Jak wyłączyć powiadomienia dla jednego kalendarza w iOS6


20

Mam wiele kalendarzy na moim iPhonie (iOS 6) i chciałbym wiedzieć, jak wyłączyć powiadomienia o zdarzeniach tylko dla mojego kalendarza służbowego (to konto Exchange, jeśli to robi różnicę). Nadal muszę mieć możliwość przeglądania i dodawania kalendarza do pracy, więc nie mogę tego wyłączyć.

AKTUALIZACJA : Powodem, dla którego chcę to zrobić, jest to, że jeśli otrzymam alert „praca”, albo:

  1. być w moim biurze i używać programu Outlook do takich rzeczy, lub
  2. być na wakacjach / w domu i nie chcieć widzieć powiadomień o pracy.

Kalendarz musi pozostać włączony, ponieważ stale używam go w telefonie, aby planować czas wolny (wokół zobowiązań do pracy), a także wprowadzać wpisy poza biurem (np. Wizyty u dentysty).


Czy odpowiedzi na apple.stackexchange.com/questions/54857/… również pomagają w twoim przypadku?
nohillside

Dzięki, Patrix, ale niestety żadna odpowiedź nie byłaby dla mnie wystarczająca.
ninjaPixel

Czy możesz edytować swoje pytanie, aby wyjaśnić dlaczego? Może to ułatwić znalezienie odpowiedzi na swoją sprawę.
nohillside

Przepraszamy, ale to, czego szukasz, nie jest możliwe.
Josh Hunt

Naprawdę chciałbym znaleźć rozwiązanie tego problemu. Szczerze mówiąc, wydaje się całkiem rozsądne, aby móc to dostosować - możesz to zrobić za pomocą połączeń i wiadomości. Ale ta część wygląda na coś, na co będziemy musieli poczekać w Apple. Poważnie się temu przyglądałem i dużo myślałem, ale nie byłem w stanie wymyślić nawet hacka (oprócz wyłączenia wszystkich powiadomień o zaproszeniach na kalendarz). Nie zapomnij poinformować Apple, czego potrzebujesz ( apple.com/feedback ). Być może będzie to jedna z ponad 200 nowych funkcji w iOS 7.
bassplayer7

Odpowiedzi:


5

Nie można wyciszyć alertów jednego kalendarza w systemie iOS. Alerty wykorzystują Centrum powiadomień, a opcje Kalendarza w Centrum powiadomień dotyczą wszystkich kalendarzy. Wiem, że nie jest to odpowiedź, na którą masz nadzieję.

Najlepszą opcją, jak wspomniano w komentarzach powyżej, jest wyłączenie kalendarza na koncie służbowym, gdy nie jest to pożądane, i ponowne włączenie go ponownie, gdy jest to potrzebne. Aby to zrobić, wybierz Ustawienia> Poczta, kontakty, inne> Twoje służbowe konto pocztowe. Zsuń kalendarze. Co prawda nie jest to dobra opcja, ponieważ będziesz musiał ponownie pobierać kalendarze za każdym razem, gdy zostanie ponownie włączony.

Inną opcją jest wyłączenie kalendarzy dla tego konta i korzystanie z programu Exchange Outlook Web Access w celu uzyskania dostępu do kalendarzy. Może to być jeszcze gorszy interfejs, ponieważ interfejs OWA nie jest zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych.

Moja ostatnia sugestia to użycie aplikacji innej firmy do zarządzania jednym z Twoich kalendarzy oraz wbudowanej aplikacji Kalendarz do zarządzania drugim. Następnie możesz wyłączyć Powiadomienia w jednej z dwóch aplikacji. Potencjalnie musisz szukać dwóch pozycji kalendarza, ale potencjalnie uzyskasz szczegółową kontrolę, której potrzebujesz. Oto niektóre aplikacje kalendarza do sprawdzenia: Calvetica , MiCal .


4
Nie jest to już prawdą w przypadku iOS 8 (patrz moja odpowiedź).
Ed Brannin

26

Tak, w iOS 8 :

Aby to zrobić, po prostu przejdź do aplikacji Kalendarz, dotknij przycisku „Kalendarze” w środkowym dolnym rogu, aby wyświetlić listę kalendarzy, a następnie dotknij czerwonego „i” po lewej stronie kalendarza, który chcesz zmienić. Przewijanie do samego dołu ujawni opcję „Alarmy zdarzeń” - po prostu wyłącz tę opcję, aby zapobiec wyświetlaniu się alarmów w tym kalendarzu na bieżącym urządzeniu.


1
Niestety wydaje się, że jest to tylko opcja dla iCloud i lokalnych kalendarzy. Na przykład małe kółko „i” nie pojawia się obok moich kalendarzy Google. Dobra wskazówka!
Matt

9
@Matt Teraz w iOS 10, obok kalendarzy od Google pojawia się „i”.
Xji


0

Możesz użyć aplikacji kalendarza innej firmy tylko do ich funkcji powiadomień, co jest dużym rozwiązaniem.

Polecam Calvetiva, Agenda lub Tempus.

Przepływ pracy przebiegałby mniej więcej tak:

  • Wybierz dodatkową aplikację kalendarza.
  • Skonfiguruj dodatkową aplikację kalendarza, aby korzystała tylko z kalendarzy, dla których chcesz otrzymywać alerty (kroki różnią się w zależności od wyboru aplikacji). Niektóre (jak Calvetica) są sprytne i rozszerzają funkcję alertów, umożliwiając opcję drzemki itp.
  • Skonfiguruj powiadomienia i powiadomienia z drugiego kalendarza za pomocą normalnych aplikacji> Powiadomienia, aby wyświetlały się tak, jak chcesz. Będą uruchamiane tylko dla aktywnych kalendarzy w aplikacji.
  • Skonfiguruj zwykłe alerty kalendarza, aby były wyłączone. Usuń z Centrum powiadomień, ustaw styl alertu na brak, a także przejdź do Dźwięki> alerty i ustaw alert kalendarza na brak.

Teraz istniejąca aplikacja kalendarza będzie nadal mieć dostęp do wszystkich kalendarzy, ale nie będzie powiadamiać, aplikacja dodatkowa będzie ostrzegać tylko dla aktywnych.

Wady: trzeba będzie co jakiś czas otwierać, a następnie zamykać kalendarz dodatkowy, aby mógł czytać bieżące alerty z magazynu danych kalendarza i tworzyć z nich własne lokalne powiadomienia.

Mam nadzieję, że uda ci się to obejść, wykonując powyższe kroki, ale używając wbudowanego kalendarza jako selektywnego kalendarza alertów (ponieważ jest on zawsze uruchomiony i nie trzeba go otwierać w celu aktualizacji) oraz używając zastępczej aplikacji kalendarza ze wszystkimi kalendarzami pokazane, ale brak alertów - niestety normalna aplikacja Kalendarz zawiera wszystkie kalendarze, niezależnie od tego, czy kalendarz został wyłączony, czy nie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.