Gdzie rejestruje się homebrew?


43

Czy Homebrew prowadzi dzienniki, a jeśli tak, to gdzie?

Zrobiłem aktualizację brew, która złamała obsługę Pythona w Macvimie, a teraz nie mogę nawet zmusić Macvima do zbudowania. Mam nadzieję, że w dzienniku są jakieś wskazówki.

Odpowiedzi:


44

~ / Biblioteka / Dzienniki / Homebrew /

Homebrew tworzy pliki dziennika w folderze Library pod adresem: ~/Library/Logs/Homebrew/

Możesz przeglądać pliki dziennika, przytrzymując Optioni używając pozycji menu Findera: Idź> Biblioteka , a następnie nawigując do Dzienniki> Homebrew .

Alternatywnie możesz użyć aplikacji Console.app , aby przejść do plików dziennika.

Historia Homebrew

Domyślne tworzenie indywidualnych plików dziennika zostało dodane w 2013 roku do Homebrew.

Problem Homebrew # 10430 mówi o błędach w logowaniu i kompilacji. Raport o problemach wspomina, że ​​plik dziennika nie jest przechowywany, ale wyjaśnia, że ​​dziennik można utworzyć w formacie polecenia:

brew install <formula> 2>&1 | tee install.log

11

Wydaje się, że dzienniki znajdują się w ~ / Library / Logs / Homebrew / ... Można je przeglądać za pomocą narzędzi wiersza polecenia lub aplikacji Console.


1

Działa to w przypadku normalnych instalacji brew, ale nic nie jest rejestrowane w tych katalogach dla usług (na przykład, jeśli zainstalujesz bind, nic nie jest zalogowane ~/Library/Logs/Homebrew/bind), być może dlatego, że musisz uruchomić usługi za pośrednictwem sudo.


1
Czy spodziewałbyś się, że dzienniki zainstalowanych pakietów będą w podkatalogu ~ / Library / Logs / Homebrew? Właśnie spojrzałem i byłem zaskoczony, że 2 pakiety, które zainstalowałem, logują się tam. Moje pierwsze przypuszczenie byłoby, że pakiety będą logować się do „standard” /var/log(lub od homebrew działa użyciu /usr/local, może /usr/local/var/log)
Peter Hanley
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.