Jak mogę wyczyścić pamięć „Inne” w telefonie iPhone 3G?


36

Mój iPhone 3G wyświetla obecnie w iTunes 3,1 GB „Innego” miejsca na dysku i wydaje się, że ta ilość rośnie o około 0,1 GB co kilka dni. Nie mogę znaleźć żadnych dobrych odniesień do tego, do czego ta przestrzeń mogłaby się przyzwyczaić.

Słyszałem o przywróceniu, aby je wyczyścić, co działa przez około jeden dzień, ale potem przestrzeń „Inne” zaczyna się szybko kumulować.

Zrobiłem również czyszczenie całej historii Internetu, wyłączanie indeksowania i usuwanie wyłączonych kont pocztowych, wciąż nie powiodło się. Chciałbym wiedzieć, jak to wyczyścić, lub znaleźć dobre wyjaśnienie, dlaczego mój telefon wykorzystuje całą tę dodatkową przestrzeń.

Oto migawka tego, jak wygląda mój pasek użycia dysku w iTunes: wprowadź opis zdjęcia tutaj

AKTUALIZACJA: Mój telefon nie jest uszkodzony. Jest w magazynie IOS 4.2.1.Powinieneś zaktualizować do 4.latest-for-your-iPhone. Twoja wersja iOS śledzi twój GPS. Może dużo podróżujesz? Uaktualnij do najnowszego systemu iOS i wyłącz lokalizację na jeden dzień. Sprawdź, czy to pomaga w rozwoju.
Moshe

Odpowiedzi:


10

Miałem ten sam dokładnie problem do 2 dni temu postępowałem zgodnie z procedurą opisaną na tej stronie: http://www.ipodrepublic.com/iphone/fixing-issue-other-files-iphone-memory/2010/03/31/ i to działało dobrze. Ponownie utworzone poniżej. Od tamtej pory nie widziałem, żeby mój inny rozmiar się powiększał.

Krok 1: Włącz synchronizację muzyki w iTunes

Po zsynchronizowaniu iPhone'a i zauważeniu, że „inne pliki” zajmują dużo miejsca na iPhonie, odznacz opcję „synchronizuj muzykę” w iTunes przed odłączeniem iPhone'a.

Krok 2: Zainstaluj oprogramowanie DiskAid na komputerze / komputerze Mac (zamiast korzystać z DiskAid (płatny), użyłem iPhone Explorera (który jest bezpłatny))

DiskAid to schludne małe oprogramowanie, które pozwala przesyłać pliki do telefonu iPhone, iPoda Touch lub iPada, traktując je jako dysk USB. Oferują bezpłatną wersję próbną oprogramowania, więc nie trzeba go kupować za pierwszym razem, gdy trzeba go używać.

Upewnij się, że Twój iPhone jest podłączony do USB podczas otwierania DiskAid. Gdy program jest uruchomiony, w lewym dolnym rogu wyświetlany jest napis „Folder DiskAid”, kliknij listę rozwijaną i wybierz „foldery multimedialne”.

Krok 3: Przejdź do folderu iTunes Control, a następnie do folderu Muzyka

W DiskAid zobaczysz przegląd wszystkich folderów i plików na twoim iPhonie. Przejdź do folderu kontrolnego iTunes, a następnie do podfolderu o nazwie Muzyka. W folderze Music prawdopodobnie zobaczysz wiele podfolderów zaczynających się na „f”.

Krok 4: Usuń / usuń wszystkie podfoldery w Muzyce

Usuń wszystkie podfoldery w folderze Muzyka. Obejmują one pliki zajmujące pamięć iPhone'a w „innych plikach”.

Krok 5: Otwórz iTunes i zsynchronizuj iPhone'a

Gdy „iTunes Sync” jest nadal wyłączony w iTunes, zsynchronizuj iPhone'a. Spowoduje to usunięcie wszystkich plików muzycznych z telefonu iPhone, ale zachowa całą pozostałą zawartość. Nie przejmuj się tym, ponieważ w kolejnych krokach zsynchronizujesz muzykę z powrotem na swoim iPhonie.

Krok 6: Odłącz iPhone'a i uruchom go ponownie

Po zakończeniu synchronizacji iPhone'a odłącz go i uruchom ponownie. Ponowne uruchomienie odbywa się poprzez przytrzymanie przycisku „wyłączania” w prawym górnym rogu w tym samym czasie, co przytrzymanie przycisku sterowania. Przytrzymaj oba, aż iPhone wyłączy się, a na ekranie pojawi się logo Apple przed zwolnieniem obu przycisków. Ta czynność spowoduje ponowne uruchomienie telefonu iPhone.

Krok 7: Podłącz ponownie iPhone'a do iTunes i ponownie sprawdź „synchronizuj muzykę”

Spowoduje to przywrócenie muzyki na iPhonie i nie powinno być widać, że „inne pliki” zajmują pamięć iPhone'a. Po zakończeniu synchronizacji iPhone powinien zostać ponownie posortowany.

