Nowy programista w Apple - Jak efektywnie przełączać się między plikami w XCode?


13

Jestem programistą, który jest całkiem nowy w oprogramowaniu Apple, a wszystko jest dziwne, różne i przerażające: P, więc próbuję wymyślić kilka rzeczy w przepływie pracy:

Jestem przyzwyczajony do posiadania „paska kart” w stylu Visual Studio / Notepad ++, który ma wszystkie otwarte dokumenty, dzięki czemu mogę mieć otwartą grupę plików, aby szybko się przełączać. Nawigator XCode działa w celu przełączania, ale wyświetla listę wszystkich plików, co w dużych projektach utrudnia szybką pracę nad zestawem powiązanych plików.

Mogę powiedzieć, że Apple unika „pojedynczego okna zawierającego”, więc nie szukam tego samego w XCode, ale pytam, w jaki sposób Apple przełącza dokumenty?

Mogę kliknąć dwukrotnie, aby otworzyć kilka okien, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby „wyświetlić listę” wszystkich otwartych okien, i chociaż byłem w stanie odkryć Command-Tab (lub WindowsKey-Tab na klawiaturze :) to tylko wydaje się przełączać między aplikacjami, a nie plikami.


1
Command + tylda („~”) obraca się między oknami dowolnej konkretnej aplikacji.
bassplayer7

Odpowiedzi:


20

Xcode obsługuje karty. Możesz dodać nowy, naciskając Command ⌘+ T, lub przejdź do Widok> Pokaż pasek kart, aby pasek był zawsze otwarty i można tam nacisnąć +przycisk. Dzięki wielu kartom możesz używać przycisków Command ⌘+ {i Command ⌘+, }aby przełączać się między nimi.

Jak wspomniano w komentarzach bassplayer7, możesz także używać wielu okien i przełączać się między nimi za pomocą Command ⌘+ `(backtick) lub Command ⌘+ ~(tylda).

Dodatkowo możesz mieć wiele dokumentów otwartych w jednym oknie za pomocą edytorów Assistant. Użyj przycisku Nawiguj> Otwórz w Asystencie edytora lub kliknij ikonę, która wygląda jak koszula i muszka na pasku narzędzi, aby wyświetlić edytor. Następnie możesz użyć małego +w prawym górnym rogu edytora, aby dodać więcej.

Menu Nawigacja zawiera także kilka innych przydatnych opcji, takich jak przeglądanie historii edytora, różnych odpowiedników do pliku (nagłówki, implementacje, interfejsy, ...) oraz przełączanie fokusa między różnymi częściami okna.

Jeśli chodzi o nawigatora, użyj grup, aby połączyć powiązane pliki w celu łatwiejszego dostępu. Użyj polecenia Plik> Nowy> Grupa lub Plik> Nowy> Grupa z zaznaczenia, aby dodać grupę i zmienić układ w dowolny sposób. Jeśli chcesz, możesz całkowicie usunąć oryginalne grupy utworzone w oryginalnym projekcie, ponieważ służą one wyłącznie do nawigacji i nie mają wpływu na rzeczywisty projekt.


Doh, czuję się głupio, że nawet nie przeszukiwałem „kart XCode” - po prostu założyłem, że nie obsługuje ich, ponieważ podwójne kliknięcie otworzyło nowe okno ... Odmapowałem podwójne kliknięcie, aby otworzyć nową kartę i skróty przełączania kart, więc można do nich dotrzeć tylko prawą ręką, teraz mój przepływ pracy jest znacznie płynniejszy.
Turch,

Hej, czy możesz mi powiedzieć, jak zmienić mapowanie, kliknij dwukrotnie, aby otworzyć nowy dokument w nowej karcie zamiast w nowym oknie?
SexyBeast,

@Cupidvogel Obecnie nie na moim komputerze, aby uzyskać szczegółowe informacje, ale w preferencjach Xcode znajduje się zakładka tylko dla tych kontrolek.
ughoavgfhw

1

Mogę kliknąć dwukrotnie, aby otworzyć kilka okien, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby „wyświetlić listę” wszystkich otwartych okien, i chociaż byłem w stanie odkryć Command-Tab (lub WindowsKey-Tab na klawiaturze :) to tylko wydaje się przełączać między aplikacjami, a nie plikami.

Jak powiedział @ bassplayer7, command- `przełącza między wszystkimi otwartymi oknami w aplikacji. Możesz także użyć funkcji Kontrola misji - uważam, że domyślnym skrótem klawiaturowym do wyświetlania wszystkich okien bieżącej aplikacji jest fn- F10(możesz to dwukrotnie sprawdzić, przechodząc do menu Apple> Preferencje systemowe> Kontrola misji).


Głosowałbym za tobą, ale za mało przedstawicieli, przepraszam.
Turch,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.