Przycisk Home iPhone'a czasami nie reaguje. Jak mogę to naprawić?


14

Zauważyłem, że przycisk domowy mojego iPhone'a 4 nie działa zbyt dobrze. Czasami muszę go naciskać wiele razy lub bardzo mocno, aby uzyskać kliknięcie. Czasami wykryje podwójne kliknięcie, chociaż naciskam je tylko raz.

Po kilku kliknięciach przycisk wydaje się poluzować i działa przez chwilę dobrze. Ale następnym razem, gdy wyjmę go z kieszeni, znów będzie się łuszczył.

Oczywistym rozwiązaniem jest zabranie go do paska Genius Bar w Apple Store i poproszenie o naprawę / wymianę. Ale jest z tym kilka problemów:

 1. Do Apple Store jest 90 minut, więc wolałbym nie jechać, chyba że jestem pewien, że dostanę rozwiązanie.
 2. Z powodu opisanego powyżej efektu „rozluźnienia” obawiam się, że będzie on działał dobrze, kiedy pokażę go Geniuszowi.

Czy ktoś ma doświadczenie z tym problemem? Czy udało Ci się to naprawić w Apple Store, a jeśli tak, to czy wydaje się to być częstym problemem? Czy jest jakiś sposób, aby to naprawić poza zabraniem go do Apple Store?

Odpowiedzi:


9

Zabierz to do Apple Store. Powiedz im dokładnie, co się dzieje i że to dla ciebie prawdziwy problem. Nawet jeśli nie będą w stanie odtworzyć problemu w sklepie, zastąpią urządzenie. Miałem podobny problem z moim iPadem. Przyjąłem to i wyjaśniłem wszystko i chociaż nie byli w stanie tego powtórzyć, zastąpili to.

Jeśli cokolwiek, pomogą ci uzyskać rozdzielczość. Nigdy nie chodziłem do sklepu Apple z problemem tylko po to, żeby powiedział mi „przepraszam, nic nie możemy zrobić”


4
Zabrałem go do Apple Store. Dali mi nowy telefon.
Kristopher Johnson


1
Tak łatwo. Powiedziałem im, na czym polega problem, patrzyli na to przez chwilę, a potem powiedzieli, że go zastąpią.
Kristopher Johnson,

7

Wiem, że udzielono odpowiedzi na to pytanie, ale chciałem podać kilka użytecznych informacji, których dowiedziałem się ze sklepu Apple Store. Przycisk home na iPhonie 4 mojej żony działał luźno, więc przyniosłem go do technika. Po zapytaniu, czy próbowałem przeprowadzić miękki, twardy i reset do ustawień fabrycznych, powiadomił nas, że telefon nie jest objęty gwarancją, a jego wymiana kosztowałaby 149 USD. Ale potem zaproponował również obejście, którego nie byłem świadomy: AssistiveTouch.

Zasadniczo umożliwia to dostęp do niektórych funkcji na poziomie systemu z menu ekranowego. W szczególności daje to przycisk startowy oprogramowania i jest upieczony na iOS5! Reaguje nawet na podwójne i potrójne dotknięcia. Jeśli przycisk Home jest niestabilny lub zepsuty, jest to niezawodne obejście. Jest to również przydatne, jeśli którykolwiek z pozostałych komponentów sprzętu jest uszkodzony; możesz wyciszyć / wyłączyć wyciszenie, wykonać „potrząśnięcie”, wyregulować głośność, obrócić / zablokować ekran.

Aby uzyskać do niego dostęp, przejdź do Settings->General->Accessibility:

http://getfile9.posterous.com/getfile/files.posterous.com/bentsai/wZUCuTIWcGqdve7tyuOeYmP5utpmcgzZ6p6a6S4g5ZONmN7cc79L5BPeIYV5/photo.png

Przewiń w dół do Fizyczne i motoryczne i dotknij AssistiveTouch:

http://getfile5.posterous.com/getfile/files.posterous.com/bentsai/oFVIebHqAK4LQPjKdqCRFKaOGLfo6fNJjExdRm1bPN7J0Qofth6U44CLm93y/photo.png

