Jak wcisnąć Gmaila na iPhone'a bez Exchange?


38

Skoro Google zakończył obsługę Google Sync aka Microsoft Exchange 30 stycznia, w jaki sposób mogę nadal wysyłać wiadomości e-mail z Gmaila?

O ile mi wiadomo, IMAP nie obsługuje push.

Wiem, że istnieje oficjalna aplikacja GMail , która korzysta z usługi powiadomień push iOS, jednak wolałbym domyślną aplikację Mail.


Google Apps . Ale będzie Cię to kosztować 5 USD miesięcznie.
bassplayer7

2
Będziesz nadal otrzymywać e-maile push za pośrednictwem Google Sync na istniejących urządzeniach. Nie będziesz jednak mógł konfigurować nowych urządzeń. Tak więc, dopóki nie dostaniesz nowego iPhone'a itp., W krótkim okresie wszystko będzie dobrze.
binarybob

4
Korzystam z aplikacji GMail tylko do powiadomień, ale czytam, komponuję itp. W Mail.app.
MattDMo

1
Czy protokół IMAP nie obsługuje wypychania?
Timothy Mueller-Harder

1
@timothymh: o ile wiem nie na iOS, przynajmniej jeszcze nie.
Tim Büthe,

Odpowiedzi:


16

To świetne pytanie i mam nadzieję, że uzyska wiele odpowiedzi.

(Dla celów tej dyskusji przyjmuję, że przez „push” masz na myśli „niemal natychmiastowe powiadamianie o nowych wiadomościach.” IMAP ma coś o nazwie IMAP IDLE, który jest podobny, ale nie sądzę, że iOS go obsługuje, a może Gmail nie obsługuje „t” lub jedno i drugie. W każdym razie nie chcę, aby ten termin był rozpraszający, chciałem tylko wyjaśnić, że moja robocza definicja „wypychania” nie „czeka” na sprawdzanie przez Mail.app nowych wiadomości co X minut. „Nie zamierzam też wdawać się w debatę na temat tego, czy„ powinniśmy ”czy„ nie powinniśmy ”być powiązani z naszym e-mailem lub„ nadużywaniem cudzysłowów ”).

Oto rozwiązania, które znam:

 1. Pay Google: Płatne konto „Google Apps” pozwoli ci korzystać z ActiveSync.

  • Przeciw: Nie mogę znaleźć niczego, co potwierdzałoby, że możesz zapłacić za konto Gmail i odzyskać ActiveSync, więc musisz zmienić adres e-mail.
  • Pro: Powinien działać niezawodnie, nie wymaga żadnych usług stron trzecich.
 2. AwayFind : Płatne konto AwayFind (informacje o cenach dostępne tutaj: http://awayfind.com/plans.php ) umożliwia otrzymywanie powiadomień push dla wiadomości, które pasują do określonych. Możesz to ustawić, aby ostrzegać Cię o wszystkich twoich wiadomościach, ale domyślam się, że kiedy skorzystasz z usługi, zdasz sobie sprawę, że tak naprawdę chcesz tylko alerty dla niektórych wiadomości.

  • Pro: znacznie lepsza i bardziej szczegółowa kontrola powiadomień. Współpracuje z Gmailem lub Google Apps (lub Exchange, IIRC)
  • Con: usługa strony trzeciej (dla mnie to nie jest „con”… AwayFind używa Google OAuth do logowania, więc nie podajesz im swojego hasła). Korzystam z ich usług i polecam je, ale nie jestem z nimi związany.
 3. Boxcar : Możesz przekazać część / całość swojego e-maila do Boxcar. Użyłem ich przed AwayFind. Mieli kilka problemów z niezawodnością kilka miesięcy (?) Temu, ale słyszałem, że było znacznie lepiej. Nie używałem ich przez jakiś czas. Myślę, że iOS
  • Pro: niski koszt. Aplikacja jest bezpłatna z reklamami, aby usunąć reklamy, 5 USD.
  • Przeciw: potencjalny problem z niezawodnością i wymaga przesłania wiadomości e-mail do strony trzeciej.

2
4. Rozważyć przejście na Microsoft Outlook ? Plusy: to nic nie kosztuje. Oczywiście obsługują one EAS natywnie, dzięki czemu można uzyskać pocztę push, przekazując Gmaila do programu Outlook, a następnie dodając go jako konto Exchange na iPhonie. Wady: nie obsługuje IMAP, w tej chwili , która może dokonać rzeczy nieco niewygodne za pomocą POP3 na wielu klientach stacjonarnych.
binarybob

1
5. Użyj swojego konta e-mail iCloud. Plusy: możesz przekazać Gmaila na konto iCloud, aby otrzymać e-mail push na iPhone. Minusy: Wysłany e-mail pochodziłby z konta iCloud, a nie konta Gmail (chociaż nie jestem pewien, czy można to obejść)
binarybob

1
Korzystam z interfejsu internetowego Gmaila i uwielbiam go, a także wysyłam wiele wiadomości na iPhone'a. Więc odejdź od Gmaila przez przekazywanie wiadomości e-mail nie jest opcją.
Tim Büthe

