Jak utworzyć plik tekstowy w folderze


125

W systemie Windows klikam prawym przyciskiem myszy, a następnie istnieje możliwość utworzenia pliku tekstowego.

Jak to zrobić w Macu?


7
Ten problem ma 211 723 odsłon na dzień 10-23-2018 i 5 lat + 7 miesięcy później, a Apple jeszcze go nie rozwiązał. Rozumiem, że może to być kwestia zasady, ale wiele osób pochodzących z systemu Windows zmaga się z tym i wiele czasu jest marnowane na naukę „innego” sposobu otwierania aplikacji, a następnie zapisywania pracy jako pliku. Jeden programista Apple mógłby zaoszczędzić 200 000 nowicjuszy i więcej ...
Ricardo

1
(nie wspominając o tym, że ten problem jest naprawdę starszy, to pytanie jest zadawane w kółko i istnieje wiele kreatywnych rozwiązań, skryptów itp.)
Ricardo

@Ricardo To nie jest to oczywiste, że dodanie menu kontekstowego, aby utworzyć plik tekstowy jest słuszne dla Apple zrobić. Dodanie takiego elementu menu przyspieszyłoby użytkowników, którzy z niego skorzystaliby, ale spowolniłoby wszystkich użytkowników, którzy nie używaliby go, zmuszając oczy i kursor myszy do pominięcia tego elementu menu. Wiele osób (w tym ja) chce tej funkcji, ponieważ często tworzy pliki tekstowe, ale możliwe jest, że kompromis nie jest tego wart dla większości użytkowników.
Rory O'Kane

Chociaż New Folderopcja jest już dostępna, rozumiem, że dla niektórych osób element menu kontekstowego może nie być idealnym sposobem rozwiązania tego problemu w systemie macOS; IMHO, co należy rozwiązać: po przejściu do folderu w interfejsie GUI Findera pozwól użytkownikowi szybko utworzyć plik w tym folderze.
Ricardo

Odpowiedzi:


14

Jeśli masz otwarte okno Findera, użyj Spotlight, aby otworzyć TextEdit. Gdy będziesz gotowy do zapisania pliku, naciśnij + przeciągnij ikonę pliku tekstowego z paska tytułu TextEdit do okna Findera, w którym chcesz go zapisać.


10
1. Pasek tytułowy TextEdit nie ma ikony pliku tekstowego. 2. TextEdit nie oferuje zapisania go jako zwykłego pliku txt. Możliwy jest tylko RTF, .html, odt, word i webarchive
bitbonk

1
1. Ikona paska tytułu pojawia się wkrótce po utworzeniu nowego dokumentu. 2. Textedit można skonfigurować do domyślnego używania zwykłego tekstu. Oznacza to, że nowe pliki zostaną zapisane jako txt, a nie rtf. 3. Musiałem użyć opcji + przeciągnij, aby przenieść plik do żądanej lokalizacji, zamiast tworzyć skrót.
Samuel Coskey

2
Działa to tak długo, jak najpierw ustawiasz nazwę pliku, klikając kursor skierowany w dół po prawej stronie „Bez tytułu”. Wystarczy ustawić nazwę, pozostawić „gdzie” jak jest, a będziesz mógł przeciągnąć.
Jasper de Vries

2
Począwszy od High Sierra, najłatwiejszym sposobem zapisania jako tekstu jest wybranie „Format”> „Utwórz zwykły tekst” przed zapisaniem nowego pliku.
tripleee

65

Możesz to również zrobić w Terminalu. Przejdź do katalogu, w którym chcesz utworzyć plik, a następnie uruchom następujące czynności:

touch file.txt

Lub przekieruj „nic” do pliku tekstowego

> file.txt

4
jakiś prosty sposób, aby przejść do katalogu, który chcę? W przeciwieństwie do systemu Windows nie mogę nawet skopiować tego katalogu jako tekstu
4951

7
W Terminalu możesz wpisać cd, a następnie spację, a następnie przeciągnąć folder do okna Terminal i nacisnąć Return, aby przejść do tego folderu.
Kirk McElhearn,

2
W wersji 10.8 i nowszych można również przeciągnąć folder do okna terminala, przytrzymując polecenie. Lub jeśli skopiujesz folder, ⌘V wstawi jego ścieżkę do Terminala.
Lri

31
Żadne nie stanowią wygody dla użytkowników. W przypadku pliku tekstowego muszę otworzyć terminal, wpisać polecenie i przeciągnąć i upuścić, a następnie wpisać inne polecenie! Daj spokój!
malhobayyeb

1
@malhobayyeb Moja interpretacja tej odpowiedzi brzmi: „jeśli mimo wszystko pracujesz nad wierszem poleceń, nie jest to trudne”, a nie „musisz do tego użyć wiersza poleceń”.
tripleee

17

Najprostsza wersja nie wymaga wybrania pliku ani folderu i dodaje wybrany skrót klawiaturowy .