Otrzymasz nakładany cel dotykowy, który otwiera menu, w którym możesz obsługiwać przycisk Home, między innymi:

http://getfile2.posterous.com/getfile/files.posterous.com/bentsai/5JiHhvpXUUtyFmec4Tli1xabng39mHeP1jLcL9No97i0TlnGxnQ3kiXiCw9L/photo.png


1
To słodkie obejście !!!
user1266515,

2

Widziałem, że wiele „płatkowych” przycisków domowych stanowi problem z oprogramowaniem, a nie prawdziwy problem ze sprzętem. Przekazanie go w ręce technika Apple Store jest świetne, ponieważ są oni przeszkoleni do współpracy z tobą w celu odizolowania problemu od sprzętu lub oprogramowania i osiągnięcia rozwiązania lub planu dalszej izolacji. Byłbym przygotowany, aby umożliwić im usunięcie urządzenia (przed wyjazdem do sklepu wykonać kopię zapasową lub kopię zapasową w domu), aby mogli wyeliminować oprogramowanie jako przyczynę, gdy jesteś w sklepie. To oszczędza wam podróży powrotnej lub utraty danych / kontaktów / aplikacji.

Ponieważ widzą setki urządzeń tygodniowo i nie mają motywacji, aby nie zamieniać telefonu, jeśli jest to naprawdę problem sprzętowy, często widzą drobne rzeczy fizyczne, zanim zrobi to większość użytkowników końcowych.

Jeśli chodzi o fałszywe oprogramowanie, często fizyczne naciśnięcie przycisku home jest opóźniane lub gubione z powodu wykonania przez system operacyjny zadania (usuwanie śmieci / ostrzeżenie o pamięci) lub niekontrolowanego procesu wymagającego dużej ilości procesora.

Oto procedura, której używam, aby upewnić się, że jest to zły sprzęt przycisku domowego, jeśli jestem na płocie, biorąc urządzenie iOS do serwisu i nie jest wygodne po prostu wymazać urządzenie i skonfigurować je jako nowe, aby uzyskać najczystszą konfigurację systemu operacyjnego możliwy.

 1. Włącz tryb samolotowy - izoluje to telefon od Wi-Fi i wieży komórkowej.
 2. Wykonaj czyste wyłączenie z „przesuń, aby wyłączyć” i czerwonym suwakiem - następnie uruchom ponownie telefon i nie przesuwaj, aby odblokować.

Tworzy to bardzo minimalny system z uruchomionym tylko systemem podstawowym. Możesz kilkakrotnie naprzemiennie włączać / wyłączać oraz przyciski domowe. Graj przez chwilę - lekkie naciśnięcia, wolne naciśnięcia, mocne naciski. Dowiedz się, jak mały nacisk jest potrzebny do aktywacji przycisku Home.

Jeśli przycisk zawiedzie - dostaniesz awarie w tym minimalnym systemie. Jeden na dziesięć lub jeden na 100 lub 50% kliknięć zakończy się niepowodzeniem. Będziesz w stanie szybko określić awarię sprężyny na podstawie awarii styku na podstawie jakiejkolwiek innej awarii sprzętu w ciągu 10 minut testowania. Masz również powtarzalny przypadek testowy, aby pokazać / zademonstrować awarię i nie dostać się do sklepu z problemem „ducha”, którego nie można łatwo odtworzyć.

Jeśli przycisk nie zawiedzie - poznasz go w kościach - przycisk sprzętowy iPhone'a nie tylko się męczy lub nie działa - to bardzo prosty mechanizm kontaktowy i sprężynowy. Kiedy się psuje, najbardziej normalnym trybem awarii jest awaria całkowita.

Jeśli to nie zawiedzie - oznacza to, że masz problem z oprogramowaniem - coś blokuje system, powodując opóźnienie sygnału sprzętowego. Być może zadzwonienie do AppleCare lub wizyta w pasku Genius Bar jest również bardzo dobre do naprawy oprogramowania.

