Jeśli iPhone'y / iPady nie obsługują Flasha, w jaki sposób odtwarzają YouTube?


Odpowiedzi:


31

Używają formatu o nazwie H.264 . YouTube i innych witryn wideo dostarczać treści w tym formacie również (tak, że ich filmy są widoczne na iPad / iPod touch).

Jedną z zalet H.264 jest to, że można stosować sprzętowe kodowanie / dekodowanie.

Zobacz także Myśli Steve'a Jobsa na temat Flasha

H.264 jest jednym z formatów obsługi wideo w najnowszej wersji HTML, HTML 5. Apple obsługuje to w Safari, a Google w Chrome *.

* Google ogłosił niedawno, że nie będzie już obsługiwał H.264 w przyszłych wersjach Chrome.

Z tego powodu H.264 jest ostatnio trochę gorący . Zobacz te artykuły .


Przez krótką historię Apple i Google nawiązały współpracę, gdy wprowadzono AppleTV pierwszej generacji; to urządzenie odtwarza także YouTube przez H.264.
łotrzyków

To jest poprawne! pytanie czy możesz przeglądać youtube z włączonym HTML5? youtube.com/html5 ?
Trufa

Flash można również przyspieszyć sprzętowo, to nie tylko h.264
Fake Name

@ Nazwa fałszywa, nie był świadomy, że flash może być przyspieszony / wyłączony. Przeczytam o tym ...
Nivas,

Flash jest przyspieszany przez GPU w ciągu ostatnich kilku miesięcy (dla komputerów Mac). Flash może przyspieszać procesor graficzny w systemie Windows od około roku? Flash można przyspieszyć sprzętowo, ale nikt nie umieścił go na chipie w urządzeniu mobilnym . Tam, gdzie praktycznie każdy ma już sprzętowy dekoder h.264 i MPEG Audio (MP3 + AAC).
Jason Salaz

6

Nivas powiedział wszystko, co należy wiedzieć o H.264 , formacie używanym przez YouTube do przesyłania strumieniowego wideo. Ale w ten sposób wideo jest kodowane i dekodowane i jest używane przez Flash, iOS (system operacyjny iPhone'a) i HTML5.

Prawdziwa różnica polega na sposobie realizacji żądania filmu. W skrócie, iPhone żąda tego w ten sam sposób, co HTML5 i Flash, ale pobiera odpowiedź z youtube i odtwarza ją w innym miejscu niż w przeglądarce lub we Flashu.

Na pulpicie , gdy pojawi się na youtube.com identyfikuje jesteś w przeglądarce na komputerze, ponieważ przeglądarka informuje o tym YouTube. Następnie YouTube wskazuje na wersję Flash, a cały jej kod jest już zaprogramowany do odtwarzania wideo na swój własny sposób. Dotyczy to również HTML i H.264. Wyobraź sobie ścieżkę bajtu wideo z plików YouTube na ekran. To byłoby coś takiego:

Serwer przesyłania strumieniowego YouTube -> Twoja przeglądarka -> Flash -> ekran.

Po skierowaniu przeglądarki na wersję YouTube HTML5 HTML po prostu oczekuje, że przeglądarka będzie mogła ją odtwarzać bez użycia Flasha. Zatem ścieżka bajtu wideo byłaby:

Serwer przesyłania strumieniowego YouTube -> Twoja przeglądarka -> ekran

To zabawne, jak łatwo jest teraz o tym myśleć, ale HTML4 nigdy nie miał żadnego kodu do samodzielnego komunikowania się „odtwarzać wideo” i żadna przeglądarka nie była w stanie tego zrobić. Tak więc przeglądarki obsługujące HTML5 również same są odtwarzaczami wideo.

Zarówno ta nowa przeglądarka, jak i Flash mają w zasadzie ten sam kod źródłowy, aby móc dekodować H.264 i oba potrzebują kodeka dostępnego w systemie operacyjnym. Ale każdy ma własną implementację.

Na iOS , ilekroć podczas przeglądania identyfikuje „YouTube”, szuka kodu, HTML5 lub Flasha, pobiera referencje wideo z tego kodu i po prostu pyta YouTube bezpośrednio o film. W bardzo podobny sposób działa HTML5. Zamiast tego, aby odtworzyć go w przeglądarce, wywołuje interfejs API systemu iOS w celu odtworzenia go z odtwarzacza wideo. Zatem ścieżka bajtu wideo to:

Serwer przesyłania strumieniowego YouTube -> odtwarzacz wideo iOS -> ekran

Oczywiście jest o wiele więcej, ale są to podstawowe pojęcia. Tak więc technologia, z której korzysta iPhone, jest taka sama i praktycznie przezroczysta dla serwerów YouTube.


4

YouTube ma również odtwarzacze HTML5 - ostatnio zmieniły kod do osadzenia na metodę iframed, która pozwala wyświetlać HTML5 i Flash w zależności od konfiguracji przeglądarki, którą obsługuje iPhone.

Zasadniczo Flash Player to sposób odtwarzania pliku wideo, więc plik jest dostępny w czytelnym formacie (jak mówił Nivas), który iPhone / iPad może otworzyć w swoim odtwarzaczu multimedialnym.

Soundcloud działa również na iPhonie, co moim zdaniem sprowadza się do HTML5.


2
To nie odpowiada na pytanie ani w ogóle nie jest powiązane. „HTML5” nie jest odpowiedzią, ponieważ na przykład wbudowana aplikacja YouTube nie jest „HTML5”.
Jason Salaz

1

Przesyłane wideo na Youtube jest konwertowane na wiele formatów, rozmiarów i kodeków ( nie tylko wideo FLV / VP6 !).

W ten sposób Youtube może zaoferować najlepszą kompatybilną opcję, gdy poprosisz o wideo w zależności od aplikacji / przeglądarki internetowej (mobilnej lub nie) / przepustowości.


0

Co technologia kodowania H.264 ma wspólnego z Adobe Flash i aplikacjami do osadzania treści?

H.264 to kodek protokołu. Oznacza to, że używasz tego protokołu do „tworzenia” filmu. Po utworzeniu filmu potrzebujesz aplikacji do jego odtworzenia. Tak właśnie działa Adobe Flash (i wiele innych aplikacji). Zobacz stronę Wikipedii .

To, co mówi pan andyface, ma znacznie większy sens. Podejrzewam, że Safari obsługuje HTML5.


1
Protokoły i kodeki to dwie bardzo różne rzeczy. Protokół jest metodą komunikacji, kodek oznacza Compressor / Decompressor. HTTP to protokół, a H.264 to kodek.
Jason Salaz

tak i nie, mówisz o protokołach komunikacji sieciowej, ale: „Protokół jest zbiorem wytycznych lub reguł”. Kodek jest podzbiorem protokołu
Alex Angelico
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.