Część 1: Utwórz nową szybką akcję (była usługa)

W Automatorze utwórz nową szybką akcję :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Z lewej strony kliknij Narzędzia, a następnie przeciągnij „Uruchom Applescript” do prawego panelu.

Zmień dwa menu rozwijane w górnej części prawego panelu, aby przeczytać:

Service receives no input in Finder.app

Zamień WSZYSTKIE purpurowe skrypty na:

tell application "Finder"
  set txt to make new file at (the target of the front window) as alias with properties {name:"empty.txt"}
  select txt
end tell

Zapisz usługę jako „Nowy pusty plik tekstowy” (rozszerzenie .workflow zostanie dodane automatycznie).

Ta usługa jest teraz dostępna w menu Findera w Finderze.

Część 2: Utwórz skrót klawiaturowy

W obszarze Preferencje systemowe ›Klawiatura› Skróty ›Usługi przewiń w dół do opcji Ogólne (na końcu).

Zobaczysz Nowy pusty plik tekstowy z skrótem „brak”.

Kliknij żaden i wpisz wybrany skrót (użyłem cmd alt N ):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz teraz wpisać skrót w Finderze, gdy chcesz utworzyć nowy, pusty dokument tekstowy.

Dzięki Syreeni, którego odpowiedź umożliwiła to, oraz RoG (komentarz poniżej), który napisał wiersz, który automatycznie wybiera nowy plik.


1
Jeśli plik „untitled.txt” już istnieje, usługa generuje komunikat o błędzie, z którym należy się uporać. Zaproponuj kod do obsługi błędów.
user3439894

2
Możesz po prostu usunąć „z właściwościami {nazwa:„ untitled.txt ”}”, co spowoduje utworzenie kolejnych pustych plików. Zostawiłem to, ponieważ chciałem, aby moja odpowiedź była jak najkrótsza i osobiście, jeśli jest już pusty plik, wolałbym zostać ostrzeżony i użyć go niż stworzyć drugi.
Andrew Swift,

3
Dodałem drugą linię AppleScript, tell application "Finder" to select the file "untitled.txt"aby łatwo znaleźć nowy plik, i nacisnąłem klawisz powrotu, aby zmienić jego nazwę.
RoG

Dobry pomysł, dodałem go, by odpowiedzieć, i zapisałem na dole
Andrew Swift,

1
@ Kubuntuer82 Ta odpowiedź na „Kliknij prawym przyciskiem myszy, utwórz nowy plik tekstowy. Jak? ” Ma dodatkowy kod, aby sprawdzić, czy pulpit jest zogniskowany i aby utworzyć plik inaczej, jeśli tak jest.
Rory O'Kane

14

Można to zrobić na dwa sposoby, najłatwiejsza jest pierwsza opcja;

 1. Otwórz TextEdit i wpisz w nim wszystko, czego potrzebujesz, a następnie zapisz go w lokalizacji, w której ma istnieć plik.

  Możesz szybko otworzyć TextEdit , wywołując Spotlight i pisząc Tex ... powinieneś zobaczyć, że największym hitem jest aplikacja, którą chcesz, więc wystarczy nacisnąć Enter, aby ją otworzyć.

 2. Jest to bardziej zaangażowane i wymaga utworzenia AppleScript. Treść skryptu musi być:

  tell application "Finder" to make new file at (the target of the front window) as alias

Wyeksportuj skrypt jako aplikację w bezpieczne miejsce i pamiętaj o zaznaczeniu opcji Uruchom tylko podczas zapisywania. Następnie przeciągnij wynikowy plik na pasek narzędzi w Finderze

Będzie to pozwalają, aby utworzyć pusty plik tekstowy w co kiedykolwiek okno oglądasz w Finderze nazwie untitledktóry można następnie dwukrotnie kliknij Edycja w TextEdit

The Ultimate Beginner's Guide to AppleScript , jest dobry, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o AppleScript.


