Czy bezpiecznie jest usunąć folder / Developer w Mac OS X 10.7.5 (Lion)?


16

Mój komputer pierwotnie miał zainstalowany Mac OS X 10.6 (Snow Leopard), ale od tego czasu został uaktualniony do OS X 10.7 (Lion). Zauważyłem, że /Developerfolder nadal znajduje się na dysku twardym, mimo że żaden z jego plików nie wydaje się być modyfikowany przez prawie dwa lata. Czy usunięcie go jest bezpieczne, /Developerczy jest jakiś powód, aby go przechowywać?

Odpowiedź Chrisa Rei zawiera link do przewodnika po odinstalowaniu Xcode , co sugeruje, że zawartość /Developerjest używana tylko w wersjach Xcode wcześniejszych niż 4.3. Zainstalowałem już Xcode 4.6 na moim komputerze, więc powinienem móc go usunąć /Developeri wszystko pod nim. Biorąc to pod uwagę, poniższe zdanie we wspomnianym przewodniku nieco mnie zdziwiło.

sudo /Developer/Library/uninstall-devtools --mode=xcodedir

To polecenie jest w zasadzie skrótem do wspomnianego wcześniej skryptu „/ Developer / Library / uninstall-developer-folder”. Jeśli chcesz porzucić katalog / Developer, uruchom to polecenie zamiast ręcznie go usuwać za pomocą Findera.

Dlaczego powinienem uruchomić ten skrypt zamiast po prostu kasować /Developerw Finderze?

To pytanie jest powiązane, ale nie chcę w pełni usunąć Xcode 4. Chcę tylko usunąć wszystkie ślady Xcode, które nie są potrzebne w najnowszej wersji.

Odpowiedzi:


10

Tak, wygląda na to, że należy go bezpiecznie usunąć, /Developerjeśli masz już zainstalowaną wersję Xcode w wersji 4.3 lub nowszej. Sekcja Xcode w Centrum wsparcia dla deweloperów Apple faktycznie mówi, aby to zrobić (moje wyróżnienie).

Zainstalowałem najnowszą wersję Xcode z Mac App Store, ale poprzednia wersja Xcode (4.2.1 lub wcześniejsza) wciąż się uruchamia. Co powinienem zrobić?


Aby uruchomić najnowszą wersję Xcode, upewnij się, że uruchamiasz Xcode.app z folderu Aplikacje. Xcode 4.3 i nowsze wersje są pakowane w Mac App Store jako pojedyncza aplikacja i są instalowane w folderze Aplikacje jako Xcode.app.

Poprzednie wersje Xcode umieszczały narzędzia i struktury w folderze Deweloper. Możesz usunąć starszą wersję Xcode, przeciągając folder Deweloper do kosza.

Ponadto, jak wskazał bispymusic , /Developernie istnieje już w Xcode 4.3 . W szczególności (moje podkreślenie):

Uproszczenie wynikające z przepakowania Xcode 4.3 jako pojedynczego pakietu aplikacji eliminuje potrzebę /Developerkatalogu zawierającego wcześniejsze wersje Xcode. W rezultacie aplikacja Instaluj Xcode i uninstall-devtoolsskrypt wiersza poleceń nie są już potrzebne.

Uwaga: Przy pierwszym uruchomieniu Xcode 4.3 pojawi się okno dialogowe, aby usunąć aplikację Zainstaluj Xcode z katalogu Aplikacje, jeśli jest on rezydentny, i usunąć starszą instalację Xcode (Rysunek 4). Te działania są opcjonalne, Xcode 4.3 może współistnieć ze starszymi instalacjami Xcode na tym samym komputerze Mac. Niektóre operacje mogą wymagać hasła administratora, aby je włączyć, jeśli zmienisz wersję Xcode na inną.

Rysunek 4 Opcja usunięcia starszych wersji Xcode

Zrzut ekranu Xcode

Jeśli zdecydujesz się nie usuwać tych elementów przy pierwszym uruchomieniu Xcode 4.3, możesz usunąć /Developerfolder i zainstalować aplikację Xcode, przeciągając je do Kosza w dowolnym momencie.


1

Czy zaktualizowałeś już swój Xcode do nowszej wersji, pod jedną z nich /Applications? Jeśli zaktualizowałeś do nowszego Xcode przechowywanego w nowej lokalizacji, a także zainstalowałeś zaktualizowane Narzędzia wiersza poleceń z poziomu Xcode, /Developerto prawdopodobnie masz wszystko w folderze głównym i wszystko możesz bezpiecznie usunąć /Developer. Dla bezpieczeństwa na razie zarchiwizuj folder w innym miejscu, a następnie nuke go później, gdy będziesz pewien, że go nie potrzebujesz.

Jeśli nie zainstalowałeś najnowszego Xcode, domyślam się, że zawartość poniżej /Developermoże nadal być „skuteczna”. W takim przypadku zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby odinstalować narzędzia programistyczne. Upewnij się, że zmienne środowiskowe nie odnoszą się do żadnych ścieżek w folderze.


Tak, zainstalowałem już najnowszą wersję Xcode, ale nie wygląda na to, że zainstalowałem jeszcze Narzędzia wiersza poleceń. Zrobię to teraz. Czy są jakieś zmienne ścieżki, które mogę sprawdzić, aby zapewnić odniesienie do odpowiednich narzędzi wiersza poleceń? (Za co warto xcode-select -print-pathwraca /Applications/Xcode.app/Contents/Developer.)
Chris Frederick

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.