Jak zmusić aplikację OS X Notes do utraty formatowania po wklejeniu tekstu ze schowka?


44

Chociaż uważam, że Notes.app jest bardzo przydatny, szczególnie ze względu na integrację iCloud z odpowiednikami aplikacji na iOS, jestem bardzo zirytowany formatowaniem tekstu używanym przez aplikację.

Chcę tylko móc skopiować tekst ze stron internetowych i wkleić go jako zwykły tekst w tej aplikacji.

Czy jest jakiś sposób na uzyskanie tego? Może jakiś menedżer schowka, który może działać w tle, lub nawet inna aplikacja, której mogę użyć do uzyskania tego.

Chociaż chciałbym zachować pogrubienie i hiperłącza, nie chcę zachowywać żadnych czcionek ani rozmiarów podczas wklejania tekstu.

Uwaga: rozwiązanie powinno być przezroczyste - nie wymagając ode mnie wykonywania dodatkowych kroków w celu wklejenia V.

Odpowiedzi:


68

Możesz użyć OptionShift- Vdo wklejenia i dopasowania bieżącego stylu. Spowoduje to usunięcie wszystkich poprzednich formatowań, łączy itp.

Jeśli chcesz ustawić tę czynność jako domyślną po naciśnięciu V, otwórz Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Skróty klawiaturowe i wybierz Skróty aplikacji z listy po lewej stronie. Następnie naciśnij, +aby utworzyć nowy skrót, wybierz Notes.app z listy rozwijanej, wprowadź Paste and Match Style dokładnie w polu Tytuł menu, a następnie naciśnij Vkursor w polu Skrót klawiaturowy. Po naciśnięciu przycisku Dodaj możesz wrócić do pliku Notes.app i kliknąć menu Edycja, aby zobaczyć, że skrót został ponownie przypisany.


Gdybym mógł zamienić skróty, byłoby to świetne rozwiązanie! Dzięki.
sorin,

1
@SorinSbarnea - Właśnie zaktualizowałem swoją odpowiedź, aby pokazać Ci, jak to zrobić.
MattDMo

BTW, to jest na Mountain Lion, nie jestem pewien, czy kroki są inne w poprzednich wersjach ...
MattDMo

1
Możesz także przejść Format > Font > Remove Styledo ustawienia domyślnego formatowania bieżącej notatki.
Iulian Onofrei

Działa to w Sierra. Ważne, aby dokładnie skopiowaćPaste and Match Style
macloo0

Możesz zaznaczyć tekst w aplikacji Notatki, a następnie Format -> Czcionka -> Usuń styl. Niestety nie ma skrótu klawiaturowego dla tego polecenia: /


nie usuwa tabel, próba „Wklej i dopasuj styl” może usunąć tabele.
user432672,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.