Losowy dźwięk migawki


9

Co jakiś czas słyszę głośny dźwięk z mojego komputera Mac. Brzmi jak migawka aparatu lub blokada / odblokowanie pęku kluczy. Wszystko zaczęło się kilka tygodni temu.

Obawiam się, że coś robi zdjęcia mojego ekranu i gdzieś je przesyła.

Przeszukałem Google i okazało się, że inni doświadczyli tego samego problemu. W oparciu o sugestie zainstalowałem 2 aplikacje antywirusowe (oczywiście pojedynczo), przeskanowałem komputer i nic nie znalazłem; sprawdziłem Monitor aktywności pod kątem nieznanych procesów - żadnego nie mogłem zidentyfikować; przeglądałem wszystkie zwykłe miejsca (~ / Library / LaunchDaemons, ~ / Library / LaunchAgents, / Library / LaunchAgents) - nie widziałem nic niezwykłego.

Czego mi brakuje, co jeszcze powinienem spróbować, czy po prostu przesadzam i jest prosta odpowiedź?


Czy dźwięk dochodzi z komputera lub z drukarki. Miałem to samo, ale okazało się, że to drukarka

1
Czy zauważyłeś, że kamera FaceTime świeci się? i.imgur.com/Siiij6O.jpg
Josh Hunt

1
Pochodzi z mojego komputera. Wyciszenie głośnika powoduje wyciszenie dźwięku (chociaż to nie rozwiązuje problemu :). Oświetlenie kamery NIE włącza się podczas odtwarzania dźwięku. Bardziej boję się zrzutu ekranu niż zdjęcia twarzy :)
Traveling Tech Guy

Czy możesz sprawdzić, czy słyszalny dźwięk to migawka czy kłódka ? Po prostu zagraj je natychmiast po usłyszeniu nieoczekiwanego dźwięku, aby się upewnić.
dan

2
Dlaczego haker miałby napisać plik dźwiękowy do wykonania migawki ekranu?

Odpowiedzi:


7

Wyszukiwanie źródła tego dźwięku może przebiegać na 2 ścieżkach: która aplikacja go wytwarza i który to dźwięk.

Która aplikacja?

Oto prosty sposób kontrolowania, czy dźwięk ten pochodzi ze standardowego zrzutu ekranu.

Wpisz następujące polecenie dwukrotnie:

ls -lu /usr/bin/screencapture

Po pierwsze, kiedy tylko chcesz. Następnym razem, zaraz po usłyszeniu dźwięku migawki.

To polecenie wyświetli czas, kiedy to polecenie zostało ostatnio uruchomione.

Który dźwięk?

Szybka identyfikacja

Oto pierwsza próba upewnienia się, który dźwięk jest używany. Nie można próbować rozpoznać dźwięku, uruchamiając aplikację i wypróbowując cały dźwięk, jaki może wygenerować za pomocą interfejsu graficznego.

Jedynym praktycznym podejściem jest używanie szybkich linii poleceń tuż po usłyszeniu niechcianego dźwięku. Otwórz okno Terminallub xtermi wprowadź, tak jak 4 wiersze polecenia określające funkcje krótkich nazw, aby przetestować 4 zbliżające się dźwięki:

shutter() { afplay '/System/Library/Components/CoreAudio.component/Contents/Resources/CoreAudioAUUI.bundle/Contents/Resources/Grab.aif' ; }
lock() { afplay '/System/Library/Frameworks/SecurityInterface.framework/Versions/A/Resources/lockClosing.aif' ; }
unlock() { afplay '/System/Library/Frameworks/SecurityInterface.framework/Versions/A/Resources/lockOpening.aif' ; }
safe() { afplay '/System/Library/Components/CoreAudio.component/Contents/Resources/CoreAudioAUUI.bundle/Contents/Resources/Sticky Keys Locked.aif' ; }

W Mountain Lion te dźwięki się poruszyły. Następnie funkcje te należy zdefiniować za pomocą:

shutter() { afplay '/System/Library/Components/CoreAudio.component/Contents/SharedSupport/SystemSounds/system/Grab.aif' ; }
lock() { afplay '/System/Library/Frameworks/SecurityInterface.framework/Versions/A/Resources/lockClosing.aif' ; }
unlock() { afplay '/System/Library/Frameworks/SecurityInterface.framework/Versions/A/Resources/lockOpening.aif' ; }
safe() { afplay '/System/Library/Components/CoreAudio.component/Contents/SharedSupport/SystemSounds/accessibility/Sticky Keys Locked.aif' ; }

Pozostaw to okno otwarte, a gdy tylko usłyszysz niepożądany dźwięk, uruchom kolejno te cztery polecenia, aby usłyszeć, które z nich zostało odtworzone:

shutter
lock
unlock
safe

Następnie, aby mieć pewność, możesz jeszcze raz zweryfikować czas dostępu do określonego pliku dźwiękowego za pomocą -luopcji ls. Na przykład możesz potwierdzić, że dźwięk blokady był odtwarzany za pomocą:

ls -lu '/System/Library/Frameworks/SecurityInterface.framework/Versions/A/Resources/lockClosing.aif'

Głębokie wyszukiwanie

Jeśli to szybkie podejście się nie powiedzie, oto polecenie identyfikujące plik, który został użyty przez system do odtworzenia dźwięku w ciągu poprzedniej godziny ( -atime -1h):

find /Library /System/Library \( -type d \( -name "iTunes" -o -name "GarageBand" -o -name "Apple Loops" \) -prune \) -o \( \( -name "*.aif*" -o -name "*.wav*" -o -name "*.m4a*" \) -atime -1h -exec ls -luT {} \; \) 2>/dev/null

