Czy komputer Mac może automatycznie korzystać z Wi-Fi i Ethernet w celu podwojenia prędkości połączenia?


11

Mieszkam w hotelu iz jakiegoś powodu myślę, że ograniczają każde połączenie Wi-Fi do 95 kb / s. To około 1,2 Mb / s ... a ponieważ mam 18 Mb / s w domu, używam prędkości mniejszej niż 1/10 prędkości w domu.

Zapytałem więc w recepcji, czy mają pokój z połączeniem przewodowym, a odpowiedź brzmi tak, przeszedłem do tego pokoju, a nawet kupiłem adapter Thunderbolt na Ethernet dla Macbooka Air, aby móc korzystać z Połączenie przewodowe Ethernet.

Ale ku mojemu zaskoczeniu prędkość tego połączenia jest taka sama: 95 kb / s. Czy istnieje prosty sposób, aby powiedzieć OS X, aby automatycznie korzystał z obu połączeń, aby prędkość można było podwoić?

Na przykład, jeśli jedna karta w Chrome używa jednego połączenia, a plik do pobrania w Chrome używa innego połączenia. Lub jeśli Chrome korzysta z jednego połączenia, a Firefox używa innego, to też może działać. Czy system operacyjny może być inteligentny i po prostu „scalić” 2 połączenia w przejrzysty sposób?

(lub jeśli system operacyjny „losowo” korzysta z jednego lub drugiego połączenia za każdym razem, gdy połączenie zostanie nawiązane, wówczas efekt zostanie również z grubsza osiągnięty).


Warto zwrócić uwagę na Connectify Dispatch. Wersja Mac jest (trochę) w pracach. www.connectify.me/kickstarter-dispatch-mac-kinda/
Chris A

Odpowiedzi:8

Jeśli korzystasz z VMWare lub Parallels, możesz podłączyć maszynę wirtualną bezpośrednio do jednego określonego interfejsu sieciowego (w tym przykładzie WiFi)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

i użyj drugiego interfejsu jako domyślnego dla OS X:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W konkretnej sytuacji opisanej w pytaniu może to być jednak zbyt trudny problem.


to całkiem dobry pomysł, jeśli można użyć maszyny wirtualnej do wyszukiwania informacji, więc bez względu na ruch na Macbooku maszyna wirtualna ma czysty, dedykowany kanał do uzyskiwania informacji, takich jak wyszukiwanie w Mapach Google lub wyszukiwanie informacje w Google.
nonpolarity

To dość kreatywne rozwiązanie!
Josh Hunt

1

Posiadanie dwóch lub więcej funkcjonalnych urządzeń sieciowych w komputerze, z których każde ma własny adres IP, jest całkowicie akceptowalne i określa liczbę serwerów. Problemem na komputerze stacjonarnym lub laptopie jest mówienie oprogramowaniu, aby używało jednego, a nie drugiego, gdy aplikacja nie jest do tego przeznaczona . Nie można łączyć dwóch adresów IP, aby utworzyć jeden bez specjalnego oprogramowania sterownika - niektóre modemy były w stanie „strzelać” z dwóch urządzeń jednocześnie, aby pokonać prędkości V.90, ale nie było to powszechne.

Teoretycznym rozwiązaniem byłoby skonfigurowanie serwera SSH za pomocą jednego z połączeń (podejrzewam, że SSH będzie w porządku, pozwalając ci zdefiniować, że powinien używać na przykład eth0). Następnie możesz połączyć się z tym serwerem za pomocą „głównego” połączenia Wi-Fi i poprosić go o przekierowanie portów, aby jeden konkretny port (lub ich zakres) był kierowany przez serwer SSH na połączeniu Ethernet.

Możesz na przykład przekierować ruch BitTorrent i używać „głównego” połączenia do wszystkiego innego.

Niestety nie wiem wystarczająco dużo o SSH, aby dowiedzieć się, jak to zrobić i nie mam czasu na badania, ale szybkie przeglądanie stron podręcznika może ci pomóc.


