Zewnętrzny dysk twardy odłączony podczas działania iTunes… Uszkodzone pliki


1

Mam prawie 2 TB filmów i programów telewizyjnych skopiowanych do iTunes na zewnętrzny dysk twardy. Ostatniej nocy odłączyłem przewód za biurkiem i przypadkowo odłączyłem HD. Cóż, kiedy podłączyłem go z powrotem i próbowałem otworzyć iTunes, powiedział, że jest uszkodzony.

Nie mogłem znaleźć rozwiązania tego problemu, więc stworzyłem nową bibliotekę iTunes i wskazałem ją swoim mediom. Nadal nie mogłem go rozpoznać po moich filmach itp. Dziś rano próbowałem ręcznie otworzyć jeden z filmów za pomocą odtwarzacza Quicktime i napisano, że nie jest to plik filmowy. WSPARCIE!!! To były dni pracy nad przeniesieniem mojej kolekcji DVD.


2
@EmmEff Gdybym mógł oddać głos za tym komentarzem, zrobiłbym to. Oczywiście wiem, że powinien istnieć w dwóch miejscach. Właśnie skończyłem kopiowanie moich filmów i programów telewizyjnych i kupiłem dodatkowy dysk jako kopię zapasową. Planowałem wykonać kopię zapasową wszystkiego.
daveMac

Przepraszamy za wskazanie rzeczy oczywistych. Usunąłem komentarz.
EmmEff,

@zwerdlds Próbowałem Disk Utility i Disk Warrior. Żadne z nich nie miało znaczenia. Próbuję skopiować jeden z plików na inny dysk, ale nadal nie można go otworzyć.
daveMac

Odpowiedzi:


1

Pierwszym zaleceniem jest uruchomienie Narzędzia dyskowego, aby naprawić dysk zewnętrzny. Jeśli jest to zwykłe uszkodzenie, Narzędzie dyskowe może go czasem naprawić.

Następnym krokiem byłoby uruchomienie narzędzia do naprawy drzewa danych wyższej klasy, takiego jak Disk Warrior . To oprogramowanie kosztuje trochę pieniędzy, ale lepiej naprawia poważne problemy ze strukturą katalogów, takie jak to.

Możesz także spróbować odzyskać dane za pomocą oprogramowania za pomocą programu takiego jak Data Rescue . To oprogramowanie jest jednak trochę drogie, a w pewnym momencie będziesz chciał rozważyć, jak cenne są te dane. Na przykład, jeśli proste jest ponowne pobieranie zakupionych filmów lub ponowne zgrywanie płyt DVD, warto zaoszczędzić pieniądze.


Użyłem Narzędzia dyskowego bez powodzenia. Mam również i korzystałem z Disk Warrior. Im dłużej patrzę na pliki, wydaje się, że są uszkodzone ... jak kawałki i kawałki są złomowane razem.
daveMac
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.