Jak przejść do opcji rozruchu za pomocą klawiatury innej niż Mac?


15

Uruchamiam komputer Mac mini, przytrzymuję klawisz Alt na klawiaturze innej niż Mac, ale nie przechodzi on do opcji rozruchu.

Jak mogę wtedy uruchomić opcje przy użyciu klawiatury innej niż Mac?


Czy trzymasz prawy czy lewy klawisz „alt”? Powinien działać z lewym klawiszem. apple.stackexchange.com/questions/5822/…
Pier

Lewy klawisz. Nic się nie dzieje, poza tym, że uruchamia się normalnie w OS X.
trusktr

Hm, powinno to jednak działać. Alternatywnie możesz skorzystać z menu rozruchu rEFIt refit.sourceforge.net
bluewoodtree 30.03.2013

@bluewoodtree Tak właśnie myślałem, potem spróbowałem REFInd (rozwidlenie rEFIt) i teraz mój mini utknął w pętli rozruchowej. :(
trusktr

2
@trusktr Widziałem twoją odpowiedź ... ale nie wiedziałem, że musisz użyć określonego portu. Cieszę się, że ci się udało!
Pier

Odpowiedzi:


22

Najwyraźniej musiałem podłączyć klawiaturę do portu USB najbliżej środka (Mac Mini pod koniec 2012 r.), A potem zadziałało.


1
Po około godzinie frustracji znalazłem to. Niesamowite
iamkrillin

1
Musiałem podłączyć klawiaturę do USB w pobliżu gniazda słuchawkowego na moim komputerze iMac 2011 i odłączyć zewnętrzne dyski.
Vitim.us

2

Musiałem podłączyć przewodową klawiaturę USB. Bezprzewodowy Logitech K800 nie działał w żadnym porcie.


Ta odpowiedź została już dostarczona i zaakceptowana. Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób Twoja odpowiedź różni się od zaakceptowanej?
fsb

2
@fsb różnica w stosunku do odpowiedzi Austina M. polega na tym, że korzystanie z bezprzewodowej klawiatury Logitech nie działało dla niego, podobnie jak klawiatura przewodowa. To jest właśnie odpowiedź, która mnie tu przywiodła, ponieważ miałem ten sam problem (w moim przypadku Logitech K330) i pomógł mi. W takim przypadku istnieje wiele możliwych przyczyn tego problemu; 1) podłączenie klawiatury do odpowiedniego portu USB oraz 2) za pomocą klawiatury przewodowej zamiast bezprzewodowej
Robert Fitzgerald

To wspaniale! Informacje te powinny zostać uwzględnione w Twojej odpowiedzi. Pomoże innym, którzy podobnie jak Ty mieli problem i szukali rozwiązania. Zobacz Jak odpowiedzieć, aby uzyskać wskazówki, jak pozostawić dobrą odpowiedź i pomóc innym.
fsb

1

W przypadku iMaca Retina muszę podłączyć klawiaturę Windows do zewnętrznego portu USB, a następnie nacisnąć klawisz Alt po lewej stronie, aby uruchomić menu rozruchu i zobaczyć takie rzeczy, jak bootowalny dysk USB.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.