Biel na czerni bez odwracania kolorów?


8

Czy w systemie Mac OS X można uzyskać biały tekst na czarnym tle bez odwracania pozostałych kolorów?

macos 

Do wszystkich aplikacji?
Graham Miln

Tak, dla wszystkich aplikacji.

Odpowiedzi:


13

Utwórz niestandardowy profil ICC

Teoretycznie jest to możliwe, tworząc niestandardowy profil ICC dla monitora. Jednak utworzenie profilu ICC nie jest trywialne.

Możesz zobaczyć tę zdolność, patrząc na niektóre ze specjalistycznych profili w /Library/ColorSync/Profiles/. Na przykład profil Gray Tone kompresuje wszystkie kolory w pojedynczy czarny lub biały pasek. Profil Gray Tone ICC

Reprezentacja profilu profilu Zwiększenie lekkości pokazuje, w jaki sposób można odwzorować dowolny kolor na dowolny inny kolor. Lekkość Zwiększ profil ICC

Istnieje wiele problemów związanych z tym podejściem. Tekst Mac OS X jest wygładzony . Odwrócenie tylko czerni z bielą prawdopodobnie spowoduje zarysowanie tekstu; szare piksele otaczające każdą literę nie zostaną odwrócone.

Podejście alternatywne: edycja System.clr

Alternatywnym podejściem jest zmiana kolorów zwracanych przez klasę NSColor firmy Apple . Ta klasa zapewnia kolory i wzory używane w systemie Mac OS X. Plik, w którym przechowywane są kolory programistów, znajduje się pod adresem /System/Library/Colors/System.clr.

Patrząc na przewodnik Apple dotyczący tematów programowania kolorów , podejrzewam, że programista może załadować plik do instancji NSColorList, zmienić kolor i zapisać plik.

Jest to sprzeczne z zaleceniami Apple'a, aby nie zmieniać plików /System, ale jest to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie. Zadanie modyfikacji wymaga osoby znającej cel C i dostępnego czasu na konsultacje.


Dobra odpowiedź @ Graham-Miln, czy mógłbyś to rozwinąć?
conorgriffin

@Griffo, o czym chciałbyś wiedzieć więcej?
Graham Miln

Hej @GrahamMiln bardzo dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się, jak utworzyć profil ICC, ale nie wiem, jak go zastosować. Masz jakieś pomysły?
Devin G Rhode

wyłączenie „wygładzania czcionek” (anty-aliasing) jest dość łatwe. Po prostu wyszukaj „czcionkę” w preferencjach systemowych lub przejdź do ogólnych, powinno być ogólnie na dole. Kiedy będę miał czas, spróbuję edytować profile .icc w folderach ColorSync. W preferencjach systemowych> wyświetlanie> kolory możesz „Kalibrować ...”, aby utworzyć rodzaj domyślnego profilu icc w ~ / Library / ColorSync / Profiles / what-you-named-it.icc. Nie mogę zrozumieć, jak bezpośrednio edytować profil kolorów (.icc) w Photoshopie.
Devin G Rhode

1
@DevinGRhode zastanów się nad zadaniem nowego pytania na temat łatwej edycji profili ICC w systemie macOS.
Graham Miln

1

Możesz włączyć tryb odwracania kolorów i skali szarości w preferencjach ułatwień dostępu - to daje biało-czarne bez dziwnych odwróconych kolorów, ale wszystko byłoby w skali szarości.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.