Jak mogę zwolnić trochę miejsca na dysku?


30

Niedługo zabraknie mi miejsca na dysku i wiem, że mam dużo śmieci na moim Macbooku, ale nie wiem, jak je znaleźć, aby dowiedzieć się, jak je usunąć.

Czy istnieje prosty sposób na przejście przez terminal w celu wyświetlenia moich największych plików na dysku? Czy istnieje program GUI, który może pomóc mi znaleźć wszystkie obraźliwe ogromne pliki, których nie używam?


1
Najłatwiejszym sposobem na znalezienie dużych plików jest prawdopodobnie sortowanie plików według rozmiaru w widoku listy po włączeniu obliczania wszystkich rozmiarów w opcjach widoku. Zobacz Zmniejszanie śladu Lion OS poprzez usuwanie niepotrzebnych plików / folderów, aby uzyskać listę typowych podejrzanych o usunięcie.
Lri

Odpowiedzi:


23

Możesz spróbować :


4
+1 dla DaisyDisk. Nie musisz nawet technicznie za to płacić, wystarczy znieść 10 sekund nag przy starcie.
Kyle Cronin

Lub wygrał to przez MacHeist;)
Studer

DaisyDisk jest genialny! +1
conorgriffin

DaisyDisk wziął jeden z widoków używanych przez WhatSize i dokonał bardzo miłej aktualizacji. Wersja sklepu z aplikacjami nie patrzy na pliki jako administrator (root) ani nie usuwa rzeczy - możesz więc poszukać innego narzędzia, jeśli chcesz uzyskać czystszą / zduplikowaną wyszukiwarkę plików. Robi zdjęcia najlepiej ze wszystkich.
bmike

12

Omni Disk Sweeper firmy Omni Group pomaga znaleźć góry.

Uważam, że aplikacje i foldery systemowe zazwyczaj nie zajmują , że dużo miejsca (wszystko jest względne), że prawdziwe świnie są w dokumentach, muzyka i filmy foldery mojego katalogu użytkownika.


11

Dwie rzeczy...

 1. Jeśli zaczyna brakować miejsca na dysku, usuwanie plików nie pomoże, chyba że masz ogromne marnotrawstwo, np. Stare systemy z archiwum i instalacji aktualizacji systemu operacyjnego. Zacznij myśleć o zdobyciu większego dysku twardego lub dodatkowego dysku dyski.

 2. W typie terminala ...

  du -hs *

Spowoduje to wyświetlenie każdego katalogu z jego rozmiarem. Będzie wyglądać tak ładnie ...

3.6G  Desktop
3.9G  Development
 42G  Documents
1.6G  Downloads
4.5M  Dropbox

Jeśli coś wydaje się nieoczekiwanie duże cd do katalogu i ponownie uruchom komendę. Płucz i powtarzaj, aż znajdziesz to, czego szukasz.


Nie jest to tak eleganckie, jak aplikacje wizualne polecane przez innych, ale z mojego doświadczenia du -hs *wynika, że wykonywanie wiersza poleceń i drążenie w dół to naprawdę najlepszy sposób, w jaki rozwiązałem problemy. Głównie dlatego, że dyski nie wypełniają się losowo śmieciami w całym miejscu. Zwykle jest to jeden lub dwa duże foldery lub nawet plik dziennika wyrastający spod kontroli. W ten sposób wyczyściłem mnóstwo komputerów Mac i Unix. Nie żyłeś, dopóki nie usunąłeś pliku dziennika o wielkości 43 GB, który rośnie od ponad 5 lat!
JakeGould

10

Bardzo polecam GrandPerspective (bezpłatny) . Samo znalezienie największych plików nie zawsze jest przydatne: na przykład 20 GB plików muzycznych 3 MB nie zostanie wyświetlone. GrandPerspective zapewnia doskonały wizualny podział zawartości dysku twardego niezależnie od tego, czy zmarnowane pliki znajdują się w jednym dużym pliku .dmg, czy w kilkuset małych plikach. Ponadto, jeśli wiesz, że większość odpadów znajduje się na przykład w folderze domowym, możesz określić, który katalog ma zostać wyświetlony. Zrzut ekranu z Grand Perspective


5

Zacznij od Monolingual: http://monolingual.sourceforge.net/ usuwa dodatkowe języki i ustawienia narodowe z twojego komputera. Oszczędza sporo miejsca bez rzeczywistej utraty użyteczności (chyba że mówisz w kilku językach i chcesz z nich korzystać ...)


