System RAID z zewnętrznymi dyskami twardymi


1

Mam kilka zewnętrznych dysków twardych ssd (w moim przypadku My Passport). Chciałbym zintegrować je z systemem, który zapewnia niezawodność w przypadku awarii, tworząc nadmiarowe informacje na urządzeniach, płynnie z punktu widzenia użytkownika.

Jaki produkt byłby wart rozważenia?

Odpowiedzi:


2

Najpierw wyjaśnijmy jedną rzecz: RAID to nie to samo, co backup. Budowa macierzy RAID z kilku (prawdopodobnie USB) dysków zewnętrznych miałaby wiele wad. Widzieć to pytanie Zapytałem chwilę o wyjaśnienie. Podejrzewam, że tego, czego naprawdę potrzebujesz, to pasywne i bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych dysków / danych, w którym to przypadku wbudowany w system OS X Time Machine działa świetnie. A jeśli masz Mountain Lion, jest on w stanie wykorzystać wszystkie zewnętrzne dyski do przechowywania kopii zapasowych.


mówisz, że z TM, jeśli mam 2 lub więcej dysków, zajmie się tworzeniem zbędnych danych?
Bob

@Bob Mówię, że na Mountain Lion Time Machine rozłoży kopie zapasowe na obu dyskach. Nie znam algorytmu używanego do rozprzestrzeniania. Wiem tylko, że TM może używać więcej niż jednego dysku.
HairOfTheDog
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.