Podsumowując - uzyskaj pomoc w obu przypadkach. Twój telefon powinien reagować na naciskanie przycisków Home. Przy odrobinie wiedzy szybko zorientujesz się, czy jest to jedna zła aplikacja - telefon wymagający przywrócenia i skonfigurowania jako nowy - czy naprawa sprzętu. Nie przywrócę telefonu tuż przed jego włączeniem - spowoduje to usunięcie dwóch tygodni dzienników błędów, które mogą pomóc w wskazaniu problemu - ale bądź przygotowany, aby wyczyścić urządzenie w razie potrzeby, aby wykluczyć oprogramowanie.


0

Możesz przeczytać tę poprawkę :

Naprawić:

Wyłącz „Dom trzykrotnie” (ta funkcja jest domyślnie wyłączona)> Ustawienia> Ogólne> Dostępność> Dom trzy razy.

Jeśli nie działa

Zresetuj urządzenie, naciskając i przytrzymując jednocześnie przycisk Uśpij / Obudź i przycisk Początek przez co najmniej 10 sekund, aż zobaczysz logo Apple.

W ten sposób naprawiłem mój problem.


W moim przypadku przycisk nie był „wolny”. Czasami w ogóle nie działało i najwyraźniej był to problem sprzętowy, a nie ustawienie oprogramowania.
Kristopher Johnson

1
Podsumuj treść połączonej strony i nie publikuj tylko linku. Z czasem linki często gniją.
Daniel

0

Wspomniałeś o następujących objawach, które zauważyłem również na moim iPhonie:

 • „Czasami muszę go naciskać wiele razy lub bardzo mocno, aby uzyskać kliknięcie”.
 • „Po kilku kliknięciach przycisk wydaje się poluzować i działa przez chwilę dobrze. Ale następnym razem, gdy wyjmę go z kieszeni, znów będzie się łuszczył”.

Ponieważ wykluczyłem mało prawdopodobne, że coś się zepsuje, zasugerowałem, że muszę być trochę brudu lub kurzu .

Mały obszar wokół przycisku domowego może się zabrudzić - podobnie jak gniazda głośnika u góry iu dołu.

Naprawiłem to szybko przez:

 1. Wyłączanie iPhone'a. (Nie jest to jednak konieczne).
 2. Nakładanie WD-40 , „penetrującego natrysku oleju i wody” 1
 3. Kilkakrotne naciśnięcie przycisku Home podczas czyszczenia, aby szybciej rozprowadzić płyn.

2
Pojęcie rozpylania WD-40 na mój iPhone daje mi poważny przypadek willi.
zigg

@zigg Dlaczego jednak? WD 40 nie przewodzi, więc czego jeszcze się boisz? To rozwiązanie działało niesamowicie dobrze.
gentmatt

Spodziewałbym się, że resztkowe WD-40 z czasem zmiesza się z kurzem i przede wszystkim stworzy inny problem.
zigg

@zigg Może kurz może wydostawać się, gdy może dostać się do środka. To rozwiązanie nie oczyszcza wnętrza, ale rozwiązuje problem w bezpieczny sposób bez konieczności otwierania urządzenia lub przechodzenia do sklepu Apple Store (co może być kosztowne). Spodziewałbym się również, że WD 40 aktywnie zapobiega ponownemu gromadzeniu się pyłu w zastosowanych obszarach.
gentmatt

0

Miałem ten sam problem z moim iPhonem 4, ponieważ musiałem bardzo mocno naciskać przycisk Home i wiele razy, aby uzyskać odpowiedź.

Rozwiązałem problem, nakładając alkohol izopropylowy na krawędzie przycisku home.

 1. Wyłącz telefon
 2. Nałóż alkohol na krawędzie przycisku
 3. Szybko naciśnij i przytrzymaj przycisk Home 50 razy
 4. Przewiń kciukiem nad przyciskiem Home przez 20 sekund, upewniając się, że alkohol dostanie się do punktów kontaktowych przycisku Home
 5. Pozostaw telefon do wyschnięcia na 20 minut
 6. Włącz ponownie

Kiedy zrobiłem powyższe, mój przycisk Home działa idealnie, jakby telefon był zupełnie nowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.