Czy istnieje sposób na ograniczenie zamiany systemu OS X 10.6 Snow Leopard?


10

Mam 6 GB na starym Macbooku z dyskiem SSD. Chciałbym uniknąć zapisywania do pliku wymiany w jak największym stopniu. Od czasu mojej aktualizacji zawsze miałem co najmniej 1 do 1,5 GB wolnej pamięci. Jednak zawsze miałem od 2 do 25 MB wykorzystanej przestrzeni wymiany. (Łącznie poza 128 MB) Jak mogę uzyskać 0 MB wymiany, chyba że zabraknie „wolnej” pamięci?

W systemie Linux jest teraz parametr „swapiness”, który kontroluje tendencję do korzystania z swap. Chciałbym podkręcić „zamianę” OS X bardzo nisko, ale nie wyłączać całkowicie zamiany. Chciałbym wiedzieć, że moja maszyna będzie działać wolniej, jeśli kiedykolwiek zabraknie jej pamięci zamiast paniki jądra. Jestem bardzo blisko miejsca, w którym chcę być, ale chciałbym się pozbyć tych zapisów do dużego pliku, który (nieznacznie) skraca żywotność mojego dysku SSD, nie przynosząc mi żadnej korzyści.


Rozumie się, że robisz, co chcesz, i prosisz o odpowiedź na to pytanie - nie będę tego kwestionować. Uważam jednak, że ważne jest, aby wyjaśnić to użytkownikom mniej doświadczonym technicznie: fakt, że twój system się zmienia, szczególnie w tak niewielkiej ilości, wcale nie jest problemem, niekoniecznie źródłem powolności, a nawet naprzeciwko. System operacyjny może zdecydować, że niektóre części pamięci nie będą dostępne, a bardziej skuteczne jest zapobiegawcze zwolnienie niektórych bloków pamięci RAM i uzyskanie bardzo mało prawdopodobnych braków pamięci podręcznej. OS X jest w tym bardzo dobry (zobacz wykorzystanie pamięci RAM przez ukryte aplikacje).
MattiSG,

Odpowiedzi:


6

Nie jestem pewien, czy plik wymiany od 2 MB do 25 MB jest naprawdę czymś, o co należy się martwić. Przydatniejsze może być przyjrzenie się wartościom Page In i Page Out, aby ustalić, jak często dane są zapisywane do wymiany. Liczbę zdarzeń na stronie można znaleźć na karcie Pamięć systemowa aplikacji Monitor aktywności.

Istnieje kilka innych opcji, które możesz wypróbować, ale myślę, że prawdopodobnie nie masz gwarancji, jeśli spróbujesz:

Chciałbym tylko sugerują rozklejanie z istniejącego systemu, ponieważ zużycie na SSD jest prawdopodobnie minimalny zwłaszcza SSD zużycie jest nieco z mitu i tak, a może nie jest .


Dzięki, ale jeśli ponownie przeczytasz moje pytanie, przekonasz się, że w rzeczywistości są dwa pliki po 64 MB każdy. To nie tylko 2 do 25 MB. To całkowita zamiana 128 MB i użycie od 2 do 25 MB. Moim zdaniem denerwujące jest to, że całkowita wymiana wynosi od 64 do 128 MB. To wydaje się wskazywać, że drugi plik wymiany jest dezaktywowany, a następnie ponownie tworzony. To dużo użycia dysku za nic. Wiedziałem już o dwóch modach systemowych, które zasugerowałeś, i wskazałem, że pierwszy mi się nie podoba. Drugi okazuje się być niezbyt dobrze zaprojektowany.
StCredZero

To twoja odpowiedź. Wyłączenie dynamicznego pagera może naprawdę pomóc, ale naprawdę ryzykujesz, że aplikacje staną się większe, gdy zabraknie pamięci RAM. Jeśli brak miejsca w pamięci nie jest dla Ciebie problemem, nie martw się.
Dustin,

Pierwszy link jest martwy.
kenorb

1
Naprawiłem uszkodzony link .... chociaż ta odpowiedź jest teraz 5 lat i prawie 6 wersji macOS jest nieaktualnych.
Mike Meyers,

2

W przypadku tymczasowego rozwiązania można uruchomić sudo purgewymuszanie opróżnienia i opróżnienia pamięci podręcznej dysku, co może nieco zmniejszyć swapowanie (jeśli miałeś kilka dużych plików wymiany /private/var/vm, np. Mam ich 17G w momencie pisania). Jeśli nie zadziała, usuń pliki ręcznie, zostaną one ponownie utworzone.

Możesz także wyłączyć pager dynamiczny (demon wymiany), więc uruchom go w Terminalu (wymagane jest ponowne uruchomienie):

sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.dynamic_pager.plist

Aby ponownie włączyć:

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.dynamic_pager.plist

Niestety w najnowszym OS X musisz również wyłączyć SIP ( System Integrity Protection ), co w rzeczywistości nie jest zalecane. Zobacz: Jak wyłączyć AKA „rootless” ochrony integralności systemu (SIP) w systemie OS X 10.11, El Capitan?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.