Powtarzające się wyskakujące okienka „Safari chce używać pęku kluczy„ login ””


10

Powtarzają się wyskakujące okienka Safari chce użyć pęku kluczy „login”

Następnie wprowadzam hasło wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale system zawsze mówi mi, że to złe hasło, ale jestem pewien, że tak nie jest wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto, co ujawniają Szczegóły: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Co tu się dzieje i jak mogę to naprawić?

Używam OS X 10.6.8.


A dzieje się tak tylko w safari? W przeciwnym razie możesz otworzyć brelok! Jeśli tak, w breloczku poszukaj autouzupełniania formularzy safari i pokaż dla niego hasło.
Jadav

Odpowiedzi:


11

Gdzieś po tym zmianie uległo hasło do konta użytkownika lub login.keychainzostało ono uszkodzone. Domyślnie Keychain jest ustawiony tak, aby synchronizować swoje hasło z hasłem konta użytkownika, umożliwiając odblokowanie po zalogowaniu się na konto, co z kolei zapewnia aplikacjom i procesom dostęp do jego zawartości. Po zmianie hasła w sekcji Użytkownicy i konta w Preferencjach systemowych komunikuje zmianę w Dostęp do pęku kluczy, który z kolei aktualizuje login.keychainhasło.

Takie problemy zwykle pojawiają się, gdy hasło do konta użytkownika jest zmieniane poza Użytkownicy i konta w Preferencjach systemowych, przy użyciu narzędzia Resetowanie hasła w każdym instalatorze OS X lub w inny sposób. Gdy zmienisz hasło przy użyciu jednej z tych alternatywnych metod, zmiana nie zostanie przekazana do dostępu do pęku kluczy. Kiedy się zalogujesz i zaczniesz korzystać z systemu po jednej z tych zmian, będziesz stale otrzymywać monity podobne do tych, które opublikowałeś.

Istnieje kilka metod obejścia tego problemu i przywrócenia prawidłowego działania:

Pierwszą metodą jest wypróbowanie wszelkich możliwych haseł, które mogły być używane w przeszłości. Brelok nie ma mechanizmu blokującego, który blokowałby cię po X próbach, więc możesz spróbować tylu, ile możesz sobie przypomnieć. Zakładając, że to działa i akceptuje jedno z haseł, możesz zaktualizować hasło pęku kluczy, tak aby pasowało do hasła logowania. Można to osiągnąć, otwierając Dostęp do pęku kluczy (znajdujący się w /Applications/Utilities), klikając Edytuj w pasku menu i wybierając „ Zmień hasło do logowania do pęku kluczy ”. Umożliwi to wprowadzenie oryginalnego hasła (którekolwiek dla Ciebie właśnie działało), a następnie nowego hasła, które powinno być tym samym hasłem, którego używasz do logowania i / lub robienia aktualizacji oprogramowania.

Drugą metodą jest utworzenie nowego pęku kluczy. Możesz przejść do /Users/~/Library/Keychains, gdzie ~reprezentuje krótką nazwę użytkownika, i zlokalizować login.keychainplik. Zmień nazwę tego pliku na login.keychainoldlub coś podobnego. Po zmianie nazwy wyloguj się z konta użytkownika i zaloguj ponownie. W ciągu kilku sekund jeden z wielu procesów powinien wykryć, że login.keychainjuż nie istnieje, i poprosić o jego utworzenie, być może z komunikatem „zresetuj do ustawień domyślnych systemu”, postępuj zgodnie z instrukcjami, aby to zrobić. Gdy poprosi o hasło, wprowadź hasło logowania, takie samo, jak przed chwilą, aby się zalogować.


Dziękuję za szczegółową odpowiedź (i przepraszam za moją spóźnioną odpowiedź). Wygląda na to, że działa z twoim pierwszym rozwiązaniem, zmieniając hasło pęku kluczy.
Alex Ixeras

Wspaniały! Cieszę się, że mogłeś zaktualizować hasło zamiast zabijać cały brelok.
Pan Królik

Tak, byłem w stanie przenieść brelok do innej nazwy za pomocą $ mv login.keychain login.keychainoldi monit przestał się pojawiać, a laptop mojej siostry znów działa, dzięki.
Antoine,

To była jedyna rzecz, która działała dla mnie. Dzięki!!!
alexoviedo999
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.