Przenoszenie plików> 4 GB z komputera Mac na urządzenie z systemem Windows


11

Zwykle, gdy chcę wziąć pliki wideo z komputera Mac do znajomych, którzy używają systemu Windows, przenoszę je na dysk flash sformatowany w systemie plików FAT32 lub na zewnętrzny dysk twardy, ale FAT32 nie obsługuje plików większych niż około 4 GB.

Mógłbym zarchiwizować plik w jakimś formacie wieloczęściowym (np. RAR) lub użyć niezbyt doskonałych sterowników systemu plików użytkownika (MacFUSE) na komputerze Mac do zapisu na dysku sformatowanym w systemie NTFS, ale wydaje się, że powinien być lepszym sposobem. Jakie są inne opcje?


Odpowiedzi:


20

Jeśli masz mniej niż 10.6.5 lub nowszą wersję i Windows Vista lub wyższy, możesz sformatować kartę pamięci lub dysk twardy USB na exFAT, nowszą wersję FAT z obsługą dużych plików i prawie nieograniczoną wielkością partycji. Nie ma żadnych uprawnień do mówienia, więc idealnie nadaje się do przesyłania plików.

Starsze systemy tego jednak nie zobaczą.

Korzystam z tego systemu plików na zewnętrznym dysku twardym WD o pojemności 1 TB i działa pięknie.


Czy 10.6 odczytuje natywnie exFAT? Lub przez MacFUSE?
Loïc Wolff

@Wolff: Natywnie, od 10.6.5
Peter Štibraný

2
+1. To wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, choć czekam, aby przetestować stronę odczytu w systemie Windows, co najmniej później wieczorem. Nie zdawałem sobie sprawy, że OS X uzyskał wsparcie ExFAT. Ponadto, zgodnie z Wikipedią , WinXP może czytać ExFAT z aktualizacją od Microsoft.
Izaak

Sprawdziłem, że udało się przejść do okna WinXP zaktualizowanego specjalną aktualizacją ExFAT, więc założę, że Win7 nie powinien stanowić problemu. Dzięki!
Izaak

3

Masz pięć opcji:

  1. Transfer sieciowy przez FTP lub Sambę bezpośrednio na dysk NTFS na komputerze z systemem Windows
  2. Dysk zewnętrzny z systemem plików NTFS, który jest oczywiście jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić na dysku zewnętrznym, [edytuj-dodaj], chociaż potrzebujesz trochę dodatkowego oprogramowania po stronie Maca, aby móc zapisywać na partycji NTFS.
  3. Archiwum wieloczęściowe, jak powiedziałeś powyżej.
  4. Użyj oprogramowania na komputerze z systemem Windows, aby odczytać partycje HFS. W przeszłości próbowałem wersji MacDrive i działała całkiem dobrze, ale jest to płatne oprogramowanie. Może istnieć jakaś alternatywa.
  5. (bonus) Wykonaj konfigurację hackintosh na komputerze z systemem Windows, aby móc czytać partycje HFS :)

  6. (edytuj-dodaj) Z zewnętrznym dyskiem twardym z partycją NTFS i VirtualBox z linuksem. Następnie możesz przesłać pliki przez virtualbox, ponieważ Linux obsługuje zapis do partycji NTFS przez NTFS-3g. Byłby to „hackist” sposób, ale nie wymagałby żadnych kosztów, ponieważ całe oprogramowanie jest darmowe (virtualbox, linux (najłatwiejszy jest Ubuntu))


+1. Podejrzewałem, że 1 jest opcją, choć oznaczałoby to zabranie ze sobą komputera z systemem OS X w celu wykonania transferu; chyba że coś się zmieni, dla 2 OS X nadal nie może natywnie zapisywać do NTFS; Kusi mnie, aby spróbować 4, ale wolałbym unikać instalowania oprogramowania na Windowsie; 5 faktycznie byłoby moim preferowanym rozwiązaniem, ale to nie jest mój komputer, prawdopodobnie nie jest on kompatybilny ze sprzętem i obecnie działa w nim Windows 7 Media Center, co moim zdaniem jest jeszcze bardziej płynne niż cokolwiek podobnego po stronie Maca.
Izaak

Opcja 1 nie jest konieczna do przeniesienia urządzenia, chyba że oba znajdują się za zaporami ogniowymi (lub routerami), do których nie masz dostępu. Możesz przekierować porty na jednym z komputerów i jesteś w. Jeśli chodzi o opcję 2 - zredagowałem swoją odpowiedź, zapomniałem części o dodatkowym oprogramowaniu. Dodałem też dodatkową opcję, z której możesz skorzystać, która może być najlepszym wyborem :)
bisko

W przypadku opcji 1 asymetryczna prędkość połączenia (moja stała prędkość pobierania osiąga 1 Mb / s) sprawia, że ​​zdalne jest niepraktyczne. Opcja 6 jest prawdopodobnie drugą najlepszą, tylko za sugestią Basilmir dotyczącą ExFAT (prawdopodobnie najłatwiej byłoby użyć dystrybucji CD na żywo w wirtualnej skrzynce).
Izaak

@Isaac, widzę ... cóż, szybkość połączenia jest zdecydowanie w twoim przypadku bummerem :) Co do sugestii balsimira - muszę powiedzieć, że do tej pory go nie widziałem :) Jest o wiele lepiej, jeśli działa tak, jak brzmi, powinieneś spróbować.
bisko

1
Właśnie zweryfikowałem, że rozwiązanie ExFAT faktycznie działa, więc jest to najlepszy sposób, przynajmniej w mojej konkretnej sytuacji. Nie wiedziałem też, że 10.6 ma wsparcie ExFAT aż do tej odpowiedzi.
Izaak

0

Mógłbyś użyć ext3, a następnie zainstalować Ext2Fsd w systemie Windows, chociaż nadal używasz sterownika systemu plików przestrzeni użytkownika (chociaż może być lepszy niż sterownik NTFS MacFUSE?) ...


0

Moim rozwiązaniem jest podzielenie dysku na dwie partycje: jedną dla rzeczywistych danych sformatowanych jako exFAT i jedną małą partycję dla wariantów sterownika exFAT dla WinXP , najnowszą aktualizację combo 10.6.x oraz aktualizację Combo 10.5.8 i sterownik exFAT Paragon beta dla 10.5.8 (Mam go podczas testów beta, a ponieważ nigdy nie korzystałem, nie wiem, czy ma jakiś limit czasu). I formatuję tę małą partycję w systemie plików NTFS pod Windows, aby nie uległa uszkodzeniu w wyniku nieprawidłowego wysunięcia, jak to zwykle robi FAT32. Prawdopodobnie powinienem też objąć Linuksem, ale nie jestem o tym dobrze poinformowany.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.