2
@apricot Mavericks i nowsze wersje wymagają przytrzymania Command + Option podczas przeciągania, aby móc przeciągnąć go na pasek narzędzi Findera. Pamiętaj, aby najpierw wyeksportować skrypt jako aplikację, jak wspomniano powyżej (Plik> Eksportuj).
Matt Browne,

Hm, dla mnie skrypt tworzy nowe untitledpliki w folderze Aplikacje, a nie w bieżącym folderze, w którym jestem.
JustAMartin

W przypadku metody AppleScript muszę kliknąć folder prawym przyciskiem myszy na pokaz usługi. Jak mogę to pokazać, klikając prawym przyciskiem myszy puste miejsce w Finderze?
Ehtesham Hasan

Przeciągnięcie go na pasek narzędzi nic dla mnie nie robi. Czy możesz opublikować gif lub coś takiego?
gman

Nie mogłem wpisać, co chciałem, ponieważ TextEdit otworzył najnowszy plik. Kiedy znalazłem polecenie „Nowy plik” (w menu kontekstowym stacji dokującej!), Utworzyłem plik RTF!
Evgeni Nabokov

14

Oto moje obejście:

 1. Zrób to raz, utwórz pusty plik tekstowy na pulpicie, aby służył jako szablon.

 2. Opt/ Alt-drag ten plik do folderu, aby wykonać kopię.


1
To rozwiązanie jest świetne - moja mała poprawka: umieść pusty szablon w folderze Pobrane, aby zachować czystość pulpitu. Następnie kliknij folder Pobrane w Docku i przeciągnij, jak powiedziałeś, opcję.
spinup

12

Sprawdź moją odpowiedź na stronie - SuperUser .

UWAGA: Po wprowadzeniu SIP ta aplikacja nie działa, chyba że ją wyłączysz. Przeczytaj więcej o tym, jak to zrobić, ale jest to niewskazane.

Wypróbuj XtraFinder .

Ta aplikacja jest po prostu świetna, rozwiązała wszystkie moje podstawowe potrzeby po przejściu z platformy Windows, takiej jak dodanie „Nowego pliku” w menu kontekstowym i pasku narzędzi wyszukiwarki itp. Niektóre funkcje wymienione na ich stronie internetowej -

XtraFinder dodaje karty i funkcje do Mac Findera.

• Zakładki i podwójny panel.

• Ułóż foldery na górze.

• Wytnij i wklej.

• Globalne klawisze skrótu.

• „Kopiuj ścieżkę”, „Pokaż ukryte elementy”, „Ukryj pulpit”, „Odśwież”, „Nowy plik”, „Kopiuj do”, „Przenieś do”, „Nowy terminal tutaj”, „Utwórz symboliczny link”, „Spis treści ”,„ Atrybuty ”,….

• Starsza etykieta dla OSX 10.9 i 10.10. Jasny tekst na ciemnym tle. Przezroczyste okno.

• Kolorowe ikony na pasku bocznym.

• Rozmiar wybranych elementów na pasku stanu.

• Automatycznie dostosuj szerokość kolumn.

• Naciśnij Enter lub Return, aby otworzyć wybór.

• Wyświetl liczbę pozycji folderów w widoku listy.

• Kliknij środkowym przyciskiem, aby otworzyć folder w nowym oknie lub nowej karcie.

• Wiele więcej.

Korzystam z tej aplikacji w systemie OS X 10.9.5 i nie napotkałem żadnych problemów. Ma natywny styl ikony OS X, który dobrze wygląda również na ekranach siatkówki. Oto zrzut ekranu mojego paska narzędzi Findera -

Pasek narzędzi Findera

Ps. ta aplikacja jest również darmowa!


Nie działa to już w OSX.11 bez wyłączenia ochrony integralności, której nawet autor oprogramowania odradza.
hawkeye

7

Jak utworzyć jako usługę Automatora (OS X El Capitan 10.11.5):

 • Otwórz Automator i wybierz Plik> Nowy> Usługa .

 • Następnie z menu rozwijanego wybierz Foldery Usługa odbiera wybrane ...

 • W menu Akcje wyszukaj i dodaj Uruchom AppleSript lub przeciągnij i upuść go z kategorii Narzędzia .

 • Skopiuj i wklej ten skrypt do działania Uruchom AppleScript :

  tell application "Finder" to make new file at (the target of the front window) as alias with properties {name:"untitled.txt"}
  
 • Zapisz usługę jako Nowy plik tekstowy lub podobny.

