Jaka jest dobra przeglądarka / edytor XML dla Mac OS X?


50

Korzystam z edytora XML z XMLmind do edycji / przeglądania plików XML na Macu.

Nie jest źle, ale oczekuję edytora XML dla komputerów Mac. Jakie mam opcje, w tym komercyjne / darmowe oprogramowanie?


Czy po prostu edytujesz XML specyficzny dla komputera Mac (np. „Plist” i „sdef”), czy edytujesz różne schematy?
Philip Regan,

@Philip: Chciałem ogólne rozwiązanie do analizy plików XML.
prosseek

Obowiązkowe: vim jest dla mnie wystarczająco dobry!
Jason Salaz,

Odpowiedzi:


19

Oprogramowanie OS X do edycji XML


8
Z wielu wymienionych tutaj, jakie jest twoje zalecenie? Który jest lepiej opisywany? Które zachowanie jest bardziej podobne do Maca?
Vihung

Napraw link do EditX, który teraz nie jest darmowy. Linked to stara wersja dla PowerPC
hectorpal

JEDNA colud używa także nowego Visual Studio Code Editor (mój ulubiony edytor do tej pory) lub Atom lub MacVIM lub Xcode, Netbeans, Eclipse, IntellijIDEA (w zasadzie dowolne IDE programistyczne obsługuje także podświetlanie składni XML, a większość z nich ma także funkcję uzupełniania kodu), jeśli potrzebujesz również DTD / XSD Sprawdzanie poprawności musisz przyjrzeć się bliżej
konqui

tlen. Warto każdego dolara.
james.garriss

URL XMLMate jest martwy.
Hauke

7

Mimo że wciąż jest to wersja beta, Xmplify jest bardzo przydatnym narzędziem obsługującym XML. Radzi sobie z transformacją DTD, XSD, XPath i XSL w narzędziu


6
Poza wersją beta 59 USD.
Steve Bennett

6

Eclipse działa w systemie Mac OS i jest to jeden z najlepszych dostępnych edytorów XML. Ma sprawdzanie poprawności XSD, autouzupełnianie do tego schematu. Ponadto oferuje graficzny projektant XSD.


1
Wystarczy dodać: Ctrl/⌘+ Shift+ Fsformatuje XML.
arun

4

I oczywiście Emacs z trybem psgml lub nxml będzie edytować XML.


Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Najlepiej, chcesz, aby wyjaśnić, dlaczego odpowiedź jest * prawo „Pomaga również zawierać linki, cytaty i / lub zrzuty ekranu Przejrzyj naszą sekcję pomocy.. Jak odpowiedzieć na pisaniu dobrych odpowiedzi na pytania
Allan

3

Testując to i tamto, zdecydowałem się na Text Wrangler ze skryptem XML Tidy . Jest darmowy i bardzo przydatny do moich celów.


XML Tidy robi wcięcia ... i uważam, że sprawdza poprawność. Najwyraźniej xmllint, którego używa skrypt XML Tidy, może sprawdzić. Czy możesz sprawdzić poprawność XML za pomocą XML Tidy w Text Wrangler?
LarsH

3

IntelliJ IDEA jest ogólnie dobrym IDE, jest dostępny na Macu i obsługuje edycję XML na takie sposoby, jak podświetlanie składni, zwijanie danego zakresu i sprawdzanie poprawności XML. Nie używałem go zbyt często do XML, ale miałem dobre doświadczenia z tym IDE do innych celów, więc pomyślałem, że wspomnę o tym tutaj.


2

Jeśli masz zainstalowane narzędzie Apple Developer Tools, masz XCode, który obejmuje Property List Editoraplikację (pliki listy preferencji Apple są często w formacie XML, stąd nazwa aplikacji).

Możesz znaleźć aplikację tutaj: /Developer/Applications/Utilities/Property List Editor.app


6
Nie sądzę, że Edytor list właściwości może poradzić sobie z ogólnymi plikami XML, jest przeznaczony do edycji określonego formatu .plist.
ghoppe

1
^ To prawda (co powiedział ghoppe). I nawet teraz, gdy jest zintegrowany z Xcode, nie jest już samodzielny, po prostu otrzymujesz surowy, kodowany kolorami kod z numerami linii. Brak trójkątów ujawnienia itp., Takich jak plik .plist .
NOTjust - user4304

Cóż, skarga Xcode na niepoprawny format pliku XML. Więc ... nie jest to dokładnie rodzaj.
hektorpalny

1

TextMate .

Możesz pobrać kod źródłowy z GitHub i skompilować go lokalnie. Następnie w preferencjach zainstaluj odpowiedni pakiet językowy . https://github.com/textmate/textmate

Jeśli podoba Ci się aplikacja, polecam zakup wersji komercyjnej, aby pokazać swoje wsparcie autorowi.


1

Alternatywą dla XMLmind XML Editor jest QXmlEdit Jest również darmowy i bogaty w funkcje. Jest napisany w Qt i działa na Macu, a także na innych platformach, które obsługuje Qt.


1

Zawsze wierzę, że open source to najlepsze i proste rozwiązania. Można spróbować Bluefish lub wsporników , gorąco radzę spróbować, to nie stracisz nic.


0

Szukam tego samego i właśnie natrafiłem na edytor XMLmind XML. Podoba mi się, jak może ładować moje pliki dość szybko.

@rds: Próbowałem używać Eclipse do otwierania moich plików XML, ale zawiesiłoby się ono na moich plikach (> 15 MB). Zauważyłem, że każdy edytor zbudowany w Javie zawiesza się przy próbie otwarcia mojego pliku, lub przynajmniej trwa nieznośnie długo, aby go załadować.


OP wspomniał już o XMLmind.
guwac

XMLmind to także Java, więc czy nie powinien się również zawiesić, @jde?
hd1


0

Znalazłem proste i darmowe oprogramowanie do przeglądania, bez edytora: XML Spy


Witamy, pytaj inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego Twoim zdaniem zalecane oprogramowanie jest lepsze od innych. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb

@ fsb dzięki, moja sugestia jest oparta, że ​​program jest darmowy i prosty, pasuje do mnie :)
Jonas WebDev

To dobrze, ale nie mówi nam nic o oprogramowaniu, dlaczego ci się podoba, w jaki sposób będzie pasować do potrzeb PO, itp. Wolimy, aby odpowiedzi były więcej niż jedną linią. Zobacz porady na temat odpowiedzi .
fsb,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.