Czy istnieje bezpłatny czytnik kodów QR dla komputerów Mac?


14

Czy jest dostępna aplikacja do odczytu kodów QR dla Mac OS X? Używam Mac OS X 10.6 i iSight.

Odpowiedzi:


5

Istnieje aplikacja Adobe Air, którą można pobrać, o nazwie QR Reader - działa na dowolnej platformie, na której zainstalowano Air, oraz szereg usług online, które możesz wypróbować - QRGen wygląda całkiem schludnie - przesyłasz obraz kodu QR, a następnie przetwarza to dla Ciebie.

Mam nadzieję, że to pomaga.


1
Próbowałem QRGen, ale nie udało mi się rozwiązać kodów QR, które przesłałem. Ale myślę, że twoja odpowiedź jest nadal możliwa do zaakceptowania, ponieważ mogą wystąpić problemy z jakością kodów QR, które zdjęłam;)
elhombre

Czy próbowałeś również czytnika kodów QR? Może działać lepiej. Próbowałem QRGen ze zdjęciami zrobionymi na moim iPhonie 4 i działał 4 razy z rzędu. Może masz rację co do problemów z rozwiązywaniem problemów. Mam nadzieję, że uda ci się to wypracować. Twoje zdrowie.
Ciaocibai,

4

Nie znam żadnej bezpłatnej aplikacji, ale za kilka dolarów / euro możesz pobrać QuickMark z Mac App Store, oto link


Ponieważ ktoś głosował za tym, to byłoby pomocne, gdyby skomentował, by powiedzieć dlaczego. Aplikacja, z którą się połączyłem, robi dokładnie to, o co prosił PO.
conorgriffin

4
Myślę, że to dlatego, że plakat poprosił o bezpłatną aplikację. QuickMark wygląda jednak dobrze i niedrogo.
John Kramlich,

Mój błąd, masz rację. Przeczytałem pytanie, a nie tytuł.
conorgriffin

Byłbym skłonny do pobierania, ponieważ nie działa niezawodnie.
user22356,

Ta aplikacja nie jest dostępna w brytyjskim sklepie z aplikacjami FWIW.
volvox

3

Właśnie odkryłem QR Journal , który działa dla mnie dobrze. Najnowsza wersja wymaga OS X 10.8 / 10.9, ale dostępna jest starsza wersja, która działa z 10.6.

Teraz użytkownicy komputerów stacjonarnych z kamerą iSight (lub zgodną z iSight) mogą odczytywać kody QR. Znalazłeś kod QR w magazynie lub katalogu? Wystarczy przytrzymać kamerę iSight, aby skanować, przechowywać i przeglądać. Otrzymałeś kod QR w wiadomości e-mail? Po prostu przeciągnij go do QR Journal, aby go przeczytać.


Niestety, dla moich celów kamera mojego MacBooka Pro nie może ustawić ostrości wystarczająco blisko, aby kody QR były czytelne. :(
Feuermurmel,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.