4
Ile miejsca to faktycznie oszczędza?
Fishtoaster

Właśnie uruchomiłem go po raz pierwszy na moim MBP ... 990 MB zostało zwolnionych.
Robert S Ciaccio,

Właśnie uruchomiłem to ponownie na MBA (tym razem wybrałem więcej języków). Uwolniono 1,3 GB.
Gary

Właśnie zapisałem tutaj 3,32 GB :)
Chris A

3

Jeśli szukasz konkretnych rzeczy do wyrwania, spójrz na wszystkie próbki Garageband i pliki pomocy technicznej. Zajmują DUŻO miejsca, a jeśli nie zamierzasz tworzyć muzyki, nie przegapisz ich.


2

Naprawdę podoba mi się What Size - jest to również w Mac App Store , ale ma wiele funkcji, które nie będą dozwolone w sklepie (np. Sprawdzanie rozmiarów jako administrator i usuwanie / przerzedzanie plików w celu usunięcia kodu, który nie może być działa jak kod PPC na komputerze Macintosh).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to płatne oprogramowanie - ale warte mojego kosztu. Używałem go w powolnych połączeniach sieciowych, wielu dyskach zewnętrznych i woluminie rozruchowym, aby szybko zobaczyć, gdzie jest całe miejsce, dzięki czemu mogę wiedzieć, co można wyczyścić, a kiedy nie jest to możliwe z powodu braku dużych folderów lub plików, które Mogę sobie pozwolić na usunięcie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Funkcja znajdowania duplikatów jest świetna i istnieje wiele innych widoków, ale ma ona na celu zapewnienie największej liczby użytkowników przestrzeni kosmicznej bez względu na wybrany widok.


1

Możesz także ustawić Finder w widoku listy poziomej (nie wiem, jak nazywa się ten widok), włączyć kolumnę Rozmiar (patrz Opcje widoku, CMD J) i ponownie wybrać „Oblicz wszystkie rozmiary” w oknie Opcje widoku.

Teraz sortuj według rozmiaru. Zacznij od swojego folderu domowego. Zobacz, które podfoldery są największe. Przećwicz i zbadaj.


1

Chociaż zgadzam się ze wszystkimi powyższymi sugestiami dotyczącymi aplikacji, które pomagają w wizualizacji tego, co zajmuje miejsce na dysku twardym, możesz znaleźć się w sytuacji, w której nie możesz usunąć tych plików i musisz zachować je na dysku twardym.

W takim przypadku możesz użyć tego narzędzia - Ściśnij, aby transparentnie skompresować pliki w tle. Pomogło mi to znaleźć kilka gigabajtów miejsca bez usuwania rzeczy i mogłem używać go na dość starym Macbooku bez żadnych ograniczeń wydajności.


1

Można to zrobić za pomocą wiersza poleceń

du -ksx /* | sort -n

powinno to być uruchamiane jako root (w powłoce root lub w sudo) i daje rozmiary katalogów najwyższego poziomu posortowane według rozmiaru (i być może niektóre komunikaty o błędach dotyczące / dev / coś).

Następnie możesz udoskonalić za pomocą

du -ksx /Users/* | sort -n

i tak dalej.

(użycie du -k zamiast -h zgodnie z propozycją Henry'ego umożliwia sortowanie według rozmiaru)


0

Zawdzięczam kilka wymienionych tutaj darmowych i płatnych aplikacji i dziwne jest, że nikt nie wspomniał o Whatsize . Myślę, że to ten, który wyświetla przestrzeń w najlepszy możliwy sposób. Nie jest to zbyt „graficzne”, ale z drugiej strony pokazuje liczby, które są najważniejsze.

Nie jest darmowy, ale korzystałem z niego intensywnie i nigdy mnie nie rozczarowuje.


0

W systemie Snow Lion lub nowszym możesz użyć programu afsctool (dostępnego przez homebrew) do kompresji dużych plików z terminala.

Zasadniczo robi to, co robi ClustersApp (wyżej wspomniany „Squeeze”), ale jest darmowy i bez ładnego interfejsu, chyba że masz piękny motyw Terminal.app.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.