Jaka jest różnica między urządzeniem „agregującym” a urządzeniem „z wieloma wyjściami”?


18

Dla tych, którzy mogą nie być zaznajomieni z tym, OS X daje nam możliwość przesyłania dźwięku do więcej niż jednego urządzenia za pomocą narzędzia Audio MIDI Setup. W rzeczywistości dwie opcje; tworzenie urządzenia agregującego lub urządzenia z wieloma wyjściami. Jaka jest różnica między nimi?

Mam Mac Mini z połowy 2011 r., Podłączony do LCD Dell przez (MiniDP - DVI) i telewizor Samsung przez HDMI (który z kolei jest podłączony do starszego odbiornika A / V za pomocą toslink). Mac Mini jest również podłączony do zestawu głośników stacjonarnych 2.1. Biorąc pod uwagę tę konfigurację, udało mi się uruchomić dźwięk, najpierw tworząc urządzenie z wieloma wyjściami, a potem zdałem sobie sprawę, że większość przewodników wspomina o użyciu urządzenia zbiorczego, czego nie jestem pewien, czy rozumiem, co to naprawdę jest. Czy naprawdę jest różnica, jeśli tak, to jaki jest właściwy sposób na uzyskanie wyjścia audio przez wiele urządzeń?

Odpowiedzi:


22

Urządzenie z wieloma wyjściami umożliwia odbijanie dźwięku na wielu urządzeniach jednocześnie.

Zbiorcze urządzenie pozwala powiązać wiele urządzeń, aby wyglądały jak jedno, pojedyncze urządzenie z większą liczbą we / wy niż w jednym urządzeniu.

Agregacja ma wiele zastosowań w produkcji muzycznej, w których możesz chcieć używać więcej niż jednego urządzenia do przechwytywania dźwięku w tym samym czasie z Logic Audio lub GarageBand. W tym celu agregujesz urządzenia w jedno nowe urządzenie wirtualne i uzyskujesz dostęp do jednego urządzenia z poziomu Logic.

Niektóre przykłady mogą pomóc zilustrować różnicę.

Przykład 1: Urządzenie z wieloma wyjściami

Powiedzmy, że chciałem odtwarzać muzykę w iTunes i jednocześnie odtwarzać dźwięk we wbudowanych głośnikach mojego komputera iMac i AppleTV przez AirPlay. Jak mam to zrobić? Stworzyłbym nowe urządzenie z wieloma wyjściami. Przypisz zarówno moje wbudowane źródła wyjściowe, jak i źródła AirPlay do tego urządzenia, a następnie wybierz je jako moje urządzenie wyjściowe audio w moim komputerze iMac.

Teraz dźwięk odtwarzany w iTunes trafia jednocześnie zarówno do głośników mojego iMaca, jak i do AppleTV - jest dublowany.

Przykład 1: urządzenie agregujące

Powiedzmy, że chciałem nagrywać 4 strumienie mono audio w tym samym czasie, ale wszystko, co mam, to dwa urządzenia wejściowe audio, z których każdy ma na sobie 2 strumienie mono (są to w zasadzie urządzenia przechwytujące stereo). Mógłbym utworzyć urządzenie agregujące z dwóch urządzeń (zakładając, że ich sterowniki obsługują agregację w OS X) i użyć tego nowego urządzenia agregującego w GarageBand lub Logic, a teraz, zamiast widzieć 2 kanały wejściowe, widziałbym 4 kanały dane wejściowe i urządzenia działałyby jako jedno, większe „urządzenie wirtualne”.

Działa w podobny sposób dla ich wyników. Wszystkie działają jako niezależne wyjścia na jednym urządzeniu wirtualnym.


Cześć, konfiguruję urządzenie z wieloma wyjściami, ale mam Apple TV i trzy różne zestawy głośników podłączone do różnych stacji AirPort Express w różnych pokojach w moim domu, a nie tylko Mac i Apple TV. Jak mogę sprawić, aby wszystkie cztery (ATV + AEX + AEX + AEX) były częścią jednego urządzenia do jednoczesnego odbierania dźwięku?
gesze

@gesher, które wydaje się zupełnie nowym pytaniem. Proszę zamieścić jako nowe pytanie.
Ian C.


1
Z powodzeniem stworzyłem urządzenie z wieloma wyjściami do łączenia wyjściowego dźwięku na dwóch kartach dźwiękowych USB, ale nie mam dostępnych zwykłych elementów sterujących głośnością podczas korzystania z niego - ani klawiatura, ani ekranowe elementy sterowania głośnością nie pojawiają się. Czy to z założenia?
acseven

@acseven powinieneś zadać nowe pytanie.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.