Jeśli nadal widzisz, że „inne pliki” zajmują pamięć na iPhonie, prawdopodobnie zrobiłeś coś złego lub pominąłeś podfoldery w kroku 4.

Usuń także ten sam typ podfolderów w folderze PWNTunes Itunes Control, jeśli masz jailbreak i masz zainstalowane PWNTunes.


2
Ludzie, powyższa odpowiedź Owena całkowicie działa. Na iPhonie miałem ogromną „inną” 9 GB i nie miało to nic wspólnego z uszkodzonym telefonem lub zapisaną zawartością. Jak sugerował Owen, wyczyszczenie folderów muzycznych załatwiło sprawę.

2

Jeśli masz jailbreak, możesz użyć iFile (nie darmowy, ale wart 4 USD) od Cydii, aby dowiedzieć się, ile miejsca zajmuje dany folder na twoim iPhonie.

W iFile naciśnij niebieską strzałkę po każdym folderze i spójrz na Rozmiar w Atrybutach . Zrób to dla wszystkich folderów i podfolderów, aż będziesz w stanie wyzerować, co zajmuje miejsce na twoim urządzeniu.


iFile jest w rzeczywistości darmowy, ale prosi o darowiznę w taki sposób, że płacisz za nią jak każdą płatną aplikację, jeśli chcesz.
cregox

@Cawas Mam na myśli iphone.heinelt.eu/?Applications:iFile Wydaje mi się, że nie jest za darmo
Andris

Andris, nie sądzę, że Cydia ma więcej niż 1 plik iFile . Jak powiedziałem, kiedy otworzysz go na Cydii, jest niebieski jak każda płatna aplikacja i mówi 4 USD. Ale spójrz na niebieski przycisk. Nie mówi „kup” (przynajmniej nie przywykł). I mówi „Pakiet komercyjny + bezpłatny okres próbny”. Mam go za darmo, używam go bardzo rzadko, więc nie chciałem za to płacić i mogę go nadal używać. To jak każdy inny darmowy okres próbny na Cydii, ale nie ma limitu czasu.
cregox

Poprzednie wersje iFile były całkowicie darmowe. Teraz, gdy go otwieram, mówi „iFile jest teraz ShareWare” i prosi o darowiznę. Uważam, że jest to bardzo dobry sposób na prowadzenie działalności, ponieważ nie zarabiam na U $, a 1 złotówka to coś, co muszę zadbać o to, jak wydawać, ponieważ gdybym tylko kupił każdą używaną aplikację, popsułbym. Więc kupuję tylko te, których najczęściej używam, a iFile nie jest jednym, nawet jeśli jest naprawdę fajny. - w sumie przepraszam za bycie tak gadatliwym. : P
cregox

1

Zobacz tutaj podobne pytanie. Najprawdopodobniej „Innym” jest twoje jailbreak (Cydia lub inna) ... czy jesteś jailbreakiem?

Jeśli nie, inne znalezione pomysły to:

 • Usuń kontakty
 • Usuń notatki
 • Usuń zdarzenia kalendarza
 • Usuń zapisane wiadomości e-mail
 • Usuń stare teksty

1
Zaktualizowałem moje pytanie, nie jailbreak, więc ta część nic nie zmienia. Trudno mi jednak zrozumieć, w jaki sposób kontakty, notatki, kalendarze i wiadomości SMS mogą stanowić 3,1 GB miejsca. Nie pobieram wiadomości e-mail na telefon, używam albo IMAP / Exchange. Nawet jeśli miałoby to buforować zawartość tych skrzynek, w sumie są one mniejsze niż 1 GB, co wciąż powoduje, że brakuje mi całej tej przestrzeni.
Wally Lawless

0

Oprócz zakładek, kalendarzy, kontaktów, e-maili i notatek zauważyłem, że „żółty” pasek zwiększył się po aktualizacji do nowszej wersji iOS.

W pierwszym przypadku można łatwo zmniejszyć zużycie pamięci, usuwając niepotrzebne elementy (zaczynając od wiadomości e-mail); w ostatnim przypadku tak naprawdę nie wiem, jak zwolnić pamięć.

Nie mam dużo pamięci na inne przedmioty; w twoim przypadku pamięć jest wykorzystywana na wiadomości e-mail, kontakty, kalendarze lub notatki.

Wykorzystanie pamięci iPoda


0

Kliknij Resetuj ostrzeżenia na ikonie urządzenia w iTunes, a następnie Synchronizuj. Pozwoli ci to sprawdzić, czy masz awarię wielu aplikacji i pozostawiając dzienniki awarii.