Powinieneś być teraz w stanie kliknąć folder prawym przyciskiem myszy i znaleźć Usługi> Nowy plik tekstowy .

Uwaga: Błąd pojawi się, jeśli spróbujesz dodać drugi plik untitled.txt do tego samego folderu.


Jeśli nie określisz nazwy pliku, usługa numeruje pliki w ten sposób untitled, a następnie untitled 2itd., Co spowoduje błąd.
Zajo

Działa to całkiem dobrze, dzięki. Czy istnieje sposób na dodanie dwóch funkcji? Czy nowy plik można zapisać bezpośrednio jako „newfile.txt”? W tej chwili otrzymuję opcję Usługi tylko po kliknięciu ikony folderu prawym przyciskiem myszy. Czy istnieje sposób, aby uzyskać tę opcję, klikając okno Findera?
Andrea

Jakiś sposób, aby nie wymagał kliknięcia folderu prawym przyciskiem myszy? Miałem nadzieję, że mogę to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy puste miejsce w oknie Findera.
Ehtesham Hasan

1
@EhteshamHasan Niestety Finder nie wyświetla menu usług (lub czegokolwiek, co można podłączyć do 😕), gdy nie wybiera się żadnych plików wejściowych ani folderów.
Kilian Koeltzsch,

EhteshamHasan i Andrea Di Biagio, zobacz moją odpowiedź poniżej. Nie musisz wybierać folderu plików, aby działał, a usługa jest dostępna w menu Findera, nawet jeśli nic nie jest zaznaczone.
Andrew Swift,

4

Na el capitan (i prawdopodobnie innych) najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jest pobranie skryptu tutaj:

http://www.codium.co.nz/touch%5Fhere%5Fapp/

Następnie otwórz okno wyszukiwarki, kliknij prawym przyciskiem myszy górny pasek> dostosuj pasek narzędzi i umieść skrypt na pasku narzędzi.

Teraz masz go jednym kliknięciem dla wszystkich okien wyszukiwarki, a wyświetli się monit o podanie nazwy pliku zamiast tworzenia głupiej nazwy pliku.

AKTUALIZACJA: Właśnie dla tego zrobiłem repozytorium, które ujawnia kod źródłowy: https://github.com/lingtalfi/newFileWithPrompt


Kiedy wprowadzam nazwę pliku i klikam OK, otrzymujęYou don't have permission to create a file here
JustAMartin

1
@JustAMartin Każda metoda tworzenia pliku zakończy się niepowodzeniem, jeśli nie masz wymaganych uprawnień.
tripleee

Ale mogę zapisać plik w tym samym folderze podczas korzystania z edytora tekstu. To tylko ten skrypt, który zawiódł z błędem, ale inne programy pozwalają tam zapisać.
JustAMartin

Dzięki za to! Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, na jakie natknąłem się po długim googlowaniu. Taka podstawowa funkcja, której MacOS nie obsługuje.
davidfrancis

3

Oto mój skrypt do tworzenia nowych plików ze zbioru szablonów.

Korzystam z FastScripts za pomocą skrótu klawiaturowego, ale możesz zapisać go w aplecie i umieścić na pasku menu, utworzyć akcję automatyzacji itp.

-ccs

-------------------------------------------------- --------------------------
- Autor: Christopher Stone 
- Utworzono: 26.10.2012: 01:27
- Zmodyfikowano: 26.10.2012: 18:26
- Zastosowanie: Finder
- Cel: Utwórz nowy plik z listy typów plików w przednim oknie Findera za pomocą
-: pliki szablonów przechowywane w folderze.
- Zależności: pliki szablonów dostarczone przez użytkownika.
- Szablony: automatycznie tworzy szablon tekstowy - inne są do dostarczenia przez użytkownika.
-------------------------------------------------- --------------------------

próbować

 próbować
  ustaw templateFolderPath na ((ścieżka do obsługi aplikacji z domeny użytkownika jako tekst) i „Script_Support: New_File_Here !:”)
  ustaw szablon templateFolder na alias templateFolderPath
 w przypadku błędu
  ustaw newFilesHereFolder na postać cytowaną (ścieżka POSIX z templateFolderPath)
  ustaw textTemplate na newFilesHereFolder & „Text_Template.txt”
  wykonaj skrypt powłoki „mkdir -p” i newFilesHereFolder & ”;
   kliknij „& textTemplate &”;
   open -R "i textTemplate
  powrót
 zakończ próbę

