Jak korzystać z klawiszy F1-F12 w MacBooku?


16

Blender wymaga klawiszy F, takich jak F12i numpad. Emulacja NUM pracuje dla mnie, ale jestem w stanie dostać się klawisze funkcyjne, takie jak F1, F4i F12pracy. Na przykład F12powinien zrobić renderowanie. Jak mogę używać Blendera z komputerem MacBook?

Odpowiedzi:


23

Masz dwie opcje; przytrzymaj klawisz fnzgodnie z sugestią L2G lub przełącz na F1klawisze itp., aby bezpośrednio tak działać.

Można to ustawić w preferencjach klawiatury tutaj:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli to zrobisz, F1będzie działać jak rzeczywisty F1klucz. Jeśli chcesz go użyć do kontrolowania jasności, uderzyłbyś fngo.


1
Wystarczy usunąć skróty do klawiszy Fuction z menu Skróty klawiaturowe. W przeciwnym razie F12 nie renderuje, ale pulpit nawigacyjny.
hhh

7

Wyjaśnić i rozwinąć komentarze HHH jest: w co najmniej kilku ostatnich wersjach OS X F8, F9, F10, i F12są ustawione domyślnie jako skróty do sterowania Expose, Spaces i Dashboard. Rozwiązania Houbysoft i L2G nie działają w tym przypadku; przytrzymanie fnaktywuje Expose / etc i zaznaczenie „Używaj wszystkich klawiszy F1, F2 itd. jako standardowych klawiszy funkcyjnych” w Preferencjach systemowych / Klawiaturze oznacza tylko, że otrzymujesz Expose z niezmodyfikowanego klawisza funkcyjnego zamiast z fn+ klawisza funkcyjnego.

Rozwiązaniem jest: w Preferencjach systemowych / Klawiaturze otwórz kartę Skróty klawiaturowe oraz znajdź i odznacz odpowiednie skróty.


5

Aby rozwinąć rozwiązanie @ Robert (które z kolei rozwija się w rozwiązaniu @ houbysoft), aby uzyskać F11i F12wykonać funkcje specyficzne dla aplikacji (takie jak F12otwieranie narzędzi programistycznych w Chrome), musisz:

  1. Wykonaj rozwiązanie @ houbysoft
  2. Otwórz Preferencje systemowe
  3. Idź do klawiatury
  4. Idź do Skróty
  5. Kliknij opcję Kontrola misji
  6. Odznacz „Pokaż pulpit” i „Pokaż pulpit nawigacyjny”

Zrzut ekranu pokazujący, co należy odznaczyć


4

Musisz przytrzymać fnklawisz (lewy dolny róg) podczas pisania jednego z klawiszy F1- F12. Jest to norma dla każdej aplikacji używającej klawiszy F, nie tylko Blendera.


1
To mi nie działa. Kiedy naciskam to albo z sugestią houbysoft, czy nie, pojawia się ekran z mnóstwem małych aplikacji ?! EDYCJA Mam go działa po wyłączeniu skrótów w ustawieniach houbysoft, dziękuję.
hhh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.