Co prowadzi do myślenia w systemie Windows, że nacisnąłem klawisz Insert na MacBooku Pro?


62

Uwaga: to pytanie dotyczy sposobu wysłania Insertnaciśnięcia klawisza do systemu Microsoft Windows działającego bezpośrednio na sprzęcie Apple. To nie o tym, jak wykorzystać Insertw OS X lub przez OS X do systemu Windows działa w VM. Zobacz tutaj lub tutaj, aby uzyskać odpowiedzi na pytania i odpowiedzi dotyczące systemów innych niż Windows.

Jakoś w moim edytorze kodu i wierszu poleceń ciągle wciskam klawisz Insert, ale nie jestem pewien, jak to zrobić. Mogę to przełączać, klikając OVR / INS na pasku stanu, ale jaka kombinacja klawiszy jest magicznie gruba palcami?


Ktoś, proszę, pomóż mi i edytuj pytanie, aby wyjaśnić, że pytam o goły metal (nie VM, nie zdalny pulpit, nie OS X w żaden sposób ...) Windows na MBP. Najwyraźniej nie wiem jak to zrobić.
Nick T

Wiele osób odpowiedziało na pytanie zadane w tytule, a nie na szczegóły wyjaśnione w tekście. Zmieniłem tytuł, aby, mam nadzieję, lepiej odzwierciedlić to, o co właściwie pytasz.
nohillside

Odpowiedzi:


86

Najwyraźniej dla Windows działającego natywnie na sprzęcie Apple fn+ returntworzy Insertnaciśnięcie klawisza.


Dziękuję bardzo - nigdy nie dowiedziałbym się, które klucze właśnie zgniotłem. Pomyśl o uratowaniu mojego boczku!
Joel Balmer

16

Podczas uruchamiania Midnight ctrl-TCommander w terminalu na MBP (OSX Yosemite) używam do symulacji INS


9

Kombinacja klawiszy fn+ idaje to samo, co wstawka w systemie Windows.


9

Dzięki nowoczesnemu Macbookowi Pro nie udało mi się tego zrobić. (Widok klawiatury pokazuje tylko minimalną klawiaturę)


Najwyraźniej fn+ returnjest zwycięzcą.

Nie na nowszych komputerach Mac, ta kombinacja klawiszy to po prostu „enter” (zamiast „return”).


2
Czy to w systemie Windows czy OS X? Moje pytanie dotyczyło Win
Nick T

@NickT, jak w drugim wątku, Fn + Return ocenia po prostu Return on my hardware
ekkis

1
Myślę, że to się zmieniło w ostatnim sprzęcie. Głosuję za błędnymi odpowiedziami i poprawiam twoje. Jeśli ktoś chce udzielić odpowiedzi, która zawiera listę komputerów Mac z uruchomioną wersją systemu operacyjnego oraz w jakiej aplikacji (VM, Bootcamp), która kombinacja klawiszy = Wstaw, cóż, otrzyma opinię. To pytanie jest otwarte w całym Google ze względu na wiele różnych konfiguracji komputerów Mac. Próbowałem na 4 różnych komputerach Mac i odnosiłem różne sukcesy. Nie pomaga to, że istnieją proste aplikacje do ponownego wiązania, które ukrywały złożoność problemu.
geoO

Ani trochę. Crtl + Enter zachowuje się jak Enter.
Kornel,

@Kornel w 2013 roku, z moim ówczesnym komputerem MacBook Pro, został przetestowany jako działający. Nie mogę mówić za dzisiejszymi modelami - wróciłem do myślików i systemu Linux. Pamiętaj też, że w ogłoszeniu nie ma wzmianki o ctrl.
demure

6

Chciałem tylko zaznaczyć, że możesz odwzorować dowolny klucz lub kombinację klawiszy w OSX na dowolną inną kombinację klawiszy lub kluczy za pomocą Karabinera .

W moim przypadku używam następującej konfiguracji do wysyłania Insertdo systemu Windows za pośrednictwem TeamViewer , na przykład podczas uruchamiania oprogramowania czytnika ekranu NVDA (które w dużej mierze polega na użyciu kombinacji klawiszy Insert) do testowania witryn pod kątem dostępności.