Przepraszam, że to nie pomogło. Dzięki za pomysł, ponieważ pomógł mi zrozumieć, dlaczego niektóre filmy nie były synchronizowane z moim telefonem.
Wally Lawless

0

Każda aplikacja przechowująca informacje - Strony, Liczby, Keynote, Dropbox, VLC, Goodreader itp. - przechowuje te pliki w „innych”. Jeśli otworzyłeś załączniki (dokumenty, pliki PDF itp.) W aplikacji Mail, są one również przechowywane przez krótki czas w „innych”. Następnym razem zsynchronizuj iPhone'a, sprawdź w zakładce „Aplikacje” na dole w sekcji „Udostępnianie plików”. Jeśli masz kilka aplikacji, które mają dokumenty w tym obszarze i nie korzystasz z nich, wyczyść je i sprawdź, o ile mniejszy jest twój „inny”.


Co jeśli nie mam sekcji „Udostępnianie plików”? Jestem na IOS 4.2.1 i 10.2.1.17. Czy to oznacza, że ​​nie mam żadnych aplikacji do udostępniania plików?
Wally Lawless

Nie masz sekcji „Udostępnianie plików” po wybraniu karty „Aplikacje”? Karta „Aplikacje”, o której mowa, to ta sama, w której wybierasz, które aplikacje chcesz zsynchronizować i gdzie możesz rozmieścić aplikacje na ekranach głównych. Jeśli znajdujesz się na tej karcie i na samym dole nie ma sekcji „Udostępnianie plików”, być może nie masz aplikacji z funkcją „Udostępnianie plików”. Inną rzeczą, która przyszła mi do głowy, jest to, czy masz klienta Twittera, czy klienta RSS, który codziennie pobiera informacje i umieszcza je w „Innych”.
Strangelikeus

0

Wypróbowałem tutaj niektóre rozwiązania, ale nic nie działało. Oto, co prawie dla mnie zadziałało. Mam 5,5 GB „innych”, które nie zniknęłyby.

Podłączyłem więc mojego iPhone'a do mojego urządzenia Ubuntu (10.10) i mogłem przeglądać foldery. Klikając prawym przyciskiem myszy każdy folder i wybierając „właściwości”, byłem w stanie zidentyfikować niepoprawny folder Safari i plik „goog-phish-shavar.db” w nim. Nie mogłem znaleźć wielu informacji na temat tego pliku, ale wydaje się, że jest to baza danych sqlite domen, być może do celów kontroli oszustw (ochrona przed phishingiem).

Usunąłem plik, a następnie zsynchronizowałem ponownie, ale znalazłem tam 5,5 GB. Więc zrestartowałem się, wciąż tam jestem. Wyłączone ostrzeżenia przed oszustwem, zsynchronizowane, nadal tam są. Zrestartowano, ponownie zsynchronizowano ... wciąż tam cholernie! podłączony ponownie do Ubuntu, znaleziony i ponownie uruchomiony, zrestartowany, zweryfikowany, że naprawdę, naprawdę zniknął w Ubuntu .. ponownie podłączony i co wiesz - powrócił! Nie mogę się tego pozbyć. ale przynajmniej wiem, co zajmuje całą przestrzeń. Wrócę tutaj, jeśli uda mi się dowiedzieć, jak się go pozbyć raz na zawsze.


1
Możesz wyłączyć ostrzeżenie przed oszustwem w Ustawienia-> Safari. To może pomóc v
Moshe

0

Jeśli Twój telefon nie jest zepsuty , jedyną dostępną opcją może być przywrócenie ustawień fabrycznych i skonfigurowanie telefonu jako nowego telefonu , a nie z kopii zapasowej. Moje inne dane wydają się być związane z tworzeniem kopii zapasowych. To właśnie musiałem zrobić po wypróbowaniu niemal każdej innej wspomnianej opcji.

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych wykonaj następujące czynności:

 1. Przenieś swoje zakupy w iTunes. Upewnij się, że wszystkie aplikacje, książki i muzyka z telefonu są na komputerze. Ponadto twój komputer jest upoważniony do odtwarzania tych zakupów, aby można je było ponownie załadować.
 2. Utwórz kopię zapasową zdjęć. Synchronizuję z iPhoto, ale jeśli używasz Photo Stream, pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową danych w chmurze.
 3. Synchronizuj swoje notatki, kontakty itp. Z chmurą. Kiedy zresetowałem, straciłem notatki córek, ale jej kontakty wciąż były w telefonie. Myślę, że było tak, ponieważ nie miałem zsynchronizowanych notatek z chmurą.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

 1. Po wykonaniu tych kroków przejdź do karty Podsumowanie i kliknij „ Przywróć iPhone'a
 2. Zamiast wybierać z kopii zapasowej, wybierz „ Jako nowy telefon ”.
 3. Po zakończeniu instalacji możesz rozpocząć dodawanie aplikacji, muzyki i zdjęć.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.