Wyszukaj w słowniku z filtrem „Wszystko”


3

Podoba mi się to, że mogę uruchomić aplikację słownika, zaznaczając słowo w dowolnej aplikacji, a następnie wybierając (Nazwa aplikacji)> Usługi> Wyszukaj w słowniku.

Wybiera to jednak filtr Dictionary (zamiast All, Thesaurus, Apple lub Wikipedia). Wolałbym, gdyby zamiast tego wybrał filtr Wszystkie. Czy jest jakiś sposób na utworzenie takiego globalnego elementu menu / skrótu, który działałby tak samo jak wyszukiwanie w słowniku, ale wybrałby filtr Wszystkie zamiast filtru Słownik?

Odpowiedzi:


3

Jedynym sposobem, w jaki mogę to uruchomić, jest utworzenie nowej usługi, która wyszukuje słowo i mówi Dictionary.app, aby użył filtru „wszystko”.

 1. Otwórz /Applications/Automator.app i wybierz szablon usług
 2. w prawej górnej części ekranu powinieneś zobaczyć, że domyślne parametry wejściowe wybrane przez Automatora („Usługa odbiera zaznaczony tekst w dowolnej aplikacji”) są dokładnie tym, czego chcesz
 3. w polu wyszukiwania po lewej stronie wyszukaj akcję o nazwie „Uruchom Applescript” i przeciągnij ją do swojego przepływu pracy
 4. zamień część „(* Twój skrypt idzie tutaj *)” na następujący Applescript, a następnie wybierz polecenie Plik-> Zapisz. Automator poprosi Cię o nazwę Twojej nowej usługi (np. „Przeglądaj we wszystkich słownikach” i od tego momentu Twoja usługa będzie dostępna we wszystkich aplikacjach.

  set dictLocation to "dict:///" & input
  open location dictLocation
   tell application "System Events" to tell process "Dictionary" to keystroke "0"  using command down
  
 5. (opcjonalnie) Możesz także zdefiniować skrót do nowej usługi, przechodząc do „Preferencji systemowych”> „Klawiatura”> „Skróty klawiaturowe”> „Usługi”, znajdując swoją usługę na liście usług i klikając dwukrotnie białe znaki obok niego definiują skrót globalny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.