 powiedz aplikacji „Finder”
  jeśli istnieje przednie okno, to
   ustaw winTarget jako cel okna przedniego jako alias
   ustaw fileTemplateList na nazwę plików templateFolder

   każ mi ustawić fileType, aby wybrał z listy fileTemplateList o tytule „New_File_Here! Templates” z monitem ¬
    Domyślne elementy „Wybierz jeden lub więcej:” {pobierz element 1 z fileTemplateList} z dozwolonym wyborem wielokrotnym

   jeśli fileType ≠ false, to
    ustaw ograniczniki elementów tekstowych AppleScript na (return & templateFolderPath)
    ustaw itemsToCopy na akapity ((templateFolder jako tekst) i fileType)

    powtórz za pomocą i w itemsToCopy
     ustaw zawartość i na i jako alias
    koniec powtórz

    ustaw copiedFiles, aby powielić itemToCopy, aby uzyskać winTarget
    wybierz skopiowane pliki
   koniec jeśli

  jeszcze
   błąd „Brak okien w Finderze!”
  koniec jeśli
 koniec powiedz

o błędzie e numer n
 ustaw e na e i zwróć i zwróć oraz „Num:” i n
 każ mi ustawić dDlg, aby wyświetlał okno dialogowe e z tytułem „BŁĄD!” przyciski {„Anuluj”, „Kopiuj”, „OK”} przycisk domyślny „OK”
 jeśli przycisk zwrócił z dDlg = "Kopiuj", ustaw schowek na e
zakończ próbę

-------------------------------------------------- --------------------------

1
To rozwiązanie jest świetne, jeśli masz Alfreda z powerpackem, więc możesz po prostu użyć skrótu nad oknem wyszukiwarki
David

3

Jest bardzo prosta metoda za pomocą polecenia dotykowego w Automatorze:

Utwórz nową usługę w Automatorze

Utwórz usługę w Automatorze

Ustaw, aby odbierać wybrane „pliki lub foldery” w Finderze

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dodaj skrypt powłoki z uruchomionym hasłem „jako argumenty” i wklej ten kod do powłoki:

for d in "$@"; do
cd "$d"
touch untitled.txt
done

wklej kod

Zapisz to.

Gotowy!


Jeśli chcesz dodać do niego skrót klawiaturowy, przejdź do Preferencji systemowych> Klawiatura

Dodaj skrót

Ciesz się ^^


2

Używam PathFinder jako zamiennika Findera i zawiera to w menu kontekstowym prawym przyciskiem myszy. Jest to prawdopodobnie zbyt drogie rozwiązanie tylko z tego powodu, ale jeśli chcesz mieć lepszą wyszukiwarkę z innych powodów.


2

Istnieją dwa przydatne narzędzia, które można pobrać i zainstalować, które umożliwią utworzenie nowego pliku tekstowego (lub pliku RTF) w aktualnie otwartym folderze przeglądanym za pomocą Findera.

Narzędzia nazywają się NewTextFileHere i NewRTFHere i można je pobrać z

http://mac.softpedia.com/developer/Jonas-Wisser-37498.html

Ikony każdej z tych aplikacji można następnie dołączyć do wszystkich okien Findera.


Lub użyj „stacjonarnego pada” w wyszukiwarce, który to robi i jest wbudowaną funkcją systemu operacyjnego.
farsz

2

Możesz użyć Easy New File Creator , darmowej aplikacji dla systemu macOS.

Korzystając z Easy New File Creator , rozszerzenia Findera, możesz dodać funkcję tworzenia nowych plików w menu kontekstowym Findera. Możesz dostosować nazwę i rozszerzenie pliku, który ma zostać utworzony.


2

Na Macu w wyszukiwarce wybierz plik .txt, przytrzymaj opcję i przeciągnij go, aby wykonać kopię, a następnie edytuj go jak zwykle.
0

Jest to jedna z wielu rzeczy, które robi dla mnie BetterTouchTool . Ma w tym celu wstępnie zdefiniowaną akcję „Utwórz nowy plik w bieżącym folderze”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

W systemie macOS aplikacje tworzą pliki, a nie Finder. Aby utworzyć plik (lub tekstowy), musisz użyć aplikacji do jego utworzenia; na przykład TextEdit, BBEdit, TextWrangler itp.

