Klient czatu Jabber, który wyświetla listę pokoi?


10

Jestem na OS X 10.6.6, a próbowałem Adium oraz iChat, ale nie są iChat nie jest w stanie wykazać listę dostępnych pokoi gdziekolwiek na naszym serwerze firma czatu. Czy ktoś wie o kliencie Jabber, który potrafi? Dzięki!

Aktualizacja : Zobacz moją odpowiedź na dole strony;)

Tak, Adium może!


@Dori dzięki za retag! Mam nadzieję, że ktoś wkrótce pozna odpowiedź na to pytanie. Mam nadzieję, że Psi nie jest jedyną opcją. Z jakiegokolwiek powodu to nie działało, a mój informatyk nie mógł potwierdzić, że serwer nie został poprawnie skonfigurowany, jak sugeruje @VxJasonxV.
mkelley33

Odpowiedzi:


10

Tak więc odpowiedzią na moje pytanie jest użycie Adium . Szczęście odkrycie : miałem odłącz moje konto rozmawiać za pomocą menu Plik, ale kiedy moused nad tekstem „Disconnect: ...”, ukazał się menu kontekstowe, jak można by się spodziewać. Jednak nigdy nie kliknąłem elementu o nazwie Discovery Browser . Pod „Publicznymi pokojami czatowymi” serwera znalazłem listę z JID wszystkich aktywnych pokojów czatowych.


Nie widzę opcji „Czatów publicznych”.
Steve Moser

@ SteveMoser Nie zobaczysz „Publicznych czatów”, jeśli korzystasz z usługi czatu Google. Nie używam już Adium w publicznych pokojach czatowych, ponieważ nie pracuję już w pracy, która ma publiczne pokoje czatowe. Przepraszam, jeśli moja odpowiedź nie dotyczyła Twojej sytuacji. Powodzenia!
mkelley33

2

Jedynym klientem, z którym się zetknąłem, jest Psi . W menu znajduje się pozycja „Odkrycie usługi”, a przeglądanie interfejsu mostu konferencyjnego / mostu MUC POWINIEN wyświetlać wszystkie zarejestrowane pokoje.

Okno wykrywania usług dla mojego serwera XMPP


Dzięki, ale to nie działało dla mnie. Wygląda na to, że od kilku lat nie jest to aktywnie rozwijane oprogramowanie.
mkelley33

To niestety prawda. Faktyczni programiści Psi zmienili Swift, ale powinien on być „prosty” i wierzę, że nie będzie miał opcji, której szukasz.
Jason Salaz

Jeśli Psi nie działało (a na dole zaznaczono pole „Automatycznie uzyskaj informacje”, jest to ustawienie domyślne), podejrzewam, że Twój serwer nie zezwala na przeglądanie węzłów. Wysłałem zrzut ekranu z mojego serwera Jabber, a zobaczysz, że pokoje, w których są ludzie, są na liście.
Jason Salaz,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.