Czy pasek Apple Genius Bar zastępuje baterię Macbook Air na miejscu?


12

Zadzwoniłem pod bezpłatny numer Apple, ale nie byłem w stanie uzyskać od nich jednoznacznej odpowiedzi.

Bateria mojego MacBooka Air 2011 wyczerpuje się i chciałbym ją wymienić. Jedynym problemem jest to, że wkrótce wyjeżdżam za granicę (za 3 dni). Jeśli pójdę do sklepu Apple Store, aby go wymienić, czy zrobią to na miejscu, aby od razu odzyskać laptopa, czy też zatrzymają laptopa na kilka dni w celu wymiany baterii?

Kiedy rozmawiałem z przedstawicielem przez telefon, polecił mi po prostu pójść do sklepu i ocenić problem. Ale najbliższy sklep Apple jest oddalony o około godzinę ... Dzięki!


Powinieneś ocenić problem. bateria nie umiera po 1 -1/2 latach. Powinny one trwać 5 lat. Czy Twoja ładowarka działa?
Jadav

Tak. Moja ładowarka działa - lub myślę, że działa. Tak. Jestem tym naprawdę zirytowany. Powiadomienie „wkrótce wymień” pojawiło się 8 miesięcy temu. Mój stary MacBook Unibody sprzed kilku lat zaczął ostrzegać mnie dopiero w zeszłym roku. „About this mac” mówi, że istnieje ponad 1200 cykli ładowania ... Nie jestem pewien, jakie są szanse, że uda mi się go wymienić za darmo ... Ale wtedy 129 $ za wymianę nie jest takie złe
Alex

11-calowe Air bardzo mocno i długo pracują na akumulatorach. Nawet jeśli 95% akumulatorów osiąga 1000 cykli, niektóre z nich zawodzą wcześniej. To wspaniale, że zwiększyłeś go o 20% w porównaniu z okresem projektowania, a zyskasz przewagę nad kupnem AppleCare, nawet jeśli przejdziesz przez dwie wymiany baterii w ciągu pierwszych 3 lat. AppleCare może nawet nie obejmować zużytej baterii (po upływie okresu użytkowania), więc nawet przy takiej cenie prawdopodobnie zapłacisz za część / usługę.
bmike

Smutne jest to, że a) dział wsparcia telefonicznego powinien był zapytać, czy masz pytania, i lepiej to wyjaśnił, b) jeśli przedstawiłeś go do serwisu 8 miesięcy temu - gdyby kasacja się nie powiodła, być może otrzymałeś zastępstwo w ramach gwarancji Apple - ale „ pewnie już to zauważyłem. Poprosiłbym geniusza (po zakończeniu procesu szacowania) o sprawdzenie wcześniejszych notatek. Zapytaj, czy notatki telefoniczne powinny oferować pocztę w usłudze, aby uniknąć 2-godzinnej jazdy. Nie byłbym nachalny, po prostu wspomnij, że wciąż masz wiele pytań po telefonie i zastanawiam się, czy powinieneś był zrobić coś innego.
bmike

1
Zdaję sobie sprawę, że to pytanie nie było aktywne od dłuższego czasu, ale ładnie by je dopełniło, aby dowiedzieć się, jaka była diagnoza, gdy zabrałeś komputer do sklepu Apple.
Wskaźnik Geoffa

Odpowiedzi:


15

Tak - wszystkie baterie komputerowe Apple (w tym nowsze modele unibody, w których baterii nie można wymieniać przez konsumentów) można łatwo wymienić w procedurze trwającej od 10 do 35 minut, aby otworzyć, sprawdzić, wymienić, przetestować i udokumentować naprawę. Zakłada się, że technik ma wszystkie części, kleje, rozpuszczalniki i wykonał kilkanaście tego dokładnego modelu, więc muszą tylko odświeżyć kroki i nie muszą dokładnie przestudiować instrukcji i znaleźć każdej śruby i elementu do usunięcia.

Oczywiście czas oczekiwania może być dłuższy, jeśli nikt nie będzie mógł od razu rozpocząć pracy lub część będzie musiała zostać pobrana z pobliskiego magazynu. Jeśli części nie ma w magazynie, Apple powinien podać ci czas dostawy, aby zamówić część i przedyskutować, czy chcesz zostawić komputer Mac do serwisu, wybrać pocztę w serwisie lub wyjść z komputerem Mac i wrócić później, aby uzyskać naprawa wykonana jako serwis tego samego lub następnego dnia, gdy część i komputer Mac znajdą się razem w sklepie.

Ponieważ zadzwoniłeś do AppleCare i wyjaśniłeś swoje objawy, domyślam się, że nie mogą zdalnie uruchomić diagnostyki, aby ustalić prawdziwą awarię (lub jeśli zgadzasz się zapłacić za naprawę) i zamówić w przedsprzedaży część przed przedstawieniem komputera Mac do naprawy w sklepie .