Jest tutaj poważne zastrzeżenie. Ruch przychodzący dociera do właściwego interfejsu, ale ruch wychodzący zwykle używa tylko jednego. Poszukaj domyślnej trasy za pomocą „netstat -rn”; to będzie twój podstawowy interfejs wychodzący. Teraz możesz dodać statyczne trasy, aby kontrolować, dokąd trafiają pakiety, ale nuda i złożoność nie są warte kompromisu. Tak więc w przypadku typowego przeglądania stron internetowych, poczty e-mail itp. Tak naprawdę tylko jeden interfejs będzie używany w podwójnej konfiguracji karty sieciowej.
che2cbs

1

Tunele ssh to naprawdę szwajcarski scyzoryk sieci.

Jeśli możesz skonfigurować tunel ssh z powrotem do sieci domowej, możesz włączyć kompresję w tunelu. Oznacza to, że wszystkie dane w tunelu będą kompresowane na jednym końcu i dekompresowane na drugim końcu. Pozorna przepustowość sieci będzie nieco większa, chociaż obciążenie procesora zarówno laptopa, jak i urządzenia w sieci domowej będzie również większe.

Użyjesz takiego wiersza polecenia ...

ssh -p 45678 -D 3333 -C userid@host

Twoja brama domowa musi akceptować połączenia na 45678 lub innym porcie. Nie używaj standardowego portu 22, ponieważ w Internecie są maszyny, które skanują bloki adresów IP próbując połączyć się z portem 22 i próbując dużej liczby haseł słownikowych. SSH powinien być bezpieczny, ale po co ryzykować, reklamując siebie.

Skonfiguruj bramę domową, aby przekazywała połączenia na porcie ssh # - powiedzmy 45678 - do komputera hosta w sieci domowej na porcie 22. Musisz również znać swój domowy adres IP lub zarejestrować się w usłudze takiej jak dynamiczny dns.

Serwer ssh następnie działa na maszynie hosta w sieci domowej.

Opcja -D 3333 mówi ssh, aby uruchomiła dla ciebie proxy SOCKS na localhost: 3333. W przeglądarce Safari przejdź do ustawień sieciowych-> zaawansowane-> serwery proxy i włącz serwer proxy SOCKS dla localhost 3333. W przeglądarce Firefox lub Chrome możesz to zrobić w ustawieniach przeglądarki. Serwer proxy SOCKS automatycznie przekaże wszystko do twojego hosta z powrotem do domu, a następnie stamtąd do Internetu.

Teraz wszystko, co robisz w przeglądarce, zostanie najpierw skompresowane, wysłane powolnym Internetem z powrotem do domu, a następnie zdekompresowane i wysłane do Internetu, stosownie do potrzeb, za pomocą szybkiego połączenia domowego. Cały ruch powrotny dotrze do twojego domu za pośrednictwem szybkiego Internetu, zostanie skompresowany, przekazany do ciebie przez wolne połączenie, rozpakowany i wysłany do przeglądarki internetowej.

Jako dodatkowy bonus, Netflix i inne usługi będą myśleć, że jesteś w domu i otrzymasz wszystkie usługi, które uzyskasz w domu.


Nie pomoże to w przeglądarkach, ponieważ większość serwerów pobiera teraz jako strumienie gzip.
vy32

0

Nie możesz używać tylko komputera Mac, potrzebujesz dodatkowego specjalnego routera, aby uzyskać dostęp do więcej niż jednego połączenia internetowego.

Na przykład to urządzenie może powiązać dowolne połączenie internetowe i skierować je do Ciebie. Szczegółowy obraz tego, jak to działa, można znaleźć na karcie „Funkcje” na stronie produktu.


Czy możesz dodać nazwę urządzenia, skoro link jest zepsuty, a link ma tylko numer identyfikacyjny produktu?
ankii
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.