Narzędzie ostrzegające, gdy proces zajmuje 100% CPU przez x minut?


9

Często korzystam z baterii i czasami proces / aplikacja ulega awarii w tle i zaczynam pobierać 100% jednego lub więcej rdzeni. To z kolei spala moją baterię znacznie szybciej niż normalnie. Zauważyłem to, ponieważ mój wykres Menu iStat byłby solidny, ale teraz z 8 rdzeniami i często tylko jednym ustalonym nie jest to tak oczywiste.

Zastanawiam się, czy istnieje narzędzie / obserwator, który wyświetli okno dialogowe z ostrzeżeniem, jeśli proces zajmie 100% rdzenia przez ponad 5-10 sekund? W ten sposób mogłem zdecydować, czy zezwolenie na uruchomienie (tj. Kompilacja / renderowanie) jest prawidłowe, czy też należy go ręcznie zabić (tj. Aplikacja uległa awarii).

Nieco przypominam sobie coś takiego jak lata temu, ale nie udało mi się go znaleźć.


Istnieją tutaj różnego rodzaju narzędzia do monitorowania systemu OS X: mac.majorgeeks.com/mg/sortname/monitoring.html Może jedno z nich pomoże.
Faiz Saleem

Dzięki, ale specjalnie szukam takiego, który wyskakuje.
jb510

Zwykle działam smcFanControl, który zapewnia temperaturę rdzenia procesora. To plus fizyczne ciepło w górnej części klawiatury wystarczy, aby ostrzec mnie o takich rzeczach
Steven Lu

Odpowiedzi:


5

Nie wiem, czy przyjmie przedział czasowy jako parametr, ale atMonitor zdecydowanie dostarczy powiadomienia Growl na podstawie określonych kryteriów.

Wyzwalacze

Wyzwalacze można skonfigurować tak, aby aktywowały dowolny skrypt, gdy wstępnie zdefiniowana wartość osiągnie swój cel. Na przykład skrypt może zostać napisany do administratora systemu poczty e-mail, gdy użycie procesora przekroczy 90%. Uwzględniono dwa przykładowe skrypty, jeden podstawowy, a drugi nieco bardziej zaawansowany przy użyciu GROWL.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.