Ponownie pobierasz aplikacje zakupione w innym kraju?


24

Mieszkałem w Kanadzie od kilku lat, ale teraz mieszkam w Norwegii (ponownie).

W Kanadzie kupiłem wiele aplikacji w sklepach z aplikacjami na iOS i Mac OS X. Niektóre z tych aplikacji odinstalowałem przez lata z różnych powodów.

Teraz zmieniłem ustawienie mojego konta Apple ID z powrotem na Norwegię, aby otrzymywać lepsze sugestie dotyczące aplikacji itp. Zmieniłem również adres i kartę kredytową.

Problem polega na tym, że teraz nie widzę aplikacji zakupionych w Kanadzie na karcie „Zakupy” w App Store, więc nie mogę ponownie pobrać / zainstalować żadnej z nich. Kiedy przechodzę do jednej z tych aplikacji w norweskim sklepie App Store, to tak, jakbym nigdy nie kupił aplikacji; Muszę za to ponownie zapłacić, jeśli chcę go pobrać. Dotyczy to zarówno sklepów z aplikacjami na iOS i OS X.

Czy ktoś zna sposób na pobranie aplikacji, które kupiłem, gdy ustawieniem kraju mojego konta Apple ID było Kanada, po zmianie ustawienia kraju na Norwegię?

Pamiętaj, że mam tylko jeden identyfikator Apple ID; Po przeprowadzce zmieniłem tylko ustawienie kraju na Kanada, a po powrocie z powrotem do Norwegii.

Zmiana moich ustawień z powrotem na Kanadę podczas pobytu w Norwegii nie jest opcją, ponieważ nie mam już kanadyjskiego adresu ani karty kredytowej, a nawet gdybym to zrobił, nie chciałbym mieć kłopotów z ciągłym zmienianiem ustawień kraju .


Co za kłopot ?, musisz to zrobić tylko raz, aby dostać swoje rzeczy?

1
Musiałbym to zmienić za każdym razem, gdy chcę pobrać / ponownie zainstalować aplikację zakupioną, gdy moje konto jest ustawione na Kanadę. Nie chcę ich wszystkich instalować (jest ich o wiele za dużo).
Leif

Możesz odinstalować (dezaktywować) aplikację, ale pozostawić kopię w folderze pobierania.

Mam dysk SSD, który nie jest zbyt duży, i nie chcę, aby leżały niepotrzebne pliki. Innym problemem jest to, że mam innego MacBooka w pracy i chciałbym instalować i kupować aplikacje zakupione w App Store na obu laptopach.
Leif

Odpowiedzi:


5

Nie możesz przenieść zakupów z konta kanadyjskiego (poświadczeń) na nowe konto w Norwegii.

Musisz zalogować się na swoje konto w Kanadzie, aby odzyskać swoje zakupy. Twoja karta kredytowa nie ma znaczenia, ponieważ nie będziesz kupować nowych rzeczy.

Możesz utworzyć nowe (dodatkowe) konto w Norwegii na nowe zakupy.

Nie chciałbym mieć kłopotów z ciągłym zmienianiem kraju.

Jeśli masz kłopot ze zmianą identyfikatora sklepu, nie mam dla ciebie rozwiązania.


1
Dzięki za odpowiedź, Borderline. Nie chcę przenosić zakupów na inne konto (nie chcę, aby dwa konta były prowadzone). Chcę tylko móc ponownie pobrać moje zakupy za pomocą tego samego konta bez zmiany kraju tam iz powrotem, ale wydaje mi się, że nie jest to wtedy możliwe.
Leif

Właściwie próbowałem to zrobić dzisiaj, ale nie pozwoliłoby mi to zmienić kraju, ponieważ potrzebuję ważnej kanadyjskiej karty kredytowej, aby się cofnąć (której już nie mam). Potrzebujesz ważnej karty kredytowej dla kraju, do którego się zmieniasz, nawet jeśli nie robisz żadnych zakupów.
Leif

1
dziwne, jestem połączony z Apple Store bez ważnej karty?

Tak, to trochę dziwne. Myślałem, że to możliwe, ale wygląda na to, że tak nie jest. Po wprowadzeniu mojej norweskiej karty kredytowej pojawia się komunikat „Niestety, ta karta kredytowa nie jest ważna w Kanadzie”. Myślę, że spróbuję zadzwonić do wsparcia Apple i zapytać, co z tym zrobić, i zaktualizować ten wątek dla innych czytelników.
Leif

możesz po prostu wybrać „Brak” jako metodę płatności teraz
Marco Pappalardo

47

Byłem prawie w takiej samej sytuacji jak ty i otrzymałem te same odpowiedzi od wsparcia iTunes. Podobnie jak ty, nie chciałem zarządzać dwoma identyfikatorami Apple ID. W końcu właśnie zmieniłem kraje.

