Gdzie są przechowywane Usługi?


13

Utworzyłem usługę za pomocą Automatora i zauważyłem, że utworzono w niej .workflowplik ~/Library/Services. Czy to ten sam plik, który obsługuje usługę widoczną w (Nazwa aplikacji)> Usługi?

Jeśli tak, czy to oznacza, że ​​mogę dodawać lub usuwać .workflowpliki bezpośrednio w tym folderze i automatycznie wyświetlać je w menu Usługi? Czy też muszę ponownie uruchomić, aby tak się stało?


1
Na marginesie, usługi można również zdefiniować w pakiecie .app, zostaną one zdefiniowane w Info.plistaplikacji.
ocodo

Odpowiedzi:


16

Usługi znajdują się w ~ / Library / Services i tak, to jest plik, który obsługuje usługę widoczną w menu usług. Tak, możesz je dodać lub usunąć, a one automatycznie pojawią się lub znikną z menu Usługi. Ponowne uruchomienie nie jest konieczne.


7
W szczególności usługi dla poszczególnych użytkowników są przechowywane w ~ / Library / Services, a usługi systemowe są przechowywane w / System / Library / Services.
calum_b

2
Masz pomysł, gdzie przechowywana jest usługa „Nowy terminal w folderze”? Nie ma go w żadnej z tych dwóch lokalizacji.
ra9r

@ scottishwildcat, nie wiesz, gdzie jest przechowywana usługa Kopiuj link ?
345422

@ znudzony Nie sądzę, że Copy Link to usługa, prawda? Dla mnie pojawia się na najwyższym poziomie menu kontekstowego, a nie w podmenu Usługi.
calum_b

2
@calum_b Czy wiesz, gdzie jest przechowywana wbudowana usługa systemowa „Szukaj w Google” ?
kula
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.