Jak monitorować ruch sieciowy na routerze z komputera Mac?


9

Firma ma szybkie łącze internetowe (30 MB / s), które wystarcza na 10-15 komputerów. Ale przez tydzień prawie nie ma „przepustowości”, po prostu sprawdzanie wiadomości e-mail zajmuje dużo czasu lub kończy się niepowodzeniem. Wyświetlenie strony internetowej na ekranie jest prawie niemożliwe. Sprawdziłem za pomocą speedtest.net, a teraz prędkość wynosi od 3 Mb / s do 6 Mb / s, jeśli nie zero w czasie testu.

Pytanie brzmi: w jaki sposób mogę monitorować wejście i wyjście z modemu / routera i analizować, jaki adres IP bierze cały „sok”, aby zapanować nad szumem (lub po prostu znaleźć program, który powoduje duszenie internetu). Mam komputer Mac z systemem 10.6.8 (najnowszą wersją systemu Snow Leopard) i chciałbym lepiej zarządzać infrastrukturą sieciową oraz uzyskać wgląd w to, jak i kiedy jest przeciążony lub działa słabo.

Krótko mówiąc, muszę śledzić, który adres IP lub MAC generuje najwięcej żądań ... A tak przy okazji, gdy na żadnym komputerze (przez nas) nie ma osoby, linia jest w pełni wykorzystywana (jak powiedział dostawca internetu (wideotron) ) firma), co nie powinno się zdarzyć!

Monitor NetUse został zasugerowany przez wielu, ale wciąż zastanawiam się, jakich funkcji potrzebuję. Oto mój problem i powiedz mi, w jaki sposób twoje oprogramowanie może pomóc.


Czy istnieje sposób na uzyskanie dziennika z routera? i analizujesz to?
menardmam

2
Nie jest to jeszcze całkiem odpowiedzialne, ponieważ nie określono, jakiego routera używasz i jakie protokoły obsługuje do rejestrowania (lub SNMP). Tak, Twój komputer Mac może uruchamiać oprogramowanie, które zużywa dane wytwarzane przez router, ale trudno jest polecić oprogramowanie, nie znając więcej szczegółów. Edytuj swoje pytanie, aby dokładnie przeczytać, jakie badania przeprowadziłeś i jakie są potrzeby w zakresie sprzętu / oprogramowania. (wersja OS X i wersja oprogramowania routera).
bmike

Jest to połączenie stacji bazowej AirPort Extreme z modemem Videotron (wysoka prędkość) na kablu. Nie mogę powiedzieć nic więcej
menardmam

Wersja OSX wszędzie to 10.6.8
menardmam

Całkowite przepisanie pytania nie prowadzi do więcej odpowiedzi :-(
menardmam

Odpowiedzi:


2

Ustaw przełącznik, który może mieć porty skonfigurowane w trybie „span”, abyś mógł obwąchać cały ruch (stary koncentrator wykona tę samą pracę) między routerem a stacją bazową.

Podłącz laptopa, zainstaluj Wireshark i sniffuj cały ruch. Następnie przeanalizuj.

Drugim narzędziem, którego używam, jest MRTG , ale będziesz musiał skonfigurować SNMP na lotnisku lub przełącznik „łączony” i monitorować przez kilka dni.

Zdecydowanie możesz użyć SNMP z ekstremalnym lotniskiem, jak tu opisano .0

Myślę, że Proxifier może być przydatny w tym przypadku. Musisz utworzyć poprawny filtr dla swojego połączenia i zobaczyć statystyki sieci ruchu.


0

Wystarczy rozciągnąć i przechwycić, tcpdumpa następnie przeanalizować ruch za pomocą Wireshark (tshark) dla najlepszych mówców, jeden lub dwa hosty natychmiast wyskoczą ...

Jeśli wąchasz pakiety w czasie rzeczywistym, prawie zawsze możesz powiedzieć najlepszym mówcom, że są to pakiety, które widzisz najczęściej, zwykle zajmuje to około 1 minuty. znaleźć winowajcę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.