Aby zapisać plik, wywołujesz „Plik> Zapisz”. Jest to standard w systemie macOS i mają go wszystkie aplikacje.

„Plik> Zapisz” oferuje dialog, w którym możesz wpisać nazwę pliku i wybrać folder, w którym chcesz go zapisać.

Aby zapisać w określonym folderze bez konieczności wcześniejszego przechodzenia do niego:

 • otwórz folder, w którym chcesz zapisać plik (tekstowy) w Finderze
 • podczas edycji pliku… zadzwoń do „Plik> Zapisz” i przeciągnij ikonę folderu z otwartego okna Findera do wyskakującego okienka „Gdzie” okna dialogowego Zapisz: wprowadź opis zdjęcia tutaj Zmienia to miejsce, w którym plik zostanie zapisany.
 • kliknij „Zapisz”.

Jeśli plik został już zapisany, aby go przenieść, możesz wywołać „Plik> Przenieś” i postępować podobnie jak powyżej.


Finder tworzy pliki: archiwa.
Evgeni Nabokov

0

Niesamowita demonstracja @Andrew Swift. Dodałbym kilka rzeczy do skryptu. Najpierw dodaj „w miejscu wstawiania jako alias”, aby pokryć pulpit. Po drugie ((bieżąca data) jako ciąg) jako część nazwy pliku, aby zapewnić, że można utworzyć wiele pustych plików tekstowych o różnych nazwach (znaczniki czasu są fajne)

on tell application "Finder"
  set txt to make new file at insertion location as alias with properties {name:"New_text_" & ((current date) as string) & ".txt"}
  select txt
end tell

Cześć Kano, witaj, pytaj inaczej! Dobrze, że przyczyniasz się do naszej społeczności. Czy mógłbyś jednak umieścić to jako komentarz do odpowiedzi Andrew Swifta zamiast zupełnie nowej odpowiedzi?
Cegła

Hej, Brick, faktycznie próbowałem odpowiedzieć na jego komentarz, ale nie byłem w stanie tego zrobić, ponieważ moja reputacja była zbyt niska, aby to zrobić. Jeśli znasz sposób, aby to osiągnąć, daj mi znać. Tymczasem i tak chciałem zostawić wiadomość tutaj, ponieważ ludzie szukali sposobu, aby to zrobić.
Kano

Wierzę, że możesz zadawać dobre pytania lub udzielać dobrych odpowiedzi, które szybko podniosą twoje punkty reputacji, abyś mógł komentować. Możesz zobaczyć ten link, aby uzyskać więcej informacji: meta.stackexchange.com/questions/214173/…
Brick

Właśnie to zamierzałem zrobić. Kod, który opublikowałem, jest odpowiedzią na konkretne pytanie. Tak się składa, że ​​moje rozwiązanie było oparte na Andrew Swift :) Niezależnie od tego, będę bardziej uważny, gdzie zamieszczam rzeczy, dziękuję.
Kano

Ach, dobra, to musi być mój zły.
Cegła

-1

Moja metoda utworzenia pustego pliku tekstowego jest prosta, ale prostsza:

Po prostu utwórz nowy plik tekstowy w TextEdit, a następnie zapisz jako Rich Text Format „okolwiek.rtf ”

Następnie naciśnij cmd-shift-T, aby przekonwertować go na zwykły tekst.

Powiedz „tak”, gdy pojawi się okno dialogowe z prośbą o potwierdzenie zmiany.

I jesteś skończony.

PS Po zmianie na plik .txt. Następnie możesz go edytować za pomocą dowolnego edytora tekstowego i zapisać, a pozostanie plikiem .txt.


To nie działa. Zmiana nazwy pliku nie zmienia go w inny format, a TextEdit nadal będzie go otwierać jako RTF, niezależnie od rozszerzenia.
tripleee

-2

Mieć komputer z systemem Windows na pokładzie. W Eksploratorze Windows kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny folder, wybierz polecenie Utwórz plik tekstowy. Tworzy plik. Prześlij plik do dowolnej usługi w chmurze lub dołącz do listu. Na komputer Mac pobierz plik w dowolnym miejscu. Zysk!


Posiadanie komputera tylko do tworzenia pliku txt to już kosztowna przesada. Przesyłka pocztowa przełamuje moją barierę.
ankii

Tak, lepiej wydać 2 USD na specjalne narzędzie: apple.stackexchange.com/a/282512/338063
Evgeni Nabokov
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.