Oto co zrobiłem:

  • Przed zmianą sklepów przeszedłem do mojej zakupionej historii i zrobiłem zrzut ekranu wszystkiego, co posiadam (10 stron dla iOS i dwie dla OS X).
  • Po zmianie kraju wszystkie zakupione przeze mnie aplikacje znikają z listy zakupów i jeśli szukam aplikacji, którą wcześniej kupiłem, zamiast ikony chmurki, po prostu dostaję cenę.
  • Jeśli jednak klikniesz Kup , poprosi Cię o podanie hasła, pomyśl przez kilka sekund, a otrzymasz wiadomość, coś w rodzaju „wcześniej kupiłeś tę aplikację, więc teraz jest darmowa” i nie zostaniesz obciążony.

Tak długo, jak wiesz, co kupiłeś w przeszłości, możesz teraz wejść za darmo.


3
O! Naprawdę? Nie byłem tego świadomy i dziwi mnie, że wsparcie Apple nie powiedziało mi o tym. Spróbuję tego.
Leif,

ale te nowo pobrane aplikacje nie są automatycznie aktualizowane, prawda? i aby je zaktualizować, czy ręcznie przechodzisz na stronę aplikacji i klikasz aktualizację, czy musisz usunąć aplikację i ponownie „Kup”?
lhunath,

1
Jeśli zmieniłeś już kraje i nie chcesz ciągle przełączać się w tę iz powrotem, możesz także przejść do iTunes, aby znaleźć historię zakupów, niezależnie od kraju, w którym aktualnie się znajdujesz: support.apple.com/en-ap/ HT204088
cregox

To powinna być poprawna odpowiedź! działało jak urok!
rok

1
Lipiec 2016 r. Działa. Bardzo się cieszę, że znalazłem twoją odpowiedź, którą należy zaznaczyć jako poprawną.
Alexander Woodblock

6

Inne zaproponowane przeze mnie rozwiązanie to:

Utwórz osobne identyfikatory Apple ID, po jednym dla każdego kraju, w którym sklepie masz aplikacje. Np.

  1. bob.us@icloud.com
  2. bob.ca@icloud.com

Na komputerze Mac utwórz osobne konta użytkowników, po jednym dla każdego z identyfikatorów Apple ID. Na przykład.

  1. Bob US
  2. Bob CA

Upewnij się, że każde konto jest skonfigurowane z włączoną funkcją iCloud na odpowiednich identyfikatorach Apple ID. Powinno to umożliwić aktualizacje aplikacji Mac.

Przenieś bibliotekę iTunes do wspólnej lokalizacji na komputerze, poza katalog domowy. Na przykład. /Users. Upewnij się, że wszystkie konta użytkowników mają pełne uprawnienia dostępu do przeniesionej biblioteki iTunes (np. Wykonując czynności Get Infow bibliotece i ustawiając jej uprawnienia Read & Writena Everyone).

Zaloguj się do każdego konta użytkownika, uruchom iTunes, przytrzymując Option (Alt). Umożliwi to wybranie alternatywnej lokalizacji dla biblioteki iTunes. Znajdź bibliotekę, którą właśnie przeniosłeś. Zrób to dla każdego konta użytkownika, łącząc je z tą samą biblioteką iTunes. Upewnij się, że na każdym koncie użytkownika uruchomiono iTunes i zalogowano się w sklepie przy użyciu odpowiedniego identyfikatora Apple ID.

Dla wygody upewnij się, że opcja „Szybkie przełączanie użytkowników” jest włączona w Preferencjach systemowych, umożliwi to szybkie przełączanie się między kontami z paska menu.

Teraz, aby zsynchronizować swoje aplikacje, przełącz się na każde z kont i otwórz iTunes. Na koniec zsynchronizuj iTunes z urządzeniami. Pamiętaj jednak, że musisz zamknąć iTunes na każdym koncie, zanim przejdziesz do następnego; na raz w tej udostępnionej bibliotece powinien być otwarty tylko jeden iTunes.

Nadal jest trochę nieporadny, ale aktualizacje działają i jest o wiele lepsze niż ciągłe logowanie i wylogowanie ze wszystkich swoich identyfikatorów Apple ID lub zmienianie adresu rozliczeniowego przez cały czas (co często nie jest nawet możliwe).

Mam nadzieję, że Apple w pewnym momencie w niedalekiej przyszłości stanie się marginalnie rozsądny i dołączy do społeczności globalnych myślicieli.2

W tej samej sytuacji: Kupiłem aplikację w kraju, a teraz mieszkam w innym kraju, w którym mam ten sam identyfikator Apple, ale dane karty kredytowej (a więc sklepu iTunes) są ustawione dla kraju, w którym teraz mieszkam .

Skontaktowałem się z pomocą techniczną Apple, która w zasadzie powiedziała, że ​​aplikacja zakupiona w jednym kraju nie jest dostępna w chmurze w innym kraju. Całkiem rozczarowujące.