Jeśli to polecenie niczego nie zgłasza, następnym krokiem będzie przeprowadzenie tego samego głębokiego wyszukiwania w katalogu HOME:

find ${HOME} \( -type d -name "iTunes" -prune \) -o \( \( -name "*.aif*" -o -name "*.wav*" -o -name "*.m4a*" \) -atime -1h -exec ls -luT {} \; \) 2>/dev/null

Bardzo, bardzo niesamowita odpowiedź. Nie mam dźwięku Stickey Keys w Mountain Lion - czy jest jakieś odniesienie, którego użyłeś do zebrania tych plików? mdfind aif | grep -v GarageBand | grep -i Stickyjest dla mnie pusty.
bmike


Nadal występuje - myślę, że teraz jest to spowodowane przez Chrome lub problem sprzętowy (dreszcz). Ale zaakceptuję twoją odpowiedź, ponieważ jest dokładnie zbadana. Dzięki!
Podróżujący facet techniczny

→ Facet: jeśli zidentyfikujesz plik dźwiękowy, będziesz mógł znaleźć oryginalną aplikację. Poinformuj nas o swoich wynikach;).
dn

Aktualizacja systemu macOS Sierra:/usr/sbin/screencapture
Ricardo,

2

Czy może to być dźwięk odtwarzany przez baner reklamowy? Wypróbuj adblocker, aby eksperymentować. Na przykład, jeśli używasz Firefoksa, możesz skonfigurować http://adblock.mozdev.org i do zobaczenia, że ​​zauważysz, że dźwięk nadal występuje lub nie.

Kiedyś miałem dziwny dźwięk, który brzmi jak dźwięk systemowy, ale w końcu odkryłem, że była to reklama wyświetlana na wielu stronach, które odwiedziłem.


Nie. Używam AdBlockera i Ghostery we wszystkich moich przeglądarkach
Travelling Tech Guy

2

Inna możliwość: jeśli użyjesz programu Dostęp do pęku kluczy i odblokujesz pęku kluczy, zostanie on automatycznie zablokowany po pewnym czasie, prawdopodobnie 15 minut, i wyda ten dźwięk.

(Tło: byłem zaskoczony tym dźwiękiem i zacząłem szukać w Internecie tego fenomenu „dźwięku migawki”. Korzystając z doskonałej odpowiedzi @ Daniella Azuelosa, byłem w stanie potwierdzić, że to, co usłyszałem, to „blokada” i umieściłem dwa razem.)


1

Ponieważ zrobiłeś sprawdzanie wirusów ect. (I nie sądzę, że oprogramowanie antywirusowe ma plik dźwiękowy)> spróbujmy:

  • sprawdź swoje Centrum powiadomień i wyłącz wszystkie dźwięki dla każdej aplikacji

  • spróbujmy odtworzyć dźwięk, który słyszysz, w Preferencje systemowe> dźwięk> efekty dźwiękowe i zagraj w podświetlony (powinien powiedzieć „wbudowany”), aby sprawdzić, czy twój system jest odpowiedzialny (są to dźwięki alarmowe systemu).

  • Będąc tutaj, wyłącz opcję „odtwarzaj dźwięki interfejsu użytkownika”, aby sprawdzić, czy to Ty wydajesz dźwięki.

Bardziej drastyczne środki: Wyłącz połączenie internetowe, aby sprawdzić, czy dźwięk jest wyzwalany z zewnątrz.


Przez „Centrum powiadomień” rozumiem, że masz na myśli system operacyjny 10.8. Jestem na 10.7.5. Dźwięk nadal występuje, ale teraz rzadziej ...
Podróżujący facet techniczny

0

Zorientowałem się, co to było na moim komputerze. . jest to plik camera.wav w Google Chrome. Jest używany przez jakieś rozszerzenie, ale nie mogę ustalić, który z nich. wyszukaj plik camera.wav, a znajdziesz plik.


0

Najpierw pomyślałem, że jeśli byłby związany z pełnym koszem na śmieci, który by się nie opróżnił! Mój komputer wydaje odtąd niezidentyfikowany dźwięk migawki. Zauważyłem, że zawsze się wyłączało, gdy otwierałem pocztę programu Outlook lub naciskałem przycisk wysyłania i odbierania! Podobnie jak w innych przypadkach, gdy nie wskazywałam na nic myszką. To było niepokojące! Dzisiaj szukałem profesjonalisty od jabłek i okazało się, że jest to dźwięk wyprodukowany przez program Outlook. Jeśli masz program Outlook na komputerze Mac i ten dźwięk denerwuje cię, oto sposób naprawy: Przejdź do programu Outlook - kliknij preferencje - kliknij powiadomienia i dźwięki pod dźwiękami domyślnie odznacz „Brak nowych wiadomości”

Nareszcie pokój! Dzięki Aaron z Apple!


0

Dźwięk migawki aparatu pojawia się co 10-15 minut.

Poszedłem do Dostępność, aby sprawdzić, czy wszystko jest wyłączone ... i ... wyłączyłem / odznaczyłem wszystkie powiadomienia za pomocą dźwięków.

Zobaczmy, czy to zadziała.


0

Dostałem to z powodu rozszerzenia Chrome (jedna z aktualizacji sportowych). Odinstalowałem to. (Naprawdę zły pomysł, aby mieć dźwięk migawki jako powiadomienia, ponieważ przeraża ludzi do diabła).

Spróbuj sprawdzić preferencje, jeśli używa dźwięku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.