<?xml version="1.0"?>
<root>
 <item>
  <name>Fn + Ctrl-Left to Insert</name>
  <identifier>private.fn_ctrl_to_insert</identifier>
  <autogen>
   __KeyToKey__KeyCode::CONTROL_L, ModifierFlag::FN,
   KeyCode::PC_INSERT
  </autogen>
 </item>
</root>

W ten sposób mogę na przykład wysłać Insert+N(co otwiera menu NVDA), naciskając Fn+Ctrl+Nw OSX.


Wspaniale, dziękuję. Wiedziałem, że mogę to zrobić za pomocą Karabinera, ale nie bardzo chciałem rozgryźć ich konfigurację XML. Dziękuję bardzo, bardzo!
James T Snell,

To jest właściwa właściwa odpowiedź!
James T Snell,

@Doc w programie odpowiadającym nie wydaje się, aby system Windows działał na ich sprzęcie, ale zdalnie. Zadaj osobne pytanie, jeśli chcesz, aby była to „prawidłowa odpowiedź”: P
Nick T

@NickT: Tak, rozumiem. Użyłem tego rozwiązania, aby pomóc mojej matce, która RDPs do Windowsa i potrzebuje klucza Insert do swojej pracy. Używa go wiele razy dziennie, działa świetnie.
James T Snell

Pracuję również na maszynach wirtualnych za pomocą VMWare Fusion, więc w jakiś sposób uruchamiam system Windows na swoim sprzęcie (poza wirtualizacją).
Joshua Muheim

3

odpowiedź brzmi Fn + m

aby jednak działało:

 1. Uruchom klawiaturę ekranową (Windows 2012: Klawisz Windows + C, aby przywołać panele, kliknij Szukaj, wpisz „klawiatura”)
 2. Kliknij Opcje
 3. Włącz klawiaturę numeryczną
 4. Upewnij się, że NumLock jest wyłączony (abyś mógł zobaczyć klawisz Ins, gdzie byłoby 0)
 5. na zwykłej klawiaturze „m” jest tam, gdzie 0, dlatego Fn + m = Wstaw

2

Używam klawiatury Apple Wirelss model A1314 na laptopie DELL XPS 13 z systemem Ubuntu 14.04, a dla mnie kombinacja klawiszy Fn + Shift + Return zapewnia, co oferuje Shift + Insert w systemie Windows, czyli wklej.0

fn + Enter działa dla mnie w systemie Windows 8.1 w BootCamp na MacBooku Pro

Inne interesujące kombinacje klawiszy:

 • fn + Delete : Usuń następny znak (w przeciwieństwie do Delete, który usuwa poprzedni znak)
 • fn + Shift + F11 : wydrukuj ekran do schowka
 • rightAlt + 3 : # symbol

Wiele z nich znalazłem w https://support.apple.com/en-us/HT5636


OP określa MBP, link do wsparcia. Cytowany przez ciebie stan Fn + ENTER działa tylko przy użyciu „Klawiatury Apple z klawiaturą numeryczną” i wyraźnie pokazuje BRAK wpisu „Wstaw” w „Apple USB i klawiatura bezprzewodowa” lub „MacBook Pro klawiatura ”, której używa OP.
geoO

0

Biorąc pod uwagę różnorodność opcji, które czasem działają lub nie, pomyślałem, aby wypróbować klawiaturę ekranową systemu Windows w menu „Łatwość dostępu”. OSK ma klawisz Wstaw i działa dobrze po wybraniu odpowiedniego okna pierwszego planu. Po zakończeniu zamknij OSK i kontynuuj normalnie na maszynie wirtualnej


-1

fn + Enter - działa na systemie Windows 7 zainstalowanym na MacBooku Pro


Który MBP konkretnie? Próbuję skompilować listę sprzętu / systemu operacyjnego Mac, na którym to działa. Wsparcie Apple ( support.apple.com/en-us/HT202676 ) stwierdza, że ​​nie działa z klawiaturą MBP i nie mogę uruchomić Fn + Enter z moim MBP. Czy korzystałeś z klawiatury Bluetooth lub USB? Czy mapowałeś jakieś klucze za pomocą oprogramowania? Której wersji sterowników Bootcamp używasz?
geoO
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.