To pytanie samo w sobie ma określoną wartość, a „zmiana adresu e-mail” wydaje się być odpowiedzią. Jest to oczywiście opcja, ale nie odpowiedź na zadane pytanie :-)
TJ Luoma

@TJLuoma Nie koniecznie sugerowałem OP zmienić ich adres e-mail, próbując jedynie rozwiązać problem, zasadniczo „pośrednicząc” za pośrednictwem innej usługi z obsługą push. Tak, musisz mieć inne konto, ale byłoby to w większości przezroczyste na iPhonie, ponieważ możesz je skonfigurować, aby wiadomości mogły być nadal wysyłane na i z oryginalnego konta Gmail (przynajmniej przy użyciu opcji 4). Jednak, jak zauważył PO, nie będzie to dla nich działać, ponieważ chcieliby oni również pozostać przy kliencie WWW Gmaila, który tak naprawdę nie działałby w tym scenariuszu.
binarybob

7
 1. Użyj swojego konta e-mail iCloud.
  • Plusy: możesz przekazać Gmaila na konto iCloud, aby otrzymać e-mail push na iPhone.
  • Minusy: wysłana wiadomość e-mail pochodzi z konta iCloud, a nie konta Gmail ( chociaż nie jestem pewien, czy można to obejść )

- binarybob 27 marca o 22:45


Jest tutaj rozwiązanie, które pozwoli na to, wystarczy skonfigurować konto Gmail na iPhonie.

 1. Przejdź do interfejsu internetowego Gmaila, a następnie Ustawienia -> Prześlij konto i dodaj swoją pocztę e-mail iCloud, aby przekazywać wszystkie wiadomości e-mail. Zdecydowałem się także oznaczyć wiadomości e-mail przekazane do przeczytania, ponieważ nie używam zbyt wiele interfejsu internetowego.

 2. Skonfiguruj Gmaila na swoim iPhonie tak jak zwykle (pomiń, jeśli już tam jest). Ale w Ustawieniach nie synchronizuj wiadomości e-mail.

 3. Skonfiguruj swoje konto iCloud do wysyłania przy użyciu adresu Gmail.

  • Ustawienia -> Poczta, kontakty, kalendarz -> iCloud -> Konto -> Zaawansowana poczta -> serwer poczty wychodzącej -> WYŁĄCZ serwer SMTP iCloud i włącz inne serwery SMTP, wybierając smtp.gmail.comustawienia powiązane z odpowiednim kontem Gmail. HIT DONE.

Kilka rzeczy na temat tej konfiguracji ... Gdy przejdziesz do odpowiedzi na wiadomość, będzie ona wyglądać tak, jakby była wysyłana z twojego konta iCloud, nie będzie. Po prostu korzysta z właśnie ustawionych ustawień, które są powiązane z kontem iCloud.

Działa to tylko wtedy, gdy tak naprawdę nie używasz konta iCloud i musisz odpowiedzieć tylko za pomocą jednego konta Gmail. Mam kilka kont Gmail, ale odpowiadam tylko z jednego, więc nie jest to dla mnie duży problem.


Podoba mi się to rozwiązanie.
Justin Kiang

0

Jailbreak urządzenia iOS, jeśli jest to opcja i pozwól mu częściej pobierać wiadomości. 15 minut może być długim czasem, ale czas odpytywania jednej lub dwóch minut może być dobry.

Nie da ci to pełnej poczty push, ale będzie w porządku w większości przypadków użycia. W każdym razie poczta nie jest przeznaczona do przesyłania wiadomości błyskawicznych. Możesz wymienić trochę czasu baterii i transferu danych na dłuższy czas ściągania, ale kiedy użyłem jednominutowego czasu odpytywania, nie zauważyłem żadnej znaczącej straty.


Cóż, użyłem poczty jako wiadomości błyskawicznej z przyjaciółmi, więc dla mnie tak jest.
Tim Büthe

0

Mailbox App, autor: Orchestra, Inc (c)., Bezpłatny na iTunes. Obsługuje push dla Gmaila. Użyj aplikacji Mailbox jako części powiadomienia i klienta poczty Apple (c) do przetwarzania (czytanie, przekazywanie itp.).


Czy potwierdzono, że Mailbox wypycha pocztę? Nie znalazłem żadnych dowodów online
Druska

0

Kiedy dostałem iPhone'a 5S, byłem dość zaskoczony, że nie mogłem natychmiast otrzymać Gmaila. Wymyśliłem szybką alternatywę, która działa dla mnie. Pobrałem aplikację Google, skonfigurowałem ją i jest ona ukryta na innej stronie mojego telefonu. Kiedy dostaję wiadomość e-mail, natychmiast otrzymuję powiadomienie za pośrednictwem aplikacji. Pokazuje się nawet na zablokowanym ekranie. Teraz, gdy otwieram telefon, sprawdzam aplikację na iPhone'a i ładuje pocztę. Stamtąd mogę czytać, odpowiadać lub archiwizować (nie można już usuwać). To jednak usuwa wiadomości z aplikacji, więc nigdy nie muszę tam iść. Chociaż nie jest to idealna odpowiedź na cały świat, daje mi natychmiastowe powiadomienie.

