Wyłącz ekran główny iMaca podczas pracy na zewnętrznym komputerze


10

Mam iMaca na zewnętrznym wyświetlaczu i chciałbym pracować tylko na zewnętrznym wyświetlaczu i wyłączać / wyłączać iMaca, tak jak na przykład „tryb klapki” na Macbooku. Działa z systemem Windows w Bootcamp, ale nie na partycji Mac. Wyświetlacz iMaca jest zbyt błyszczący i powoduje bóle głowy, gdy pracuję, gdy świeci słońce.

Jak mogę wyłączyć ekran iMaca, aby nie obciążał mojej karty graficznej, wyświetlacza itp.?


Czy wypróbowałeś już folię przeciwodblaskową, taką jak radtech.us/products/clearcal-displays Połyskliwe ekrany lepiej przepuszczają światło i mniej rozpraszają kolory; Podejrzewam również, że kwaśne wytrawienie szkła byłoby katastrofą środowiskową; może film by pomógł?
Colin

Odpowiedzi:


2

Udało mi się za pomocą switchresx. Polecenie terminalu

brew cask install switchresx

następnie otwórz Preferencje systemowe, SwitchResX

Kliknij ikonę, ustaw zestaw wyświetlania z wyłączonym głównym wyświetlaczem, ustaw skrót klawiszowy (ctrl-opt-f1 dla mnie), zapisz i zamknij SwitchResX

Następnie, jeśli chcesz użyć trybu pojedynczego wyświetlacza zewnętrznego, naciśnij skrót klawiszowy et voilà


1

Rozwiązanie oldschoolowe: Kup stocznię materiału blokującego światło w lokalnym sklepie z materiałami. Zawieś go nad monitorem (lub przyklej taśmą u góry ekranu, jeśli martwisz się nagrzewaniem). To przynajmniej załatwi sprawę. (Uwaga: Upewnij się, że włączono dublowanie ekranu w Preferencjach wyświetlania, aby nie zgubić wskaźnika myszy poza krawędzią używanego ekranu.)


0

Niestety nie jest to możliwe, możesz użyć aplikacji do zmniejszenia jasności, jednak wyłączając ją, myślę, że nie!

wiesz, co pozwala dać temu jedną szansę za pomocą okienka preferencji wyświetlania -> Układ -> Przeciągnij pasek menu na monitor, który chcesz jako główny! następnie spróbuj Ctrl + Shift + wysuń to MOGĄ działać, nie sądzę jednak!

LUB spróbuj zmniejszyć jasność lub użyj suwaka jasności w Mac App Store, ale to nie „przestanie stresować karty graficznej”


3
To denerwujące. Nikt w Apple nigdy o tym nie myślał? Znalazłem program SHADES. Zaciemnia monitor iMaca na czarno, a przy normalnym świetle dziennym nie widać, aby ekran był lekko oświetlony. Działa nawet, gdy ten sam ekran jest wspólny dla obu ekranów (kopia wideo). CTRL + SHIFT + EJECT zamyka oba ekrany ... W każdym razie. Dzięki za pomoc.
Nicolas

hm okej, czy spojrzałeś na aplikację suwaka jasności?
Macmaniman

1
@nicolas Czy uprzejmie podasz link do SHADES?
Simon

0

Twój problem istnieje niezależnie od tego, czy iMac jest włączony, czy wyłączony.

Blask słońca (lub innych źródeł światła) nie zniknie po wyłączeniu iMaca, ponieważ szkło nadal odbije zewnętrzne źródło światła. Uważam, że jest gorzej, gdy zasilanie jest wyłączone.

Musisz skoncentrować się na rozwiązaniach ze starego świata: drapowaniu tkanin, obracaniu kąta iMaca do pewnego stopnia, który odbija światło od ciebie (pamiętaj, że kąt padania jest równy kątowi odbicia).

-lub-

Możesz kupić folię przeciwodblaskową na komputerze iMac. Poszukałem https://www.google.com/#q=antiglare+film+for+iMac i znalazłem mnóstwo produktów dla iMaca. Chociaż ta opcja może nieznacznie obniżyć jakość wyparcia, zyskasz znaczne nieruchomości na ekranie za niski niski koszt ~ 30 USD.

-lub-

Możesz kupić mini-mac i przenieść obecny komputer iMac w inne miejsce.


0

Możesz przesunąć palcem do pulpitu akcesoriów i przyciemnić wyświetlacz. W przypadku indywidualistów szara kratka sama w sobie jest dość ciemna i można po prostu usunąć akcesoria. W Yosemite ustawienie pulpitu na solidne czarne tło, przesunięcie palcem, usunięcie wszystkich akcesoriów i przyciemnienie wyświetlacza powoduje, że jest dość ciemno.


0

mam ten sam problem, nie wiem, jak nie można wyłączyć monitora iMaca, nie przerywając wyświetlania zewnętrznego. Mam zarówno aplikacje, odcienie, jak i suwak, używam ich razem i robi się całkowicie czarny, myślę, że na razie to będzie musiało wystarczyć.

Najpierw użyłem aplikacji Shades, aby obniżyć jasność do około 15-20 procent. następnie na zewnętrznym monitorze przyzwyczaiłem się do ikony aplikacji suwakowej na górze ekranu, aby obniżyć monitor iMaca do końca, aby uzyskać czarny kolor.


0

Usunąłem szklany ekran z komputera iMac z końca 2009 roku. Dzięki temu komputer był użyteczny. To nie sam LCD powodował najgorsze odbicie olśnienia, to szklane okno z przodu. Mogę zostać usunięty. Po usunięciu komputer nie wygląda tak dobrze. Możesz kupić panel bez szkła (być może nadal dostępny) lub zakryć krawędzie taśmą. Moje rozwiązanie nie wyglądało dobrze, ale ekran sprawił, że komputer był całkiem użyteczny. Zachowaj szybę na wypadek, gdyby trzeba ją przenieść lub zabezpieczyć ekran LCD.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.