cali może obsługiwać 3 zewnętrzne i wyświetlacz siatkówki, ale ma bardzo mocną dyskretną kartę graficzną.

Biorąc pod uwagę, że w tej konfiguracji jest wiele pikseli, bardzo wątpię, czy zintegrowany Intel 4000 może to zrobić. To bardzo ograniczona karta graficzna ze wspólną pamięcią. Ale znowu musimy znaleźć kogoś, kto może spróbować :)


System OS X nie obsługuje łączenia łańcuchowego od Yosemite 10.10.2. Powinien działać w systemie Windows.
Ed Andersen

3

13-calowy MacBook Pro Retina z końca 2013 r. Może zasilać trzy zewnętrzne wyświetlacze plus własny ekran, co daje łącznie cztery. Oto wideo pokazujące działające zewnętrzne wyświetlacze; 1 HDMI, 1 port MiniDisplay i 1 port USB 3.0 za pomocą Startech zewnętrzna karta wideo do adaptera DVI Wszystkie zewnętrzne wyświetlacze to stare wyświetlacze Apple Cinema Display podłączone przez złącze Apple Display Connector (ADC), następnie do adapterów Apple ADC do DVI, a następnie do odpowiedniego trzeciego adaptera podłączonego do MacBooka. to ekrany o wymiarach 1920 x 1200, 23 cale. Monitory mają około 10 lat, karta / adapter USB na DVI kosztuje około 65 dolarów Amazon.

http://youtu.be/ys_Glzkh0aE


3

Sprzęt 13-calowego Macbooka Pro Retina może obsługiwać trzy zewnętrzne wyświetlacze jednocześnie przez 2x DisplayPort i 1x HDMI. Wyświetlacz laptopa musi być wyłączony, ponieważ procesor graficzny Intel może obsługiwać tylko trzy wyświetlacze jednocześnie. Jest jednak duże zastrzeżenie - to nie jest konfiguracja „zatwierdzona przez Apple”, a zatem nie będzie działać w systemie OS X. Działa dobrze w systemie Linux i prawdopodobnie będzie działać dobrze w systemie Windows, ale system OS X zezwoli tylko na jednoczesne działanie dwóch zewnętrznych wyświetlaczy, nawet przy wyłączonym ekranie laptopa i zamknięta pokrywa. Jest to prawdą niezależnie od tego, czy adaptery DisplayPort są aktywne, czy pasywne.


To jest moja obecna konfiguracja. Działa w systemie Windows, ale tylko 2 zewnętrzne mogą być aktywne jednocześnie na el capitan. Jest rok 2016, ktoś wie, czy jest coś takiego?
Shawn Mclean

1

W rzeczywistości jest to możliwe przy użyciu aktywnych złączy. Natknąłem się na ten problem i go rozwiązałem. Napisałem pełny artykuł @ http://mkn.us/blog/how-to-use-3-external-monitors-on-macbook-pro-2015/


1
Czy dotyczy to profesjonalnych 13-calowych Macbooków? Twój post na blogu opisuje, co zadziałało dla 15
calowego Macbooka

1
@Readonly działa tylko z 15-calowym w / dodatkowym układem GPU; procesor Intel nie obsługuje zarówno 13
calowych,

1

Możesz uruchomić od 3 do 4 monitorów zewnętrznych (4 lub 5 łącznie z ekranem głównym). Odbywa się to przez USB. Ten film wyjaśnia wszystko. Nie jest wymagana dyskretna karta graficzna, wystarczy zapasowy MacBook.

https://youtu.be/w8gE-ckBwjE

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.