Mam nadzieję, że to pomaga!


Rob, dzięki za odpowiedź. Ta metoda ma jedną wykonaną stronę: gdy otrzymasz powiadomienie o tym nowym e-mailu i natychmiast odblokujesz telefon, przejdziesz do aplikacji Gmail.
Tim Büthe

BTW: nawet w starej wersji iOS / Mail, e-maile nigdy nie zostały usunięte po naciśnięciu ikony kosza, nadal można je znaleźć w „Cała poczta”. Jest to domyślna konfiguracja, którą można zmienić w preferencjach Gmaila.
Tim Büthe,

0

Przełączyłem się na AltaMail ( informacje ), który obsługuje powiadomienia dla IMAP, POP i Exchange za pośrednictwem adresu przekazywania lub aplikacji Mac / PC na własnym komputerze. Nie tak proste jak Apple Mail, ale możesz dodawać dźwięki kontaktów i używać kalendarza do wyłączania spotkań.


0

Spędziłem na tym zbyt wiele godzin. Na dzień 10 lipca 2014 r., Jeśli korzystasz z IOS 6, jedynym DARMOWYM rozwiązaniem dostępnym, aby mieć to cenne natychmiastowe powiadomienie PUSH, a jednocześnie zarządzać alertami dźwiękowymi bez powolnej aplikacji (lub czegoś, co rozładuje twoją baterię), jest zarówno Altamail, jak i Gmail zainstalowane dla dwóch różnych celów.

Zainstalowałem Altamail, a następnie przekazałem moje konto Gmail do Altamail (postępując zgodnie z dostarczoną instrukcją), a następnie, w Altamail, ustaw powiadomienie e-mail tak, jak chcę, używając filtrów (odpowiednik VIP-ów poczty), ponieważ nie chcę aby otrzymywać powiadomienia o WSZYSTKICH moich wiadomościach!). Następnie umieściłem Altamail gdzieś na swoim iPhonie, gdzie go nie widzę, bo właściwie zamierzam go używać tylko jako aplikacji, która natychmiast PUSHES moje przychodzące wiadomości.

Następnie instaluję Gmaila, loguję się i ustawiam powiadomienie na BRAK. Właściwie będę korzystać z Gmaila przez cały czas, ale nie chcę ich powolnego i nieprzewidywalnego systemu powiadomień push.

Następnie w ustawieniach Iphone: - Idę do Powiadomień, wybieram Gmaila i przesuwam przycisk „centrum powiadomień” w lewo, aby go wyłączyć. - Nadal w ustawieniach iPhone'a idę do Altamail i włączam banery i dźwięki.

I to wszystko!

Bani, że Gmail ani Altamail nie zapewniają tych wszystkich prostych funkcji. To jedyne DARMOWE rozwiązanie, jakie znalazłem. Gmail nie jest dobry w wysyłaniu wiadomości przychodzących, a Altamail jest zbyt wolny, jeśli chodzi o otwieranie wiadomości lub ładowanie całej rozmowy.

W ten sposób otrzymujesz oba!

Mam nadzieję, że pozwoli to niektórym z was uniknąć całego czasu i energii + bezużytecznych pobrań i tworzenia bezużytecznych kont na wielu stronach internetowych + Imap i czytanie informacji pop3, przez które przeszedłem. Żadne z powyższych rozwiązań nie działa, chociaż niektóre z nich brzmią łatwo i logicznie (jak Icloud lub Exchange, które już nie działają)!


0

Aplikacja Gmail działa lepiej niż jakikolwiek inny dostępny element. Musisz tylko lepiej poznać oficjalną aplikację Gmail, która znacznie się poprawiła na przestrzeni lat, a następnie podjąć świadomą decyzję. Biorąc pod uwagę opcje oferowane przez oficjalną aplikację Gmail, która oferuje natywne funkcje Gmaila, jest zdecydowanie lepsza niż Poczta iOS, choć nie jest tak szybka w przejściu i zużywa 60% więcej baterii niż Poczta iOS.

Bezpieczniej i wydajniej synchronizuje Kontakty i kalendarze skonsolidowane jako konto Google niż osobno jako CalDav i CardDav.


-1

Jeśli chcesz otrzymywać Gmaila, kontakty i kalendarze na swoim iPhonie, musisz skonfigurować 3 różne konta w obszarze kont pocztowych:

gmail - popchnie twoją pocztę. Nie zawracaj sobie głowy włączaniem kalendarza.

CalDav - znajduje się w sekcji „inne” konta pocztowego, a Ty właśnie skonfigurujesz serwer jako google.com i wypełnisz informacje o koncie Gmail. Spowoduje to załadowanie kalendarza.

CardDav - To samo co skonfigurowane CalDav, a załaduje twoje kontakty.


Dlaczego jest to lepsze niż włączenie wszystkich jednocześnie?
daviewales

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.