Tak, to jest ta sama odpowiedź, którą otrzymałem. Dział wsparcia powiedział, że zasadniczo muszę zmienić kraj, jeśli chcę uzyskać dostęp do aplikacji, które wcześniej kupiłem, co jest uciążliwe po tym, jak mieszkałem w kilku krajach i nie pamiętasz, który kraj wybrałeś w momencie zakupu konkretnej aplikacji.
Leif,

2

Właśnie miałem ten problem, chciałem pobrać kilka aplikacji z mojego poprzedniego kraju ... i konsultanci Apple wysłali mi e-maila z informacją, że mogę po prostu ponownie kupić aplikacje, a on je wykupi (pod warunkiem, że masz dowód HV paragonów).

To kłopot i tak, Apple powinien po prostu pozwolić nam łączyć aplikacje bez względu na to, skąd u nas kupujemy. W końcu to to samo konto iTunes i pod Apple Store.


Wsparcie Apple dało mi te same informacje; do odkupu. Jednak kiedy to zrobiłem, nie pobrali mnie za to. Otrzymałem komunikat: „Ponieważ ta aplikacja została już zakupiona, zostanie ona pobrana za darmo”. Ale aplikacja faktycznie pokazuje cenę, dopóki jej nie „kupisz”, co jest mylące.
Leif,

1

Wiadomości: do 05.10.2017 iTunes w iOS może wyświetlać poprzednie zakupy po zmianie regionu konta. Testowane w regionie USA (wcześniej CHINY).

Zmieniłem swoje konto z CHINY na US w dniu 29.07.2017 i byłem również bardzo przygnębiony faktem, że zakup stał się pusty. Ale dzisiaj odkryłem, że wszystkie moje zakupione aplikacje powróciły, potwierdziłem również z moim przyjacielem, który ma ten sam problem ze mną, wygląda na to, że Apple w końcu to rozwiązało po tylu latach. Nie znalazłem oficjalnego ogłoszenia, ale nadal chcę informować społeczność o tych wiadomościach, zobaczmy, czy to naprawdę działa globalnie.

UWAGA: spróbuj się wylogować i zalogować przed sprawdzeniem zakupionego.


1

Sprawdziłem dzisiaj (12 października 2017 r.) Na MacOs High Sierra i iOS 11.0.3 i wszystkie moje zakupy z poprzedniego sklepu w kraju wróciły! Spróbuj sam!

Nie widzę jednak aplikacji, które nie są dostępne w polskim sklepie, co jest zrozumiałe.

Tło: około 6 miesięcy temu zmieniłem amerykański sklep iTunes na polski. Tak jak się spodziewałem, moje poprzednie zakupy nie były wymienione w „Kupione”, ale jeśli aplikacja była dostępna w sklepie w USA i w Polsce, to mogłem ponownie pobrać bez płacenia. Ale nawet wtedy przedmioty nie zostały dodane do mojej listy zakupów. Teraz wszystko widzę. Nawet zakupy od członków mojej rodziny, którzy również zmienili kraj z USA na polski, a my połączyliśmy się jako rodzina. Wygląda na to, że Apple zmieniło zdanie.


Witamy, pytaj inaczej! Powstrzymaj się od dodawania komentarzy w sekcji Odpowiedź, dotyczy to odpowiedzi na pytania. Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać dalsze pytania. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe .
fsb

0

Po licznych rozmowach telefonicznych i e-mailach w obie strony z Apple, nie ma idealnego rozwiązania tego problemu. Ich rozwiązaniem jest zmiana kraju konta (co oznacza, że ​​musisz podać inną kartę kredytową itp.), Jeśli chcesz ponownie pobrać aplikację, która została zakupiona, gdy konto było ustawione w innym kraju.


0

Zamiast próbować aktualizować aplikacje za pomocą komputera, spróbuj zaktualizować je wszystkie bezpośrednio na iPhonie / iPadzie. Dla mnie to zadziałało, a następnie przeniosłem te zakupy również na komputer.


0

W 2015 r. Wystarczy przewinąć do sklepu Apple oprogramowanie, które już kupiłeś w innych krajach. Zwykle zobaczysz przycisk z jego aktualną ceną. Następnie kliknij go, wprowadź hasło do iTunes, a zobaczysz inny podręcznik z informacją, że już kupiłeś ten artykuł, dzięki czemu możesz go pobrać za darmo. Bardzo łatwe !!!!


Tak, właśnie zauważyłem ten ostatni tydzień. Chciałbym, żeby jeszcze łatwiej było to zauważyć, ponieważ przycisk, który normalnie pokazuje cenę, pokazuje po prostu „Pobierz”, jeśli był już kupiony w przeszłości. W tej chwili należy kliknąć przycisk z ceną, nie wiedząc, czy został już zakupiony w przeszłości, zanim pojawi się okienko z informacją, że pobieranie będzie bezpłatne. Nie jest to optymalne doświadczenie użytkownika.
Leif,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.