Klawisz PageUp i PageDown dla Irssi (IRC) na Macbooku?


18

Nie mogę znaleźć kluczy na moim mackbooku. Potrzebuję ich, aby przechodzić między stronami w górę i w dół w irssi (IRC). Testowałem tutaj porady , ale one nie działają. Modelują niektóre inne przyciski góra / dół, a nie tradycyjne przyciski góra / dół jak na większych klawiaturach.

Jak naciskać przyciski PageUp i PageDown na Macbooku? Irssi działa za ssh i GNU Screen z obsługą UTF8.

Odpowiedzi:


17

fn+ shift+ Up/Down

IIRC w poprzednich wersjach Mac OS X (Lion lub być może wcześniej), fn musiał być na pierwszym miejscu. Ale najpierw przetestowałem fn vs. shift i żadne z nich nie miało innego efektu.

Może to być specyficzne dla Terminal.app i może nie działać w iTerm 2. YMMV


Dziękuję Ci! Działa jak urok z górskim lwem, wesołych świąt!
hhh

36

Odgadnięcie tego zajęło mi trochę czasu i nie znalazłem niczego w Google, więc przynajmniej, jeśli ktoś tego potrzebuje, to jest fn+ Up/ Downw iTerm 2.


Świetnie, to mnie uratowało! Przez lata korzystałem z fn-shift-up / down i właśnie uaktualniłem do El Capitan i spędziłem kilka dni w zamieszaniu ...
nmjk

Ha, cieszę się, że mogłem pomóc! Dziwne jest to, że wciąż zyskuje na popularności, nawet jeśli nie używam już komputera Mac. Czegoś brakuje w dokumentach iTerm?
FX

3

W Terminalu przejdź do Preferencje ...> Profile. Kliknij profil „Domyślny” lub aktualnie używany. Kliknij kartę „Klawiatura”. Kliknij „Użyj opcji jako klucza meta”. Teraz Opcja-P i Opcja-N wykonają przewijanie strony i przewijanie strony.

Control-P i Control-N wyświetlają stronę w górę / w dół ... więc jest bardzo ładna.


3

Używam irssi w tmux na Yosemite.

W przypadku korzystania z klawiatury laptopa (bez klawiatury numerycznej) działa to: fn+ shift+ up/down

lub (mojave)

fn+ up/down

Przy użyciu standardowej klawiatury shift+ page up/page down0

Na El Capitan ze standardową klawiaturą mam tylko przyciski page up/, page downktóre działają dobrze po wyjęciu z pudełka.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.