Jakie oprogramowanie czytnika RSS działa na iOS, Andriod i OS X dla osób przyzwyczajonych do czytnika Google?


19

Jakie oprogramowanie i usługa działają podobnie do czytnika RSS, który będzie synchronizowany między moimi komputerami Mac, urządzeniami z systemem iOS i urządzeniami z systemem Android?

Szukam widoku internetowego podobnego do czytnika Google, a także natywnego klienta do użytku offline na wszystkich trzech platformach. Rozumiem, że może nie być idealnego dopasowania, więc zaoferuj doświadczenie i wady swojego rozwiązania, aby inni mogli wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Wyraźnie motywuje mnie data zamknięcia czytelnika Google z lata 2013 r. Do znalezienia nowej platformy RSS.


4
Ludzie z Reeder napisali na Twitterze, że nad czymś pracują, więc sądzę, że będziemy mogli nadal używać Reeder z ich usługami chmurowymi. Bądź na bieżąco ...
Richard

1
Podobne pytanie na temat aplikacji internetowych Alternatywy dla Czytnika Google
tidbeck

1
a obecnie ich najlepszym rozwiązaniem jest The Old Reader, który według ich blogu nie ma aplikacji na iOS / Android i nie jest przygotowany na śmierć czytelnika.
Jason Conrad,

1
@JasonConrad Ciekawe informacje dotyczące zamiarów Digga blog.digg.com/post/46251309499/whats-next
Simon

1
@JasonConrad Może to być również pomocne replaceereader.com
Simon

Odpowiedzi:


9

Kilka opcji, o których rozmawiało kilka osób. Mam nadzieję, że to pomoże.

 • Feed Wrangler

  David Smith ogłosił, że pracuje nad usługą agregacji RSS, która zastąpi Google Reader.

 • Feedly

  ... właśnie ogłosił, że jeśli korzystasz z ich aplikacji, planują bezproblemowo zintegrować synchronizację z własnym serwerem synchronizacji.

 • Gorączka

  ... samowystarczalny moduł przechwytujący kanały, który już synchronizuje się z Reederem, a także z kilkoma innymi aplikacjami na iOS.

 • Rzeka 2

  River2 to czytnik kanałów River of News z wieloma funkcjami.

 • NetVibes

  ... jeden z najpopularniejszych czytników internetowych, oferujący interfejs podobny do Google Reader, a także sprytną stronę domową iGoogle.

 • Aktualności

  ... to także świetna opcja, z interfejsem bardzo podobnym do Czytnika Google (i prawdopodobnie nieco bardziej dopracowanym). Tworzysz u nich konto, subskrybujesz swoje ulubione strony i możesz je czytać na dowolnym komputerze. Mają nawet aplikacje na Androida i iOS, które również synchronizują Twoje kanały

 • Feedbin.me

  Zobacz wszystkie swoje kanały, streszczenia i treść artykułów obok siebie.

Źródło: 1 , 2 i 3


Świetna kolekcja! Czy możesz dodać linki do różnych narzędzi?
nohillside

@patrix To był mój początkowy plan, ale obawiałem się, że mam zbyt niską rangę Stackexchange (jakkolwiek to się nazywa), raz dostałem to ostrzeżenie. Spróbuję teraz, mam nadzieję, że dam radę.
damx

2
@patrix wygląda na to, że mogę dodać wiele linków ^^
damx

@damx Feedly Pro nadchodzi (konto premium) blog.feedly.com/2013/08/26/feedly-pro-available-for-all
Simon

@damx GMail może być również wart rozważenia makeuseof.com/tag/how-to-use-gmail-as-an-rss-reader
Simon

5

Najbliższy, jaki znalazłem, to feedly i NewsBlur . Nie mają natywnych aplikacji Mac, ale mają aplikacje internetowe lub rozszerzenia Chrome.

Problemem jest aplikacja Mac. Jeśli spojrzysz na App Store, żadna z tych aplikacji informacyjnych nie ma wersji na Androida (jak Reeder). Aplikacje obsługujące systemy iOS i Android (Pulse, Flipboard) nie obsługują natywnego komputera Mac.


2

Istnieje gorączka, która działa jako kombinator RSS z interfejsem internetowym i interfejsem API dla różnych klientów (np. Reeder). Będziesz potrzebował dostawcy hostingu (lub Amazon), aby uruchomić oprogramowanie.


