Jak mogę sprawdzić, czy film QuickTime jest przygotowany do przesyłania strumieniowego?


2

Dostałem plik QuickTime do umieszczenia na stronie internetowej mojego klienta. Poprosiłem o przygotowanie pliku do przesyłania strumieniowego za pomocą „Fast Start - Compressed Header”, aby wideo zaczęło się odtwarzać, gdy tylko odtwarzacz QuickTime buforuje. (Będziemy nie używaj serwera strumieniowego QuickTime do tego filmu)

Nie jestem pewien, czy dostarczony mi plik spełnia moje żądanie. Po pierwsze, wydaje mi się, że jestem plikiem MPEG4, a nie plikiem wideo MPEG4 opakowanym w QuickTime .mov pojemnik. Ale nawet gdy wyeksportuję krótki ~ 10 sekundowy klip za pomocą „szybkiego startu - skompresowanego nagłówka” i otworzę go w odtwarzaczu QuickTime, nic, co widzę w oknie Właściwości filmu lub Informacje o filmie, nie pokazuje, że dodałem nagłówek szybkiego startu.

Jak ustalić, czy plik filmu QuickTime jest przygotowany do przesyłania strumieniowego za pomocą szybkiego startu, skompresowanego nagłówka?

Odpowiedzi:


1

Możesz spróbować QT Index Swapper przez Renaun Erickson. Jest to aplikacja Adobe AIR, która wykrywa, czy film jest gotowy do pracy w sieci, a jeśli nie, próbuje przenieść indeks (nagłówek) na początek pliku, umożliwiając jednoczesne pobieranie i odtwarzanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.