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​każdy sklep ma wystarczającą ilość zapasów, aby wykonać kilka napraw typu baterii, ale powiedziawszy to, poszedłem też w pracowity dzień, w którym miały trzy maszyny wymagające tej samej części, co ja i ja byłem trzeci w kolejce i dlatego miał opcję opuszczenia komputera Mac lub oczekiwania na przybycie części.

W najgorszym przypadku otrzymasz diagnozę i nie wystawiasz maszyny na naprawę, ale masz opcje zamówienia części w przedsprzedaży, gdy wrócisz lub znajdziesz inny sklep. Jeśli sklep prześle pocztę e-mail w celu naprawy, często można dostać się na noc do wybranego miejsca zwrotu i wyraźnie, gdziekolwiek wysyłają maszynę, będzie to serwis tego samego dnia dla akumulatora w magazynie w głównym magazynie napraw.


4
Wczoraj skończyłem chodzić do najbliższego sklepu Apple Store. W tej konkretnej lokalizacji nie było baterii, ale powiedziano mi, że w odległości 30 mil jest inny sklep, a geniusz rozmawiał z tym sklepem przez telefon, aby sprawdzić, czy mogą szybko dokonać wymiany, i powiedziano mi, że mogą skończyć wymiana do końca dnia dzisiejszego (sobota). Ponieważ dziś rano potrzebuję laptopa do wideokonferencji, postanowiłem poprosić o usługę po powrocie z podróży.
Alex

2

Wystąpił problem z MBA, jeśli bateria rozładuje się zbyt szybko po 1-1 / 2 latach lub 600 dniach. Zdobycie nowej baterii nie rozwiąże tego problemu.

Otwórz Monitor aktywności i sprawdź użycie procesora. Powinno dojść do zera, jeśli nic nie robisz. Jeśli nie, to masz problem, ale nie mogę odpowiedzieć, co robić, dopóki nam nie powiesz.

Sprawdź ładowarkę , upewniając się, że akumulator jest w 100% przed odłączeniem.

Rozładuj baterię przez noc, patrz instrukcje http://www.apple.com/batteries/notebooks.html .

Idź do sklepu z jabłkami i umów się na spotkanie , a oni zastąpią go za godzinę, za około 130 USD.

Jeśli przydaje ci się śrubokręt, możesz to zrobić w Internecie.

Teraz moje pytanie :. Jak do cholery dostałeś 1200 cykli w 600 dni ?.

Cykl ładowania oznacza wykorzystanie całej mocy akumulatora, ale nie musi to oznaczać pojedynczego ładowania. Na przykład możesz użyć notebooka przez godzinę lub dłużej jednego dnia, zużywając połowę jego mocy, a następnie w pełni go naładować. Jeśli zrobiłbyś to samo następnego dnia, liczyłby się to jako jeden cykl ładowania, a nie dwa, więc ukończenie cyklu może potrwać kilka dni.

Co to mówi w twoim przypadku, że miałeś 2 cykle dziennie? (600 x 2 = 1200)


Nie zgodziłbym się ze stwierdzeniem, że bateria nie umiera po 2 latach. OP skomentował, że są przy 1200 pełnych cyklach ładowania, co jest znacznie powyżej punktu, w którym można oczekiwać, że zacznie się nie udać. Podobnie jak opony w pojeździe, gdy bieżnik jest zużyty, nadszedł czas, aby je wymienić. Nawet przy niewielkim zużyciu guma utlenia się i z czasem ulegnie awarii (podobnie jak niewykorzystana bateria ulega awarii, niezależnie od tego, czy z niej korzystasz, czy nie). W tym przypadku OP uzyskał pełną żywotność z akumulatora (nadal działa 1200 cykli później, ale świeci lampka „sprawdź silnik”.)
bmike

@mike, pozwól mi na chwilę zignorować twoje oświadczenie, ponieważ coś nie ma sensu w liczbach i dziękuję za twój negatywny głos = zniechęcanie kogoś, kto stara się pomóc w najlepszy możliwy sposób.
Jadav

Dziękuję za odpowiedź. W tej chwili masz dwa głosy w dół i jeden głos w górę. Od czasu edycji podoba mi się twoja odpowiedź. Ogólne stwierdzenie „nie normalne” wydawało się zbyt mylące, aby przejść bez komentarza. Zgadzam się, że nie tylko próbujesz pomóc, ale że tutaj pomagasz. Nie mogę zgadnąć, dlaczego dwie osoby głosowały na twoje pytanie, skoro głosowanie jest anonimowe, nawet dla modów. Być może uważają, że odpowiadasz na inne pytanie niż zadaje OP. Wydaje się, że pytanie skupia się na oknie naprawy Maca, a nie na tym, żeby dowiedzieć się, jak zawiodły baterie.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.