0

Jeśli szukasz alternatywy dla przeglądania nagłówków, daj szansę Skim.Me ( http://skim.me ). Jesteśmy startupem, który wkrótce wypuszcza na rynek publiczność, aby pomóc ci być na bieżąco.


0

Oprócz świetnej listy @damx możesz także sprawdzić Bloglines . To zabawne, ponieważ używałem Bloglines, dopóki nie ogłosili, że się zamykają, więc przeszedłem do Czytnika Google. Teraz właśnie się wycofałem.


Próbowałem zarejestrować się w Bloglines i powiedziano mi, że mam już konto. Poprosiłem o zresetowanie hasła i wylądowałem na formularzu resetowania hasła NetVibes. Wydaje mi się, że Bloglines to teraz NetVibes, dlatego został już uwzględniony w odpowiedzi @ damx.
Mike Mazur

0

MultiPLX to elegancki czytnik RSS oparty na Pinterest, który działa niezależnie od Google. Zaimportuje Twoje kanały z pliku XML / OPML, zachowując jednocześnie strukturę folderów. Możesz udostępnić element w wielu sieciach społecznościowych, oznaczyć go gwiazdką, wysłać e-maila z historią, odkryć nowe kanały do ​​śledzenia i łatwo uporządkować swoje kanały. MultiPLX zapewnia jednak opcję eksportowania elementów oznaczonych gwiazdką lub udostępnionych do pliku JSON, podobnie jak Google w Google Takeout.

MultiPLX jest w prywatnej wersji beta, więc będzie musiał dołączyć do listy oczekujących, aby uzyskać dostęp, ale są dość szybkie dzięki kodom zaproszeń. Po uzyskaniu dostępu do usługi możesz albo dodać kanały na tematy sugerowane przez usługę, albo zaimportować kanały z pliku XML. Importowanie może zająć trochę czasu, w zależności od liczby Twoich kanałów.

Wiele usług RSS próbuje wypełnić buty Google Readera, ale większość z nich nie zwraca uwagi na informacje, które użytkownik chciałby zaimportować. Wielu użytkowników ma do czynienia z perspektywą utraty elementów, które udostępnili, polubili lub oznaczyli gwiazdką, i wydaje się, że MultiPLX, ze wsparciem dla ich eksportu, może dodać wsparcie dla importowania ich również w przyszłości, a to sprawi, że najlepsza opcja dla takich użytkowników.

Edytuj Warto również rozważyć:

NewsBar to minimalny czytnik RSS z iCloud Sync. Występuje zarówno w wersji na komputery Mac, jak i iOS , i oba oferują atrakcyjne podejście do czytania kanałów.

Na razie niedostępne na platformie Android.

MnmlRdr :

Lekki i minimalny internetowy czytnik kanałów RSS. Jest to jednak aplikacja premium - kosztuje 3 USD miesięcznie, opłacana z góry rocznie (36 USD rocznie). Przez ograniczony czas możesz również wybrać dożywotnie członkostwo za jednorazową płatność 99 USD.

Jeśli nie jesteś zadowolony z usługi, masz 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i zwrot 100% opłaty abonamentowej.

Może być stosowany w połączeniu z:

Inne czytniki RSS, o których warto wspomnieć, to:

Edytować:

Blogtrottr dostarcza aktualizacje ze wszystkich twoich ulubionych wiadomości, kanałów i blogów bezpośrednio do skrzynki odbiorczej e-mail , co daje Ci elastyczność, aby być na bieżąco, gdziekolwiek jesteś, niezależnie od tego, czy używasz Androida, iOS czy OS X.


-5

Spróbuj użyć tego w pełni internetowego czytnika RSS www.gripping.us dla komputerów Mac, OS i Android.


1
Spodziewałbym się, że czytelnik online będzie działał na wszystkich platformach, prawdopodobnie nie tego szukał OP ...
nohillside

Tak, OP określił „oraz rodzimego klienta do użytku offline”.
Chris W. Rea,

Ponadto, biorąc pod uwagę przynależność do wymienionej nazwy domeny, odpowiedzią jest spam. Zobacz tutaj pod „Unikaj jawnej autopromocji”. . Państwo musi ujawniać żadnych afiliacji bezpośrednio w odpowiedzi - a jedynie wymienić swój produkt lub usługę, jeśli jest rzeczywiście odpowiedzią. Tutaj nie jest to odpowiedź na zadane pytanie.
Chris W. Rea,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.